FC Baranovichi
4
Finished
-
2
FK Lida
1 | X | 2 | Handicap | Goals | Over | Under | Corners | Over | Under |
---|
Belarusian First League 2023/10/21 12:30:00
Overview
FT 4 - 2
93
Dmitri Galuza
93
Dmitri Galuza
92
73
Aleksandr Burnos
Semyon Zaets
73
Aleksandr Kuyzha
Danila Slesarchuk
Zakhar Gitselev
66
Zakhar Gitselev
65
54
Vadim Ivanovsky
Dmitri Galuza
Dmitri Dubrov
53
Timofey Baranovsky
Aleksandr Chizh
53
Zakhar Gitselev
Yegor Mikhey
46
HT 2 - 2
33
Danila Slesarchuk
27
Alfred Mazurich
27
25
23
Anton Lazarev
23
22
Evgeni Kozel
21
21
18
Ilya Kirko
18
Vadim Ivanovsky
18
Evgeni Kozel
9
Figure legends:
Goal
Own Goal
Penalty
Penalty Missed
Assists
Yellow card
Red card
Substitution
Chatroom
1
Hide chat
Show chat
Stats
FC Baranovichi
FK Lida
Ball Possession
0
Total Shots
0
0
Shots off target
0
0
Shots on target
0
0
Blocked shots
0
0
Corner Kicks
0
0
Offsides
0
1
Yellow Cards
2
0
Total Passes
0
0
Key Passes
0
0
Accurate Passes
0
0
Accurate Crosses
0
0
Accurate Long Balls
0
0
Tackles
0
0
Interceptions
0
0
Clearances
0
Match Info
About The Match
FC Baranovichi vs FK Lida started on 2023/10/21 at 12:30:00 UTC in Lokomotiv Stadium as part of Belarusian First League.
On SportScore.io you can watch and track FC Baranovichi vs FK Lida's live score, timeline, odds and lineups as well as review competition standings and H2H.
Match details
Event: Belarusian First LeagueName: FC Baranovichi vs FK Lida
Date: 2023/10/21
Time: 12:30:00 UTC
Stadium: Lokomotiv Stadium
Stadium capacity: 3749
Weather: Overcast
Air pressure: 757mmHg
Temperature: 6°C
Wind speed: 6.5m/s
Air humidity: 100%
Opening odds
Pre-match odds
1 | X | 2 | Handicap | Goals | Over | Under | Corners | Over | Under |
---|
Lokomotiv Stadium
Overcast 6°C
FC Baranovichi
FK Lida
Coach: Y. Karatai
FC Baranovichi UnknownCoach | FK Lida Yuri KarataiCoach |
---|---|
22 I. Kirko M | 10 I. Baglai D |
8 D. Kipra M | 18 A. Zhivushko M |
10 A. Sorokin M | 1 A. Beliy G |
99 D. Galuza F | 6 M. Klunok M |
9 K. Stanislav | 11 D. Kutsepalov M |
32 A. Krutko D | 19 E. Zabelin |
4 M. Domashevich D | 15 A. Kuyzha M |
7 Z. Gitselev M | 4 V. Ivanovsky D 18' |
35 I. Martyug G | 12 S. Zaets M |
3 D. Prokopchuk D | 23 V. Vasilenko M |
77 D. Dubrov F | 20 D. Khodyko |
2 T. Baranovsky D | 5 A. Salygo D |
17 M. Shevchenko M | 8 A. Mazurich M 27' |
18 M. Lukyanov M | 7 D. Slesarchuk 33' |
91 E. Kozel F 21' | 13 E. Karpovich D |
12 Y. Mikhey M | 14 D. Cherivkhanov M |
92 D. Domashevich D | 9 K. Parmonov M |
5 N. Tarbyakov D | 3 A. Lazarev M |
21 D. Bolbat D | 2 P. Shorats D |
30 A. Chizh F | 17 A. Burnos F |
1 D. Shapko G | 25 E. Gremza G |
Injuries and suspensions
FC Baranovichi | FK Lida |
---|
H2H
W X0
X0
L X0
Belarusian First League | HT | FT | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
L | Saturday, April 27, 2024 | FC Baranovichi | 0 | 0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
FK Lida | 2 | 2 |
FC Baranovichi
W X0
X0
L X0
Belarusian First League | HT | FT | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Sunday, Aug. 4, 2024 | FC Baranovichi | 0 | - | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
BATE-2 Borisov | 0 | - | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Wednesday, July 31, 2024 | FC Baranovichi | 0 | - | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Shakhter Soligorsk II | 0 | - | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Saturday, July 27, 2024 | Ostrowitz | 0 | - | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
FC Baranovichi | 0 | - | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Saturday, July 20, 2024 | FC Baranovichi | 0 | - | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
FC Molodechno | 0 | - | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Saturday, July 6, 2024 | Energetik-BGU Minsk | 0 | 0 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
FC Baranovichi | 0 | 0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
W | Sunday, June 30, 2024 | BC Maxline | 1 | 1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
FC Baranovichi | 2 | 2 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
L | Sunday, June 23, 2024 | FC Baranovichi | 0 | 1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Niva Dolbizno | 3 | 3 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
L | Sunday, June 16, 2024 | Volna Pinsk | 0 | 2 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
FC Baranovichi | 0 | 0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
W | Sunday, June 9, 2024 | FC Baranovichi | 0 | 2 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Torpedo-2 Zhodino | 0 | 1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
L | Sunday, June 2, 2024 | FC Belshina Babruisk | 4 | 5 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
FC Baranovichi | 0 | 0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
W | Saturday, May 25, 2024 | FC Baranovichi | 1 | 2 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
FK BumProm Gomel | 0 | 1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
L | Saturday, May 18, 2024 | Belarus U17 | 1 | 2 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
FC Baranovichi | 0 | 0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Sunday, May 12, 2024 | FC Baranovichi | 0 | 0 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Kommunalnik Slonim | 0 | 0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
L | Friday, May 3, 2024 | FK Orsha | 1 | 4 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
FC Baranovichi | 0 | 0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
L | Saturday, April 27, 2024 | FC Baranovichi | 0 | 0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
FK Lida | 2 | 2 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Saturday, April 20, 2024 | Dinamo-2 Minsk | 0 | 0 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
FC Baranovichi | 0 | 0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
W | Sunday, April 14, 2024 | FC Baranovichi | 0 | 2 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Lokomotiv Gomel | 1 | 1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
L | Sunday, April 7, 2024 | BATE-2 Borisov | 0 | 2 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
FC Baranovichi | 1 | 1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Belarusian Cup | HT | FT | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Saturday, July 13, 2024 | FC Baranovichi | 0 | - | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Smorgon FC | 0 | - |
FK Lida
W X0
X0
L X0
Belarusian First League | HT | FT | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Sunday, Aug. 4, 2024 | Volna Pinsk | 0 | - | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
FK Lida | 0 | - | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Wednesday, July 31, 2024 | Torpedo-2 Zhodino | 0 | - | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
FK Lida | 0 | - | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Saturday, July 27, 2024 | FK Lida | 0 | - | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
FC Belshina Babruisk | 0 | - | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Saturday, July 20, 2024 | FK BumProm Gomel | 0 | - | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
FK Lida | 0 | - | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
L | Friday, July 5, 2024 | FK Lida | 1 | 1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Belarus U17 | 1 | 2 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Saturday, June 29, 2024 | Kommunalnik Slonim | 2 | 2 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
FK Lida | 0 | 2 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
L | Sunday, June 23, 2024 | FK Lida | 0 | 0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
FK Orsha | 0 | 1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
W | Saturday, June 15, 2024 | FK Lida | 1 | 1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Energetik-BGU Minsk | 0 | 0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
W | Saturday, June 8, 2024 | Dinamo-2 Minsk | 0 | 0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
FK Lida | 0 | 2 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
W | Sunday, June 2, 2024 | FK Lida | 1 | 2 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Lokomotiv Gomel | 0 | 1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Friday, May 24, 2024 | BATE-2 Borisov | 0 | 1 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
FK Lida | 1 | 1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
L | Saturday, May 18, 2024 | FK Lida | 1 | 1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Shakhter Soligorsk II | 1 | 5 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
W | Saturday, May 11, 2024 | Ostrowitz | 0 | 0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
FK Lida | 1 | 2 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
L | Friday, May 3, 2024 | FK Lida | 0 | 0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
FC Molodechno | 0 | 1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
W | Saturday, April 27, 2024 | FC Baranovichi | 0 | 0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
FK Lida | 2 | 2 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Sunday, April 21, 2024 | FK Lida | 1 | 2 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
BC Maxline | 0 | 2 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
W | Saturday, April 13, 2024 | Niva Dolbizno | 0 | 0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
FK Lida | 1 | 1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
W | Sunday, April 7, 2024 | FK Lida | 0 | 1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Volna Pinsk | 0 | 0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Belarusian Cup | HT | FT | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Saturday, July 13, 2024 | FK Lida | 0 | - | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
FK Vitebsk | 0 | - | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
International Club Friendly | HT | FT | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
W | Wednesday, May 29, 2024 | Tyraktominsk | 1 | 11 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
FK Lida | 1 | 12 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
L | Wednesday, Feb. 21, 2024 | Slutsksakhar Slutsk | 0 | 2 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
FK Lida | 1 | 1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
L | Saturday, Feb. 17, 2024 | Smorgon FC | 1 | 2 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
FK Lida | 0 | 1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
L | Saturday, Jan. 20, 2024 | Neman Grodno | 3 | 6 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
FK Lida | 0 | 2 |
League
# | Team | P | W | D | L | Goals | ± | Pts | Form | Next | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Arsenal Dzyarzhynsk | 32 | 26 | 3 | 3 | 86-30 | 56 | 81 | W Oct. 28, 2023, 11 a.m. 3 - 0 W Nov. 4, 2023, 11 a.m. 1 - 5 L Nov. 11, 2023, 10 a.m. 1 - 4 W Nov. 18, 2023, 11 a.m. 2 - 4 W Nov. 25, 2023, 11 a.m. 6 - 0 | ||
2 | Dnepr Mogilev | 32 | 22 | 7 | 3 | 75-24 | 51 | 73 | W Oct. 29, 2023, 1 p.m. 2 - 1 D Nov. 3, 2023, noon 0 - 0 W Nov. 11, 2023, 1 p.m. 3 - 0 W Nov. 18, 2023, 11 a.m. 0 - 1 W Nov. 25, 2023, 11 a.m. 1 - 0 | ||
3 | FK Vitebsk | 32 | 23 | 4 | 5 | 68-22 | 46 | 73 | W Oct. 28, 2023, 2 p.m. 2 - 1 W Nov. 4, 2023, noon 0 - 4 W Nov. 11, 2023, 3 p.m. 3 - 2 W Nov. 18, 2023, 11 a.m. 0 - 1 W Nov. 25, 2023, 11 a.m. 3 - 0 | ||
4 | Lokomotiv Gomel | 32 | 19 | 5 | 8 | 55-40 | 15 | 62 | L Oct. 22, 2023, 12:30 p.m. 1 - 3 D Nov. 5, 2023, 10 a.m. 1 - 1 W Nov. 11, 2023, 11 a.m. 1 - 0 L Nov. 18, 2023, 10 a.m. 4 - 0 W Nov. 25, 2023, 11 a.m. 2 - 1 | ||
5 | BC Maxline | 32 | 19 | 4 | 9 | 84-52 | 32 | 61 | L Oct. 29, 2023, 1 p.m. 2 - 1 W Nov. 4, 2023, 10 a.m. 1 - 0 W Nov. 11, 2023, 10 a.m. 1 - 4 W Nov. 18, 2023, 10 a.m. 4 - 0 W Nov. 25, 2023, 11 a.m. 2 - 3 | ||
6 | FC Baranovichi | 32 | 14 | 6 | 12 | 46-49 | -3 | 48 | W Oct. 21, 2023, 12:30 p.m. 4 - 2 L Oct. 28, 2023, 11 a.m. 3 - 0 D Nov. 5, 2023, 10 a.m. 1 - 1 W Nov. 19, 2023, 11:30 a.m. 0 - 3 L Nov. 25, 2023, 11 a.m. 2 - 3 | ||
7 | Zhodino Yuzhnoe | 32 | 13 | 7 | 12 | 62-52 | 10 | 46 | W Oct. 28, 2023, 10 a.m. 5 - 1 W Nov. 5, 2023, noon 1 - 5 W Nov. 12, 2023, 11:30 a.m. 2 - 0 W Nov. 19, 2023, noon 2 - 5 L Nov. 25, 2023, 11 a.m. 2 - 3 | ||
8 | Volna Pinsk | 32 | 12 | 7 | 13 | 41-49 | -8 | 43 | L Oct. 21, 2023, 11:30 a.m. 2 - 1 W Oct. 29, 2023, noon 2 - 1 W Nov. 4, 2023, 1 p.m. 0 - 1 L Nov. 12, 2023, noon 1 - 4 L Nov. 25, 2023, 11 a.m. 3 - 0 | ||
9 | Niva Dolbizno | 32 | 12 | 5 | 15 | 53-66 | -13 | 41 | D Oct. 28, 2023, noon 1 - 1 W Nov. 5, 2023, 11 a.m. 1 - 2 L Nov. 12, 2023, 11 a.m. 1 - 3 W Nov. 19, 2023, 11 a.m. 1 - 4 W Nov. 25, 2023, 11 a.m. 3 - 1 | ||
10 | FK Lida | 32 | 12 | 5 | 15 | 44-48 | -4 | 41 | D Oct. 28, 2023, noon 2 - 2 L Nov. 4, 2023, 10 a.m. 1 - 0 W Nov. 12, 2023, 10 a.m. 4 - 0 W Nov. 19, 2023, 11 a.m. 2 - 3 W Nov. 25, 2023, 11 a.m. 3 - 1 | ||
11 | FC Molodechno | 32 | 11 | 8 | 13 | 51-56 | -5 | 41 | L Oct. 28, 2023, 10 a.m. 5 - 1 L Nov. 5, 2023, 11 a.m. 1 - 2 L Nov. 11, 2023, 1 p.m. 3 - 0 L Nov. 19, 2023, 11 a.m. 2 - 3 L Nov. 25, 2023, 11 a.m. 6 - 0 | ||
12 | Ostrowitz | 32 | 10 | 9 | 13 | 54-62 | -8 | 39 | D Oct. 28, 2023, noon 1 - 1 D Nov. 3, 2023, noon 0 - 0 L Nov. 12, 2023, 10 a.m. 4 - 0 L Nov. 18, 2023, 11 a.m. 2 - 4 L Nov. 25, 2023, 11 a.m. 2 - 1 | ||
13 | FK BumProm Gomel | 32 | 10 | 8 | 14 | 45-62 | -17 | 38 | W Oct. 22, 2023, 10 a.m. 0 - 1 D Oct. 29, 2023, 11 a.m. 2 - 2 W Nov. 12, 2023, noon 1 - 4 L Nov. 18, 2023, 11 a.m. 0 - 1 W Nov. 25, 2023, 11 a.m. 2 - 3 | ||
14 | FK Orsha | 32 | 8 | 7 | 17 | 50-62 | -12 | 31 | D Oct. 29, 2023, 11 a.m. 2 - 2 L Nov. 4, 2023, 1 p.m. 0 - 1 L Nov. 11, 2023, 3 p.m. 3 - 2 L Nov. 19, 2023, noon 2 - 5 L Nov. 25, 2023, 11 a.m. 3 - 1 | ||
15 | Kommunalnik Slonim | 32 | 5 | 7 | 20 | 26-63 | -37 | 22 | L Oct. 21, 2023, 10:30 a.m. 0 - 5 D Oct. 28, 2023, noon 2 - 2 L Nov. 4, 2023, 11 a.m. 1 - 5 L Nov. 11, 2023, 11 a.m. 1 - 0 L Nov. 19, 2023, 11:30 a.m. 0 - 3 | ||
16 | Shakhter Soligorsk II | 32 | 6 | 4 | 22 | 33-72 | -39 | 22 | L Oct. 28, 2023, 2 p.m. 2 - 1 L Nov. 5, 2023, noon 1 - 5 W Nov. 12, 2023, 11 a.m. 1 - 3 L Nov. 18, 2023, 11 a.m. 0 - 1 L Nov. 25, 2023, 11 a.m. 3 - 1 | ||
17 | Osipovichy | 32 | 1 | 2 | 29 | 21-85 | -64 | 5 | L Oct. 29, 2023, noon 2 - 1 L Nov. 4, 2023, noon 0 - 4 L Nov. 12, 2023, 11:30 a.m. 2 - 0 L Nov. 19, 2023, 11 a.m. 1 - 4 L Nov. 25, 2023, 11 a.m. 1 - 0 |
# | Team | P | W | D | L | Goals | ± | Pts | Form | Next | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Arsenal Dzyarzhynsk | 16 | 13 | 1 | 2 | 50-15 | 35 | 40 | W Oct. 28, 2023, 11 a.m. 3 - 0 L Nov. 11, 2023, 10 a.m. 1 - 4 W Nov. 25, 2023, 11 a.m. 6 - 0 | ||
2 | Dnepr Mogilev | 16 | 12 | 3 | 1 | 36-10 | 26 | 39 | W Oct. 29, 2023, 1 p.m. 2 - 1 W Nov. 11, 2023, 1 p.m. 3 - 0 W Nov. 25, 2023, 11 a.m. 1 - 0 | ||
3 | FK Vitebsk | 16 | 11 | 2 | 3 | 31-9 | 22 | 35 | W Oct. 28, 2023, 2 p.m. 2 - 1 W Nov. 11, 2023, 3 p.m. 3 - 2 W Nov. 25, 2023, 11 a.m. 3 - 0 | ||
4 | Lokomotiv Gomel | 16 | 11 | 1 | 4 | 33-18 | 15 | 34 | L Oct. 22, 2023, 12:30 p.m. 1 - 3 W Nov. 11, 2023, 11 a.m. 1 - 0 W Nov. 25, 2023, 11 a.m. 2 - 1 | ||
5 | BC Maxline | 16 | 10 | 3 | 3 | 42-23 | 19 | 33 | W Nov. 4, 2023, 10 a.m. 1 - 0 W Nov. 18, 2023, 10 a.m. 4 - 0 | ||
6 | Volna Pinsk | 16 | 9 | 2 | 5 | 27-26 | 1 | 29 | W Oct. 29, 2023, noon 2 - 1 L Nov. 12, 2023, noon 1 - 4 | ||
7 | FC Baranovichi | 16 | 8 | 4 | 4 | 27-25 | 2 | 28 | W Oct. 21, 2023, 12:30 p.m. 4 - 2 D Nov. 5, 2023, 10 a.m. 1 - 1 L Nov. 25, 2023, 11 a.m. 2 - 3 | ||
8 | FC Molodechno | 16 | 8 | 2 | 6 | 32-20 | 12 | 26 | L Nov. 5, 2023, 11 a.m. 1 - 2 L Nov. 19, 2023, 11 a.m. 2 - 3 | ||
9 | FK BumProm Gomel | 16 | 6 | 5 | 5 | 24-28 | -4 | 23 | D Oct. 29, 2023, 11 a.m. 2 - 2 L Nov. 18, 2023, 11 a.m. 0 - 1 | ||
10 | Zhodino Yuzhnoe | 16 | 6 | 4 | 6 | 31-25 | 6 | 22 | W Oct. 28, 2023, 10 a.m. 5 - 1 W Nov. 12, 2023, 11:30 a.m. 2 - 0 L Nov. 25, 2023, 11 a.m. 2 - 3 | ||
11 | FK Lida | 16 | 5 | 4 | 7 | 24-22 | 2 | 19 | D Oct. 28, 2023, noon 2 - 2 W Nov. 12, 2023, 10 a.m. 4 - 0 W Nov. 25, 2023, 11 a.m. 3 - 1 | ||
12 | Niva Dolbizno | 16 | 5 | 3 | 8 | 26-35 | -9 | 18 | D Oct. 28, 2023, noon 1 - 1 L Nov. 12, 2023, 11 a.m. 1 - 3 W Nov. 25, 2023, 11 a.m. 3 - 1 | ||
13 | Ostrowitz | 16 | 4 | 4 | 8 | 21-33 | -12 | 16 | D Nov. 3, 2023, noon 0 - 0 L Nov. 18, 2023, 11 a.m. 2 - 4 | ||
14 | FK Orsha | 16 | 4 | 3 | 9 | 20-29 | -9 | 15 | L Nov. 4, 2023, 1 p.m. 0 - 1 L Nov. 19, 2023, noon 2 - 5 | ||
15 | Kommunalnik Slonim | 16 | 3 | 3 | 10 | 13-36 | -23 | 12 | L Oct. 21, 2023, 10:30 a.m. 0 - 5 L Nov. 4, 2023, 11 a.m. 1 - 5 L Nov. 19, 2023, 11:30 a.m. 0 - 3 | ||
16 | Shakhter Soligorsk II | 16 | 2 | 4 | 10 | 17-35 | -18 | 10 | L Nov. 5, 2023, noon 1 - 5 L Nov. 18, 2023, 11 a.m. 0 - 1 | ||
17 | Osipovichy | 16 | 0 | 1 | 15 | 9-42 | -33 | 1 | L Nov. 4, 2023, noon 0 - 4 L Nov. 19, 2023, 11 a.m. 1 - 4 |
# | Team | P | W | D | L | Goals | ± | Pts | Form | Next | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Arsenal Dzyarzhynsk | 16 | 13 | 2 | 1 | 36-15 | 21 | 41 | W Nov. 4, 2023, 11 a.m. 1 - 5 W Nov. 18, 2023, 11 a.m. 2 - 4 | ||
2 | FK Vitebsk | 16 | 12 | 2 | 2 | 37-13 | 24 | 38 | W Nov. 4, 2023, noon 0 - 4 W Nov. 18, 2023, 11 a.m. 0 - 1 | ||
3 | Dnepr Mogilev | 16 | 10 | 4 | 2 | 39-14 | 25 | 34 | D Nov. 3, 2023, noon 0 - 0 W Nov. 18, 2023, 11 a.m. 0 - 1 | ||
4 | Lokomotiv Gomel | 16 | 8 | 4 | 4 | 22-22 | 0 | 28 | D Nov. 5, 2023, 10 a.m. 1 - 1 L Nov. 18, 2023, 10 a.m. 4 - 0 | ||
5 | BC Maxline | 16 | 9 | 1 | 6 | 42-29 | 13 | 28 | L Oct. 29, 2023, 1 p.m. 2 - 1 W Nov. 11, 2023, 10 a.m. 1 - 4 W Nov. 25, 2023, 11 a.m. 2 - 3 | ||
6 | Zhodino Yuzhnoe | 16 | 7 | 3 | 6 | 31-27 | 4 | 24 | W Nov. 5, 2023, noon 1 - 5 W Nov. 19, 2023, noon 2 - 5 | ||
7 | Niva Dolbizno | 16 | 7 | 2 | 7 | 27-31 | -4 | 23 | W Nov. 5, 2023, 11 a.m. 1 - 2 W Nov. 19, 2023, 11 a.m. 1 - 4 | ||
8 | Ostrowitz | 16 | 6 | 5 | 5 | 33-29 | 4 | 23 | D Oct. 28, 2023, noon 1 - 1 L Nov. 12, 2023, 10 a.m. 4 - 0 L Nov. 25, 2023, 11 a.m. 2 - 1 | ||
9 | FK Lida | 16 | 7 | 1 | 8 | 20-26 | -6 | 22 | L Nov. 4, 2023, 10 a.m. 1 - 0 W Nov. 19, 2023, 11 a.m. 2 - 3 | ||
10 | FC Baranovichi | 16 | 6 | 2 | 8 | 19-24 | -5 | 20 | L Oct. 28, 2023, 11 a.m. 3 - 0 W Nov. 19, 2023, 11:30 a.m. 0 - 3 | ||
11 | FK Orsha | 16 | 4 | 4 | 8 | 30-33 | -3 | 16 | D Oct. 29, 2023, 11 a.m. 2 - 2 L Nov. 11, 2023, 3 p.m. 3 - 2 L Nov. 25, 2023, 11 a.m. 3 - 1 | ||
12 | FC Molodechno | 16 | 3 | 6 | 7 | 19-36 | -17 | 15 | L Oct. 28, 2023, 10 a.m. 5 - 1 L Nov. 11, 2023, 1 p.m. 3 - 0 L Nov. 25, 2023, 11 a.m. 6 - 0 | ||
13 | FK BumProm Gomel | 16 | 4 | 3 | 9 | 21-34 | -13 | 15 | W Oct. 22, 2023, 10 a.m. 0 - 1 W Nov. 12, 2023, noon 1 - 4 W Nov. 25, 2023, 11 a.m. 2 - 3 | ||
14 | Volna Pinsk | 16 | 3 | 5 | 8 | 14-23 | -9 | 14 | L Oct. 21, 2023, 11:30 a.m. 2 - 1 W Nov. 4, 2023, 1 p.m. 0 - 1 L Nov. 25, 2023, 11 a.m. 3 - 0 | ||
15 | Shakhter Soligorsk II | 16 | 4 | 0 | 12 | 16-37 | -21 | 12 | L Oct. 28, 2023, 2 p.m. 2 - 1 W Nov. 12, 2023, 11 a.m. 1 - 3 L Nov. 25, 2023, 11 a.m. 3 - 1 | ||
16 | Kommunalnik Slonim | 16 | 2 | 4 | 10 | 13-27 | -14 | 10 | D Oct. 28, 2023, noon 2 - 2 L Nov. 11, 2023, 11 a.m. 1 - 0 | ||
17 | Osipovichy | 16 | 1 | 1 | 14 | 12-43 | -31 | 4 | L Oct. 29, 2023, noon 2 - 1 L Nov. 12, 2023, 11:30 a.m. 2 - 0 L Nov. 25, 2023, 11 a.m. 1 - 0 |