FK BumProm Gomel
2
Finished
-
2
FK Orsha
1 | X | 2 | Handicap | Goals | Over | Under | Corners | Over | Under |
---|
Belarusian First League 2023/10/29 11:00:00
Overview
FT 2 - 2
91
Denis·Golenko
91
Egor Telepnev
Nikolai Starostenko
87
87
Nikita Nikolayev
Artem Antonov
Dmitry Denisenko
Artem Zhevnerenko
83
74
Denis·Golenko
74
Igor Yasinski
72
72
Igor Yasinski
71
58
Rasul Lafishev
Nikita Bzhaniya
Denis·Golenko
48
48
46
Nikita Nikolayev
Nikita Bzhaniya
46
Nikita Bzhaniya
Nikita Nikolayev
Danila Vorobiev
Artem Fedyanin
46
HT 0 - 2
44
Andrei Sakovich
44
42
42
Vladislav Fedosov
40
Arseny Weiner
40
39
Arseny Weiner
38
25
Vladislav Fedosov
Edward Simonchik
23
18
Ivan Berezun
18
17
Ivan Berezun
Figure legends:
Goal
Own Goal
Penalty
Penalty Missed
Assists
Yellow card
Red card
Substitution
Chatroom
1
Hide chat
Show chat
Stats
FK BumProm Gomel
FK Orsha
Ball Possession
11
Total Shots
4
4
Shots off target
3
7
Shots on target
1
0
Blocked shots
0
6
Corner Kicks
4
0
Offsides
0
4
Yellow Cards
2
0
Total Passes
0
0
Key Passes
0
0
Accurate Passes
0
0
Accurate Crosses
0
0
Accurate Long Balls
0
0
Tackles
0
0
Interceptions
0
0
Clearances
0
Match Info
About The Match
FK BumProm Gomel vs FK Orsha started on 2023/10/29 at 11:00:00 UTC as part of Belarusian First League.
On SportScore.io you can watch and track FK BumProm Gomel vs FK Orsha's live score, timeline, odds and lineups as well as review competition standings and H2H.
Match details
Event: Belarusian First LeagueName: FK BumProm Gomel vs FK Orsha
Date: 2023/10/29
Time: 11:00:00 UTC
Weather: Overcast
Air pressure: 762mmHg
Temperature: 4°C
Wind speed: 1.8m/s
Air humidity: 86%
Opening odds
Pre-match odds
1 | X | 2 | Handicap | Goals | Over | Under | Corners | Over | Under |
---|
Overcast 4°C
FK BumProm Gomel
FK Orsha
Coach: A. Vopsev
FK BumProm Gomel UnknownCoach | FK Orsha Aleksandr VopsevCoach |
---|---|
22 D. Vorobiev M 46' | 10 N. Nikolayev F 46' |
77 E. Telepnev F | 76 N. Volchenko D |
18 Maksim·Voskpukov M | 9 R. Lafishev M 58' |
9 E. Simonchik 23' 38' | 8 V. Balbuh M |
8 A. Abramov D | 11 V. Fedosov F 25' 42' |
17 D. Khalimonchikov M | 33 I. Berezun F 17' 18' |
59 A. Zhevnerenko F | 21 A. Chernodarov M |
92 I. Yasinski M | 69 K. Gusev F |
10 A. Fedyanin M 46' | 1 R. Kravchenko |
14 S. Kruzhilin M | 70 A. Antonov M |
89 N. Sebelev G | 99 A. Weiner M 40' |
75 N. Starostenko M | 22 N. Bzhaniya M 46' 58' |
12 A. Zhvirblia M | 27 A. Volodkov G |
4 D. Denisenko D | 4 A. Brutov M |
99 A. Miroevski F | 6 G. Kutkovich D |
3 Denis·Golenko M 48' 74' | |
1 A. Sakovich G 44' |
Injuries and suspensions
FK BumProm Gomel | FK Orsha |
---|
H2H
W X0
X0
L X0
Belarusian First League | HT | FT | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Saturday, July 27, 2024 | FK Orsha | 0 | - | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
FK BumProm Gomel | 0 | - |
FK BumProm Gomel
W X0
X0
L X0
Belarusian First League | HT | FT | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Sunday, Aug. 4, 2024 | FK BumProm Gomel | 0 | - | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Belarus U17 | 0 | - | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Wednesday, July 31, 2024 | FK BumProm Gomel | 0 | - | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Kommunalnik Slonim | 0 | - | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Saturday, July 27, 2024 | FK Orsha | 0 | - | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
FK BumProm Gomel | 0 | - | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Saturday, July 20, 2024 | FK BumProm Gomel | 0 | - | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
FK Lida | 0 | - | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
W | Saturday, July 6, 2024 | Dinamo-2 Minsk | 1 | 1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
FK BumProm Gomel | 1 | 2 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Saturday, June 29, 2024 | FK BumProm Gomel | 0 | 0 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Lokomotiv Gomel | 0 | 0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
L | Sunday, June 23, 2024 | BATE-2 Borisov | 1 | 1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
FK BumProm Gomel | 0 | 0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
W | Saturday, June 15, 2024 | FK BumProm Gomel | 1 | 3 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Shakhter Soligorsk II | 0 | 0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Sunday, June 9, 2024 | Ostrowitz | 0 | 0 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
FK BumProm Gomel | 0 | 0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
W | Sunday, June 2, 2024 | FK BumProm Gomel | 1 | 2 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
FC Molodechno | 0 | 1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
L | Saturday, May 25, 2024 | FC Baranovichi | 1 | 2 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
FK BumProm Gomel | 0 | 1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
L | Sunday, May 19, 2024 | FK BumProm Gomel | 0 | 0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
BC Maxline | 0 | 1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Saturday, May 11, 2024 | Niva Dolbizno | 1 | 3 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
FK BumProm Gomel | 2 | 3 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
L | Saturday, May 4, 2024 | FK BumProm Gomel | 0 | 1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Volna Pinsk | 1 | 2 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
W | Sunday, April 28, 2024 | Torpedo-2 Zhodino | 0 | 1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
FK BumProm Gomel | 5 | 8 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
L | Saturday, April 20, 2024 | FK BumProm Gomel | 1 | 1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
FC Belshina Babruisk | 0 | 2 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
W | Saturday, April 13, 2024 | Energetik-BGU Minsk | 0 | 0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
FK BumProm Gomel | 1 | 1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
L | Saturday, April 6, 2024 | Belarus U17 | 0 | 2 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
FK BumProm Gomel | 0 | 1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Belarusian Cup | HT | FT | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Saturday, July 13, 2024 | FK BumProm Gomel | 0 | - | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Slavia Mozyr | 0 | - | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
International Club Friendly | HT | FT | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
L | Saturday, March 2, 2024 | FC Belshina Babruisk | 2 | 2 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
FK BumProm Gomel | 0 | 0 |
FK Orsha
W X0
X0
L X0
Belarusian First League | HT | FT | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Sunday, Aug. 4, 2024 | Torpedo-2 Zhodino | 0 | - | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
FK Orsha | 0 | - | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Wednesday, July 31, 2024 | FC Belshina Babruisk | 0 | - | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
FK Orsha | 0 | - | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Saturday, July 27, 2024 | FK Orsha | 0 | - | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
FK BumProm Gomel | 0 | - | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Saturday, July 20, 2024 | Belarus U17 | 0 | - | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
FK Orsha | 0 | - | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
W | Sunday, July 7, 2024 | FK Orsha | 1 | 2 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Kommunalnik Slonim | 0 | 0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Saturday, June 29, 2024 | FK Orsha | 2 | 2 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Energetik-BGU Minsk | 1 | 2 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
W | Sunday, June 23, 2024 | FK Lida | 0 | 0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
FK Orsha | 0 | 1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
W | Sunday, June 16, 2024 | FK Orsha | 1 | 1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Dinamo-2 Minsk | 0 | 0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Sunday, June 9, 2024 | Lokomotiv Gomel | 1 | 1 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
FK Orsha | 1 | 1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Saturday, June 1, 2024 | FK Orsha | 1 | 1 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
BATE-2 Borisov | 1 | 1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Saturday, May 25, 2024 | Shakhter Soligorsk II | 0 | 0 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
FK Orsha | 0 | 0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Friday, May 17, 2024 | FK Orsha | 1 | 1 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Ostrowitz | 0 | 1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
L | Friday, May 10, 2024 | FC Molodechno | 0 | 2 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
FK Orsha | 0 | 0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
W | Friday, May 3, 2024 | FK Orsha | 1 | 4 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
FC Baranovichi | 0 | 0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Sunday, April 28, 2024 | BC Maxline | 1 | 1 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
FK Orsha | 0 | 1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
L | Sunday, April 21, 2024 | FK Orsha | 1 | 3 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Niva Dolbizno | 2 | 5 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
L | Saturday, April 13, 2024 | Volna Pinsk | 1 | 3 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
FK Orsha | 0 | 0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Saturday, April 6, 2024 | FK Orsha | 1 | 1 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Torpedo-2 Zhodino | 1 | 1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Belarusian Cup | HT | FT | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Friday, July 12, 2024 | FK Orsha | 0 | - | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Arsenal Dzyarzhynsk | 0 | - | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
International Club Friendly | HT | FT | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
L | Friday, Feb. 23, 2024 | FK Vitebsk | 1 | 1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
FK Orsha | 0 | 0 |
League
# | Team | P | W | D | L | Goals | ± | Pts | Form | Next | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Arsenal Dzyarzhynsk | 32 | 26 | 3 | 3 | 86-30 | 56 | 81 | W Oct. 28, 2023, 11 a.m. 3 - 0 W Nov. 4, 2023, 11 a.m. 1 - 5 L Nov. 11, 2023, 10 a.m. 1 - 4 W Nov. 18, 2023, 11 a.m. 2 - 4 W Nov. 25, 2023, 11 a.m. 6 - 0 | ||
2 | Dnepr Mogilev | 32 | 22 | 7 | 3 | 75-24 | 51 | 73 | W Oct. 29, 2023, 1 p.m. 2 - 1 D Nov. 3, 2023, noon 0 - 0 W Nov. 11, 2023, 1 p.m. 3 - 0 W Nov. 18, 2023, 11 a.m. 0 - 1 W Nov. 25, 2023, 11 a.m. 1 - 0 | ||
3 | FK Vitebsk | 32 | 23 | 4 | 5 | 68-22 | 46 | 73 | W Oct. 28, 2023, 2 p.m. 2 - 1 W Nov. 4, 2023, noon 0 - 4 W Nov. 11, 2023, 3 p.m. 3 - 2 W Nov. 18, 2023, 11 a.m. 0 - 1 W Nov. 25, 2023, 11 a.m. 3 - 0 | ||
4 | Lokomotiv Gomel | 32 | 19 | 5 | 8 | 55-40 | 15 | 62 | L Oct. 22, 2023, 12:30 p.m. 1 - 3 D Nov. 5, 2023, 10 a.m. 1 - 1 W Nov. 11, 2023, 11 a.m. 1 - 0 L Nov. 18, 2023, 10 a.m. 4 - 0 W Nov. 25, 2023, 11 a.m. 2 - 1 | ||
5 | BC Maxline | 32 | 19 | 4 | 9 | 84-52 | 32 | 61 | L Oct. 29, 2023, 1 p.m. 2 - 1 W Nov. 4, 2023, 10 a.m. 1 - 0 W Nov. 11, 2023, 10 a.m. 1 - 4 W Nov. 18, 2023, 10 a.m. 4 - 0 W Nov. 25, 2023, 11 a.m. 2 - 3 | ||
6 | FC Baranovichi | 32 | 14 | 6 | 12 | 46-49 | -3 | 48 | W Oct. 21, 2023, 12:30 p.m. 4 - 2 L Oct. 28, 2023, 11 a.m. 3 - 0 D Nov. 5, 2023, 10 a.m. 1 - 1 W Nov. 19, 2023, 11:30 a.m. 0 - 3 L Nov. 25, 2023, 11 a.m. 2 - 3 | ||
7 | Zhodino Yuzhnoe | 32 | 13 | 7 | 12 | 62-52 | 10 | 46 | W Oct. 28, 2023, 10 a.m. 5 - 1 W Nov. 5, 2023, noon 1 - 5 W Nov. 12, 2023, 11:30 a.m. 2 - 0 W Nov. 19, 2023, noon 2 - 5 L Nov. 25, 2023, 11 a.m. 2 - 3 | ||
8 | Volna Pinsk | 32 | 12 | 7 | 13 | 41-49 | -8 | 43 | L Oct. 21, 2023, 11:30 a.m. 2 - 1 W Oct. 29, 2023, noon 2 - 1 W Nov. 4, 2023, 1 p.m. 0 - 1 L Nov. 12, 2023, noon 1 - 4 L Nov. 25, 2023, 11 a.m. 3 - 0 | ||
9 | Niva Dolbizno | 32 | 12 | 5 | 15 | 53-66 | -13 | 41 | D Oct. 28, 2023, noon 1 - 1 W Nov. 5, 2023, 11 a.m. 1 - 2 L Nov. 12, 2023, 11 a.m. 1 - 3 W Nov. 19, 2023, 11 a.m. 1 - 4 W Nov. 25, 2023, 11 a.m. 3 - 1 | ||
10 | FK Lida | 32 | 12 | 5 | 15 | 44-48 | -4 | 41 | D Oct. 28, 2023, noon 2 - 2 L Nov. 4, 2023, 10 a.m. 1 - 0 W Nov. 12, 2023, 10 a.m. 4 - 0 W Nov. 19, 2023, 11 a.m. 2 - 3 W Nov. 25, 2023, 11 a.m. 3 - 1 | ||
11 | FC Molodechno | 32 | 11 | 8 | 13 | 51-56 | -5 | 41 | L Oct. 28, 2023, 10 a.m. 5 - 1 L Nov. 5, 2023, 11 a.m. 1 - 2 L Nov. 11, 2023, 1 p.m. 3 - 0 L Nov. 19, 2023, 11 a.m. 2 - 3 L Nov. 25, 2023, 11 a.m. 6 - 0 | ||
12 | Ostrowitz | 32 | 10 | 9 | 13 | 54-62 | -8 | 39 | D Oct. 28, 2023, noon 1 - 1 D Nov. 3, 2023, noon 0 - 0 L Nov. 12, 2023, 10 a.m. 4 - 0 L Nov. 18, 2023, 11 a.m. 2 - 4 L Nov. 25, 2023, 11 a.m. 2 - 1 | ||
13 | FK BumProm Gomel | 32 | 10 | 8 | 14 | 45-62 | -17 | 38 | W Oct. 22, 2023, 10 a.m. 0 - 1 D Oct. 29, 2023, 11 a.m. 2 - 2 W Nov. 12, 2023, noon 1 - 4 L Nov. 18, 2023, 11 a.m. 0 - 1 W Nov. 25, 2023, 11 a.m. 2 - 3 | ||
14 | FK Orsha | 32 | 8 | 7 | 17 | 50-62 | -12 | 31 | D Oct. 29, 2023, 11 a.m. 2 - 2 L Nov. 4, 2023, 1 p.m. 0 - 1 L Nov. 11, 2023, 3 p.m. 3 - 2 L Nov. 19, 2023, noon 2 - 5 L Nov. 25, 2023, 11 a.m. 3 - 1 | ||
15 | Kommunalnik Slonim | 32 | 5 | 7 | 20 | 26-63 | -37 | 22 | L Oct. 21, 2023, 10:30 a.m. 0 - 5 D Oct. 28, 2023, noon 2 - 2 L Nov. 4, 2023, 11 a.m. 1 - 5 L Nov. 11, 2023, 11 a.m. 1 - 0 L Nov. 19, 2023, 11:30 a.m. 0 - 3 | ||
16 | Shakhter Soligorsk II | 32 | 6 | 4 | 22 | 33-72 | -39 | 22 | L Oct. 28, 2023, 2 p.m. 2 - 1 L Nov. 5, 2023, noon 1 - 5 W Nov. 12, 2023, 11 a.m. 1 - 3 L Nov. 18, 2023, 11 a.m. 0 - 1 L Nov. 25, 2023, 11 a.m. 3 - 1 | ||
17 | Osipovichy | 32 | 1 | 2 | 29 | 21-85 | -64 | 5 | L Oct. 29, 2023, noon 2 - 1 L Nov. 4, 2023, noon 0 - 4 L Nov. 12, 2023, 11:30 a.m. 2 - 0 L Nov. 19, 2023, 11 a.m. 1 - 4 L Nov. 25, 2023, 11 a.m. 1 - 0 |
# | Team | P | W | D | L | Goals | ± | Pts | Form | Next | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Arsenal Dzyarzhynsk | 16 | 13 | 1 | 2 | 50-15 | 35 | 40 | W Oct. 28, 2023, 11 a.m. 3 - 0 L Nov. 11, 2023, 10 a.m. 1 - 4 W Nov. 25, 2023, 11 a.m. 6 - 0 | ||
2 | Dnepr Mogilev | 16 | 12 | 3 | 1 | 36-10 | 26 | 39 | W Oct. 29, 2023, 1 p.m. 2 - 1 W Nov. 11, 2023, 1 p.m. 3 - 0 W Nov. 25, 2023, 11 a.m. 1 - 0 | ||
3 | FK Vitebsk | 16 | 11 | 2 | 3 | 31-9 | 22 | 35 | W Oct. 28, 2023, 2 p.m. 2 - 1 W Nov. 11, 2023, 3 p.m. 3 - 2 W Nov. 25, 2023, 11 a.m. 3 - 0 | ||
4 | Lokomotiv Gomel | 16 | 11 | 1 | 4 | 33-18 | 15 | 34 | L Oct. 22, 2023, 12:30 p.m. 1 - 3 W Nov. 11, 2023, 11 a.m. 1 - 0 W Nov. 25, 2023, 11 a.m. 2 - 1 | ||
5 | BC Maxline | 16 | 10 | 3 | 3 | 42-23 | 19 | 33 | W Nov. 4, 2023, 10 a.m. 1 - 0 W Nov. 18, 2023, 10 a.m. 4 - 0 | ||
6 | Volna Pinsk | 16 | 9 | 2 | 5 | 27-26 | 1 | 29 | W Oct. 29, 2023, noon 2 - 1 L Nov. 12, 2023, noon 1 - 4 | ||
7 | FC Baranovichi | 16 | 8 | 4 | 4 | 27-25 | 2 | 28 | W Oct. 21, 2023, 12:30 p.m. 4 - 2 D Nov. 5, 2023, 10 a.m. 1 - 1 L Nov. 25, 2023, 11 a.m. 2 - 3 | ||
8 | FC Molodechno | 16 | 8 | 2 | 6 | 32-20 | 12 | 26 | L Nov. 5, 2023, 11 a.m. 1 - 2 L Nov. 19, 2023, 11 a.m. 2 - 3 | ||
9 | FK BumProm Gomel | 16 | 6 | 5 | 5 | 24-28 | -4 | 23 | D Oct. 29, 2023, 11 a.m. 2 - 2 L Nov. 18, 2023, 11 a.m. 0 - 1 | ||
10 | Zhodino Yuzhnoe | 16 | 6 | 4 | 6 | 31-25 | 6 | 22 | W Oct. 28, 2023, 10 a.m. 5 - 1 W Nov. 12, 2023, 11:30 a.m. 2 - 0 L Nov. 25, 2023, 11 a.m. 2 - 3 | ||
11 | FK Lida | 16 | 5 | 4 | 7 | 24-22 | 2 | 19 | D Oct. 28, 2023, noon 2 - 2 W Nov. 12, 2023, 10 a.m. 4 - 0 W Nov. 25, 2023, 11 a.m. 3 - 1 | ||
12 | Niva Dolbizno | 16 | 5 | 3 | 8 | 26-35 | -9 | 18 | D Oct. 28, 2023, noon 1 - 1 L Nov. 12, 2023, 11 a.m. 1 - 3 W Nov. 25, 2023, 11 a.m. 3 - 1 | ||
13 | Ostrowitz | 16 | 4 | 4 | 8 | 21-33 | -12 | 16 | D Nov. 3, 2023, noon 0 - 0 L Nov. 18, 2023, 11 a.m. 2 - 4 | ||
14 | FK Orsha | 16 | 4 | 3 | 9 | 20-29 | -9 | 15 | L Nov. 4, 2023, 1 p.m. 0 - 1 L Nov. 19, 2023, noon 2 - 5 | ||
15 | Kommunalnik Slonim | 16 | 3 | 3 | 10 | 13-36 | -23 | 12 | L Oct. 21, 2023, 10:30 a.m. 0 - 5 L Nov. 4, 2023, 11 a.m. 1 - 5 L Nov. 19, 2023, 11:30 a.m. 0 - 3 | ||
16 | Shakhter Soligorsk II | 16 | 2 | 4 | 10 | 17-35 | -18 | 10 | L Nov. 5, 2023, noon 1 - 5 L Nov. 18, 2023, 11 a.m. 0 - 1 | ||
17 | Osipovichy | 16 | 0 | 1 | 15 | 9-42 | -33 | 1 | L Nov. 4, 2023, noon 0 - 4 L Nov. 19, 2023, 11 a.m. 1 - 4 |
# | Team | P | W | D | L | Goals | ± | Pts | Form | Next | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Arsenal Dzyarzhynsk | 16 | 13 | 2 | 1 | 36-15 | 21 | 41 | W Nov. 4, 2023, 11 a.m. 1 - 5 W Nov. 18, 2023, 11 a.m. 2 - 4 | ||
2 | FK Vitebsk | 16 | 12 | 2 | 2 | 37-13 | 24 | 38 | W Nov. 4, 2023, noon 0 - 4 W Nov. 18, 2023, 11 a.m. 0 - 1 | ||
3 | Dnepr Mogilev | 16 | 10 | 4 | 2 | 39-14 | 25 | 34 | D Nov. 3, 2023, noon 0 - 0 W Nov. 18, 2023, 11 a.m. 0 - 1 | ||
4 | Lokomotiv Gomel | 16 | 8 | 4 | 4 | 22-22 | 0 | 28 | D Nov. 5, 2023, 10 a.m. 1 - 1 L Nov. 18, 2023, 10 a.m. 4 - 0 | ||
5 | BC Maxline | 16 | 9 | 1 | 6 | 42-29 | 13 | 28 | L Oct. 29, 2023, 1 p.m. 2 - 1 W Nov. 11, 2023, 10 a.m. 1 - 4 W Nov. 25, 2023, 11 a.m. 2 - 3 | ||
6 | Zhodino Yuzhnoe | 16 | 7 | 3 | 6 | 31-27 | 4 | 24 | W Nov. 5, 2023, noon 1 - 5 W Nov. 19, 2023, noon 2 - 5 | ||
7 | Niva Dolbizno | 16 | 7 | 2 | 7 | 27-31 | -4 | 23 | W Nov. 5, 2023, 11 a.m. 1 - 2 W Nov. 19, 2023, 11 a.m. 1 - 4 | ||
8 | Ostrowitz | 16 | 6 | 5 | 5 | 33-29 | 4 | 23 | D Oct. 28, 2023, noon 1 - 1 L Nov. 12, 2023, 10 a.m. 4 - 0 L Nov. 25, 2023, 11 a.m. 2 - 1 | ||
9 | FK Lida | 16 | 7 | 1 | 8 | 20-26 | -6 | 22 | L Nov. 4, 2023, 10 a.m. 1 - 0 W Nov. 19, 2023, 11 a.m. 2 - 3 | ||
10 | FC Baranovichi | 16 | 6 | 2 | 8 | 19-24 | -5 | 20 | L Oct. 28, 2023, 11 a.m. 3 - 0 W Nov. 19, 2023, 11:30 a.m. 0 - 3 | ||
11 | FK Orsha | 16 | 4 | 4 | 8 | 30-33 | -3 | 16 | D Oct. 29, 2023, 11 a.m. 2 - 2 L Nov. 11, 2023, 3 p.m. 3 - 2 L Nov. 25, 2023, 11 a.m. 3 - 1 | ||
12 | FC Molodechno | 16 | 3 | 6 | 7 | 19-36 | -17 | 15 | L Oct. 28, 2023, 10 a.m. 5 - 1 L Nov. 11, 2023, 1 p.m. 3 - 0 L Nov. 25, 2023, 11 a.m. 6 - 0 | ||
13 | FK BumProm Gomel | 16 | 4 | 3 | 9 | 21-34 | -13 | 15 | W Oct. 22, 2023, 10 a.m. 0 - 1 W Nov. 12, 2023, noon 1 - 4 W Nov. 25, 2023, 11 a.m. 2 - 3 | ||
14 | Volna Pinsk | 16 | 3 | 5 | 8 | 14-23 | -9 | 14 | L Oct. 21, 2023, 11:30 a.m. 2 - 1 W Nov. 4, 2023, 1 p.m. 0 - 1 L Nov. 25, 2023, 11 a.m. 3 - 0 | ||
15 | Shakhter Soligorsk II | 16 | 4 | 0 | 12 | 16-37 | -21 | 12 | L Oct. 28, 2023, 2 p.m. 2 - 1 W Nov. 12, 2023, 11 a.m. 1 - 3 L Nov. 25, 2023, 11 a.m. 3 - 1 | ||
16 | Kommunalnik Slonim | 16 | 2 | 4 | 10 | 13-27 | -14 | 10 | D Oct. 28, 2023, noon 2 - 2 L Nov. 11, 2023, 11 a.m. 1 - 0 | ||
17 | Osipovichy | 16 | 1 | 1 | 14 | 12-43 | -31 | 4 | L Oct. 29, 2023, noon 2 - 1 L Nov. 12, 2023, 11:30 a.m. 2 - 0 L Nov. 25, 2023, 11 a.m. 1 - 0 |