Amkar Perm
0
Finished
-
1
FC Avangard Kursk
1 | X | 2 | Handicap | Goals | Over | Under | Corners | Over | Under |
---|
Russian National Football League 2023/10/14 12:00:00
Overview
FT 0 - 1
93
Maksim Tarasov
Aleksandr Ageev
93
92
92
91
88
Egor Skorobogatjko
87
86
Emrakh Nabatov
86
80
Igor Rodionov
Vladislav Ignatenko
79
Vladislav Shitakov
Kupriyanov
Aleksey Dolya
Denis Kaykov
70
Anton Bocharov
Konstantin Morozov
66
59
Evgeny Evgenyevich Mukhin
58
Evgeny Evgenyevich Mukhin
57
Ivan Matyushenko
Maksim Martusevich
56
Aslan Mutaliev
Denis Kravchenko
47
HT 0 - 1
Denis Kravchenko
45
6
Dmitri Savin
6
Figure legends:
Goal
Own Goal
Penalty
Penalty Missed
Assists
Yellow card
Red card
Substitution
Chatroom
1
Hide chat
Show chat
Stats
Amkar Perm
FC Avangard Kursk
Ball Possession
0
Total Shots
0
0
Shots off target
0
0
Shots on target
0
0
Blocked shots
0
0
Corner Kicks
0
0
Offsides
0
3
Yellow Cards
5
0
Total Passes
0
0
Key Passes
0
0
Accurate Passes
0
0
Accurate Crosses
0
0
Accurate Long Balls
0
0
Tackles
0
0
Interceptions
0
0
Clearances
0
Match Info
About The Match
Amkar Perm vs FC Avangard Kursk started on 2023/10/14 at 12:00:00 UTC in Zvezda Stadium as part of Russian National Football League.
On SportScore.io you can watch and track Amkar Perm vs FC Avangard Kursk's live score, timeline, odds and lineups as well as review competition standings and H2H.
Match details
Event: Russian National Football LeagueName: Amkar Perm vs FC Avangard Kursk
Date: 2023/10/14
Time: 12:00:00 UTC
Stadium: Zvezda Stadium
Stadium capacity: 17000
Opening odds
Pre-match odds
1 | X | 2 | Handicap | Goals | Over | Under | Corners | Over | Under |
---|
Zvezda Stadium
Amkar Perm
FC Avangard Kursk
Coach: D. Gershun
Amkar Perm UnknownCoach | FC Avangard Kursk Denis GershunCoach |
---|---|
98 S. Morozov G | 40 V. Petrishchev D |
5 V. Pyanchenko D | 88 D. Savin F 6' |
99 K. Morozov D 66' | 78 E. Evgenyevich Mukhin M 59' |
26 A. Dolya D 70' | 46 I. Gershun |
70 A. Mutaliev M 47' | 13 E. Skorobogatjko G 88' |
9 I. Matyushenko F 56' | 41 I. Rodionov M 80' |
18 M. Ignatiev D | 10 M. Tarasov F |
7 E. Tyukalov F | 22 A. Voynov D |
8 D. Papikyan M | 67 N. Ponomarev M |
13 A. Bocharov D 66' | 5 D. Zhilmostnykh D |
24 M. Martusevich M 56' | 7 V. Ignatenko M 80' |
4 V. Demin D | 95 V. Tereshkin G |
23 A. Ivanov F | 9 N. Imullin M |
31 K. Burykin F | 17 V. Shitakov M 79' |
11 I. Zakharov M | 76 A. Ageev M |
1 K. Khamkhoev G | 74 Kupriyanov M 79' |
47 K. Furman D | 63 V. Ilya |
16 D. Kravchenko M 45' 47' | 77 E. Nabatov M 86' |
10 A. Podbeltsev F | |
21 D. Kaykov D 70' |
Injuries and suspensions
Amkar Perm | FC Avangard Kursk |
---|
H2H
W X0
X0
L X0
Russian National Football League | HT | FT | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
L | Saturday, Oct. 14, 2023 | Amkar Perm | 0 | 0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
FC Avangard Kursk | 1 | 1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Saturday, Aug. 19, 2023 | FC Avangard Kursk | 1 | 1 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Amkar Perm | 1 | 1 |
Amkar Perm
W X0
X0
L X0
Russian Football National League 2 | HT | FT | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Saturday, Aug. 3, 2024 | Amkar Perm | 0 | - | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Nosta Novotroitsk | 0 | - | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Saturday, July 27, 2024 | Sokol Kazan | 0 | - | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Amkar Perm | 0 | - | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
W | Saturday, July 6, 2024 | Amkar Perm | 1 | 2 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
FC Lada Togliatti | 0 | 0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Saturday, June 29, 2024 | FK Orenburg-2 | 1 | 1 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Amkar Perm | 0 | 1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
W | Saturday, June 22, 2024 | Amkar Perm | 1 | 3 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Akron Togliatti B | 0 | 1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
W | Saturday, June 15, 2024 | FK Ural-2 | 0 | 0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Amkar Perm | 1 | 2 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Saturday, June 8, 2024 | Amkar Perm | 0 | 0 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Dynamo Kirov | 0 | 0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Saturday, June 1, 2024 | Rubin Kazan B | 0 | - | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Amkar Perm | 0 | - | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
W | Saturday, June 1, 2024 | Amkar Perm | 1 | 2 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Rubin Kazan B | 0 | 0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Saturday, May 25, 2024 | Amkar Perm | 1 | 1 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Krylia Sovetov II | 0 | 1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
W | Saturday, May 18, 2024 | Uralets Nizhny Tagil | 0 | 0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Amkar Perm | 1 | 1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
W | Saturday, May 11, 2024 | FC Nizhny Novgorod II | 0 | 0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Amkar Perm | 1 | 1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
W | Friday, May 3, 2024 | Amkar Perm | 3 | 3 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Dinamo Barnaul | 0 | 1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
W | Saturday, April 27, 2024 | Nosta Novotroitsk | 0 | 0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Amkar Perm | 3 | 3 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
L | Friday, April 19, 2024 | Amkar Perm | 0 | 1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Sokol Kazan | 1 | 2 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
W | Saturday, April 13, 2024 | Amkar Perm | 0 | 1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
FK Volna Nizhegorodskaya | 0 | 0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
International Club Friendly | HT | FT | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Saturday, Jan. 13, 2024 | FC Amkal Moscow | 0 | 1 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Amkar Perm | 0 | 1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Russian National Football League | HT | FT | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
W | Saturday, Nov. 11, 2023 | Amkar Perm | 0 | 1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
FK Chelyabinsk | 0 | 0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
L | Saturday, Nov. 4, 2023 | Sibir-M Novosibirsk | 1 | 2 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Amkar Perm | 0 | 0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
W | Saturday, Oct. 28, 2023 | Amkar Perm | 0 | 5 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Salyut-Energia Belgorod | 0 | 1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
L | Saturday, Oct. 21, 2023 | Rodina Moskva II | 0 | 2 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Amkar Perm | 1 | 1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
L | Saturday, Oct. 14, 2023 | Amkar Perm | 0 | 0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
FC Avangard Kursk | 1 | 1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
L | Saturday, Oct. 7, 2023 | FK Forte Taganrog | 1 | 3 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Amkar Perm | 0 | 1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Russian Cup | HT | FT | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
L | Tuesday, Oct. 17, 2023 | SKA Khabarovsk | 1 | 2 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Amkar Perm | 0 | 0 |
FC Avangard Kursk
W X0
X0
L X0
Russian National Football League | HT | FT | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Sunday, June 9, 2024 | FC Avangard Kursk | 1 | 1 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Irtysh 1946 Omsk | 1 | 1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
W | Sunday, June 2, 2024 | Khimik Dzerzhinsk | 1 | 1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
FC Avangard Kursk | 2 | 3 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
L | Wednesday, May 29, 2024 | Volga Ulyanovsk | 1 | 3 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
FC Avangard Kursk | 0 | 0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
W | Saturday, May 25, 2024 | FC Avangard Kursk | 1 | 2 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Mashuk-KMV | 0 | 0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
L | Sunday, May 19, 2024 | Tekstilshchik Ivanovo | 1 | 1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
FC Avangard Kursk | 0 | 0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
W | Wednesday, May 15, 2024 | FC Avangard Kursk | 0 | 2 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Torpedo Miass | 0 | 0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
L | Saturday, May 11, 2024 | Dinamo Bryansk | 1 | 2 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
FC Avangard Kursk | 0 | 0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
W | Saturday, May 4, 2024 | FC Avangard Kursk | 1 | 1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Volga Ulyanovsk | 0 | 0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Sunday, April 28, 2024 | Spartak Kostroma | 0 | 0 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
FC Avangard Kursk | 0 | 0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
L | Wednesday, April 24, 2024 | FC Avangard Kursk | 0 | 1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
FK Kaluga | 2 | 2 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
W | Saturday, April 20, 2024 | FC Avangard Kursk | 1 | 1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Khimik Dzerzhinsk | 0 | 0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
L | Saturday, April 13, 2024 | Mashuk-KMV | 1 | 2 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
FC Avangard Kursk | 1 | 1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Sunday, April 7, 2024 | FC Avangard Kursk | 0 | 1 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Tekstilshchik Ivanovo | 1 | 1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
W | Wednesday, April 3, 2024 | Torpedo Miass | 1 | 1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
FC Avangard Kursk | 0 | 2 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
W | Saturday, March 30, 2024 | FC Avangard Kursk | 1 | 1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Dinamo Bryansk | 0 | 0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
L | Monday, March 18, 2024 | FC Avangard Kursk | 0 | 0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Spartak Kostroma | 0 | 2 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
W | Saturday, March 9, 2024 | FK Kaluga | 0 | 0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
FC Avangard Kursk | 0 | 1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
L | Saturday, March 2, 2024 | Irtysh 1946 Omsk | 0 | 3 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
FC Avangard Kursk | 1 | 1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
L | Saturday, Nov. 11, 2023 | Chertanovo Moscow | 0 | 2 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
FC Avangard Kursk | 0 | 1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Sunday, Nov. 5, 2023 | FC Avangard Kursk | 0 | 1 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
FK Forte Taganrog | 0 | 1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
International Club Friendly | HT | FT | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
W | Sunday, Feb. 18, 2024 | FK Forte Taganrog | 0 | 0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
FC Avangard Kursk | 3 | 3 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
W | Wednesday, Feb. 7, 2024 | FC Avangard Kursk | 2 | 3 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
SKA Khabarovsk II | 0 | 0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
L | Saturday, Feb. 3, 2024 | FC Avangard Kursk | 0 | 0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Khimik Dzerzhinsk | 0 | 1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
L | Tuesday, Jan. 30, 2024 | Vista Gelendzhik | 1 | 2 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
FC Avangard Kursk | 1 | 1 |
Secondary Silver Group
# | Team | P | W | D | L | Goals | ± | Pts | Form | Next | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Sibir-M Novosibirsk | 18 | 10 | 5 | 3 | 22-13 | 9 | 35 | W Oct. 14, 2023, 10 a.m. 3 - 2 D Oct. 21, 2023, noon 1 - 1 L Oct. 28, 2023, 1 p.m. 1 - 0 W Nov. 4, 2023, 8 a.m. 2 - 0 D Nov. 11, 2023, 11 a.m. 0 - 0 | ||
2 | Rodina Moskva II | 18 | 9 | 5 | 4 | 17-13 | 4 | 32 | W Oct. 14, 2023, 10 a.m. 0 - 1 W Oct. 21, 2023, 11 a.m. 2 - 1 L Oct. 28, 2023, 12:45 p.m. 1 - 0 W Nov. 4, 2023, 11 a.m. 3 - 1 L Nov. 11, 2023, 11 a.m. 2 - 0 | ||
3 | Metallurg Lipetsk | 18 | 7 | 6 | 5 | 19-20 | -1 | 27 | W Oct. 14, 2023, noon 1 - 0 W Oct. 21, 2023, noon 1 - 2 W Oct. 28, 2023, 12:45 p.m. 1 - 0 W Nov. 4, 2023, 11 a.m. 0 - 4 D Nov. 11, 2023, 11 a.m. 0 - 0 | ||
4 | FK Chelyabinsk | 18 | 7 | 5 | 6 | 19-16 | 3 | 26 | L Oct. 14, 2023, 10 a.m. 0 - 1 W Oct. 21, 2023, noon 0 - 3 W Oct. 28, 2023, 1 p.m. 1 - 0 W Nov. 4, 2023, 10 a.m. 1 - 0 L Nov. 11, 2023, 11 a.m. 1 - 0 | ||
5 | Tekstilshchik Ivanovo | 18 | 6 | 7 | 5 | 25-18 | 7 | 25 | L Oct. 14, 2023, 11 a.m. 0 - 1 L Oct. 21, 2023, 11 a.m. 1 - 0 W Oct. 28, 2023, 3:30 p.m. 2 - 1 L Nov. 4, 2023, 11 a.m. 3 - 1 W Nov. 11, 2023, 11 a.m. 4 - 0 | ||
6 | FC Avangard Kursk | 18 | 7 | 4 | 7 | 27-19 | 8 | 25 | W Oct. 14, 2023, noon 0 - 1 L Oct. 21, 2023, noon 1 - 2 L Oct. 28, 2023, 3:30 p.m. 2 - 1 D Nov. 5, 2023, noon 1 - 1 L Nov. 11, 2023, 11 a.m. 2 - 1 | ||
7 | FK Forte Taganrog | 18 | 7 | 3 | 8 | 24-27 | -3 | 24 | L Oct. 14, 2023, noon 1 - 0 W Oct. 21, 2023, 11 a.m. 1 - 0 W Oct. 28, 2023, 11 a.m. 4 - 2 D Nov. 5, 2023, noon 1 - 1 W Nov. 11, 2023, 11 a.m. 2 - 0 | ||
8 | Amkar Perm | 18 | 6 | 6 | 6 | 19-17 | 2 | 24 | L Oct. 14, 2023, noon 0 - 1 L Oct. 21, 2023, 11 a.m. 2 - 1 W Oct. 28, 2023, 1 p.m. 5 - 1 L Nov. 4, 2023, 8 a.m. 2 - 0 W Nov. 11, 2023, 11 a.m. 1 - 0 | ||
9 | Chertanovo Moscow | 18 | 5 | 7 | 6 | 21-18 | 3 | 22 | W Oct. 14, 2023, 11 a.m. 0 - 1 D Oct. 21, 2023, noon 1 - 1 L Oct. 28, 2023, 11 a.m. 4 - 2 L Nov. 4, 2023, 10 a.m. 1 - 0 W Nov. 11, 2023, 11 a.m. 2 - 1 | ||
10 | Salyut-Energia Belgorod | 18 | 1 | 2 | 15 | 14-46 | -32 | 5 | L Oct. 14, 2023, 10 a.m. 3 - 2 L Oct. 21, 2023, noon 0 - 3 L Oct. 28, 2023, 1 p.m. 5 - 1 L Nov. 4, 2023, 11 a.m. 0 - 4 L Nov. 11, 2023, 11 a.m. 4 - 0 |
Relegation
Promotion
# | Team | P | W | D | L | Goals | ± | Pts | Form | Next | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Sibir-M Novosibirsk | 9 | 7 | 1 | 1 | 14-6 | 8 | 22 | W Oct. 14, 2023, 10 a.m. 3 - 2 W Nov. 4, 2023, 8 a.m. 2 - 0 | ||
2 | Rodina Moskva II | 9 | 7 | 1 | 1 | 14-5 | 9 | 22 | W Oct. 21, 2023, 11 a.m. 2 - 1 W Nov. 4, 2023, 11 a.m. 3 - 1 | ||
3 | FK Chelyabinsk | 9 | 6 | 1 | 2 | 13-8 | 5 | 19 | L Oct. 14, 2023, 10 a.m. 0 - 1 W Oct. 28, 2023, 1 p.m. 1 - 0 W Nov. 4, 2023, 10 a.m. 1 - 0 | ||
4 | FK Forte Taganrog | 9 | 6 | 1 | 2 | 15-9 | 6 | 19 | W Oct. 21, 2023, 11 a.m. 1 - 0 W Oct. 28, 2023, 11 a.m. 4 - 2 W Nov. 11, 2023, 11 a.m. 2 - 0 | ||
5 | Tekstilshchik Ivanovo | 9 | 5 | 3 | 1 | 18-5 | 13 | 18 | L Oct. 14, 2023, 11 a.m. 0 - 1 W Oct. 28, 2023, 3:30 p.m. 2 - 1 W Nov. 11, 2023, 11 a.m. 4 - 0 | ||
6 | Chertanovo Moscow | 9 | 4 | 4 | 1 | 15-5 | 10 | 16 | D Oct. 21, 2023, noon 1 - 1 W Nov. 11, 2023, 11 a.m. 2 - 1 | ||
7 | Metallurg Lipetsk | 9 | 3 | 5 | 1 | 7-6 | 1 | 14 | W Oct. 14, 2023, noon 1 - 0 W Oct. 28, 2023, 12:45 p.m. 1 - 0 D Nov. 11, 2023, 11 a.m. 0 - 0 | ||
8 | FC Avangard Kursk | 9 | 3 | 4 | 2 | 18-10 | 8 | 13 | L Oct. 21, 2023, noon 1 - 2 D Nov. 5, 2023, noon 1 - 1 | ||
9 | Amkar Perm | 9 | 3 | 4 | 2 | 9-5 | 4 | 13 | L Oct. 14, 2023, noon 0 - 1 W Oct. 28, 2023, 1 p.m. 5 - 1 W Nov. 11, 2023, 11 a.m. 1 - 0 | ||
10 | Salyut-Energia Belgorod | 9 | 1 | 1 | 7 | 7-18 | -11 | 4 | L Oct. 21, 2023, noon 0 - 3 L Nov. 4, 2023, 11 a.m. 0 - 4 |
Relegation
Promotion
# | Team | P | W | D | L | Goals | ± | Pts | Form | Next | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Sibir-M Novosibirsk | 9 | 3 | 4 | 2 | 8-7 | 1 | 13 | D Oct. 21, 2023, noon 1 - 1 L Oct. 28, 2023, 1 p.m. 1 - 0 D Nov. 11, 2023, 11 a.m. 0 - 0 | ||
2 | Metallurg Lipetsk | 9 | 4 | 1 | 4 | 12-14 | -2 | 13 | W Oct. 21, 2023, noon 1 - 2 W Nov. 4, 2023, 11 a.m. 0 - 4 | ||
3 | FC Avangard Kursk | 9 | 4 | 0 | 5 | 9-9 | 0 | 12 | W Oct. 14, 2023, noon 0 - 1 L Oct. 28, 2023, 3:30 p.m. 2 - 1 L Nov. 11, 2023, 11 a.m. 2 - 1 | ||
4 | Amkar Perm | 9 | 3 | 2 | 4 | 10-12 | -2 | 11 | L Oct. 21, 2023, 11 a.m. 2 - 1 L Nov. 4, 2023, 8 a.m. 2 - 0 | ||
5 | Rodina Moskva II | 9 | 2 | 4 | 3 | 3-8 | -5 | 10 | W Oct. 14, 2023, 10 a.m. 0 - 1 L Oct. 28, 2023, 12:45 p.m. 1 - 0 L Nov. 11, 2023, 11 a.m. 2 - 0 | ||
6 | FK Chelyabinsk | 9 | 1 | 4 | 4 | 6-8 | -2 | 7 | W Oct. 21, 2023, noon 0 - 3 L Nov. 11, 2023, 11 a.m. 1 - 0 | ||
7 | Tekstilshchik Ivanovo | 9 | 1 | 4 | 4 | 7-13 | -6 | 7 | L Oct. 21, 2023, 11 a.m. 1 - 0 L Nov. 4, 2023, 11 a.m. 3 - 1 | ||
8 | Chertanovo Moscow | 9 | 1 | 3 | 5 | 6-13 | -7 | 6 | W Oct. 14, 2023, 11 a.m. 0 - 1 L Oct. 28, 2023, 11 a.m. 4 - 2 L Nov. 4, 2023, 10 a.m. 1 - 0 | ||
9 | FK Forte Taganrog | 9 | 1 | 2 | 6 | 9-18 | -9 | 5 | L Oct. 14, 2023, noon 1 - 0 D Nov. 5, 2023, noon 1 - 1 | ||
10 | Salyut-Energia Belgorod | 9 | 0 | 1 | 8 | 7-28 | -21 | 1 | L Oct. 14, 2023, 10 a.m. 3 - 2 L Oct. 28, 2023, 1 p.m. 5 - 1 L Nov. 11, 2023, 11 a.m. 4 - 0 |
Relegation
Promotion