FK Kolomna
2
Finished
-
2
Zenit Penza
1 | X | 2 | Handicap | Goals | Over | Under | Corners | Over | Under |
---|
Russian Football National League 2 2023/10/14 12:00:00
Overview
FT 2 - 2
HT 2 - 2
Andrey Pazin
39
23
Daniil Kashmin
9
Alexander Ermakov
4
Artem Kolotygin
4
Figure legends:
Goal
Own Goal
Penalty
Penalty Missed
Assists
Yellow card
Red card
Substitution
Chatroom
1
Hide chat
Show chat
Match Info
About The Match
FK Kolomna vs Zenit Penza started on 2023/10/14 at 12:00:00 UTC in Avangard Stadion as part of Russian Football National League 2.
On SportScore.io you can watch and track FK Kolomna vs Zenit Penza's live score, timeline, odds and lineups as well as review competition standings and H2H.
Match details
Event: Russian Football National League 2Name: FK Kolomna vs Zenit Penza
Date: 2023/10/14
Time: 12:00:00 UTC
Stadium: Avangard Stadion
Opening odds
Pre-match odds
1 | X | 2 | Handicap | Goals | Over | Under | Corners | Over | Under |
---|
Avangard Stadion
FK Kolomna
Zenit Penza
FK Kolomna UnknownCoach | Zenit Penza UnknownCoach |
---|
Injuries and suspensions
FK Kolomna | Zenit Penza |
---|
H2H
W X0
X0
L X0
Russian Football National League 2 | HT | FT | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
L | Sunday, April 7, 2024 | Zenit Penza | 0 | 3 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
FK Kolomna | 1 | 1 |
FK Kolomna
W X0
X0
L X0
Russian Football National League 2 | HT | FT | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Sunday, July 28, 2024 | Arsenal Tula II | 0 | - | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
FK Kolomna | 0 | - | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Sunday, July 7, 2024 | FK Kolomna | 0 | - | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
FK Spartak Tambov | 0 | - | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
L | Sunday, June 30, 2024 | Kompozit | 0 | 1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
FK Kolomna | 0 | 0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
L | Tuesday, June 25, 2024 | FK Kolomna | 0 | 0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
FK Khimki B | 1 | 3 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
L | Wednesday, June 19, 2024 | Dinamo Vladivostok | 2 | 3 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
FK Kolomna | 0 | 0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
L | Thursday, June 13, 2024 | FK Kolomna | 1 | 1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Strogino Moscow | 0 | 2 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Friday, June 7, 2024 | Kvant Obninsk | 1 | 2 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
FK Kolomna | 1 | 2 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Saturday, June 1, 2024 | FK Kolomna | 2 | 3 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
SKA Khabarovsk II | 1 | 3 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Sunday, May 26, 2024 | FK Oryol | 0 | 1 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
FK Kolomna | 0 | 1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Sunday, May 19, 2024 | FK Kolomna | 0 | 0 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Salyut-Energia Belgorod | 0 | 0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
L | Sunday, May 12, 2024 | FK Ryazan | 2 | 4 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
FK Kolomna | 0 | 0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
L | Sunday, May 5, 2024 | FK Kolomna | 0 | 1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
FK Kosmos Dolgoprudny | 1 | 3 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
L | Sunday, April 21, 2024 | SY Sakhalinsk | 1 | 1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
FK Kolomna | 0 | 0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
L | Sunday, April 14, 2024 | FK Kolomna | 0 | 0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Arsenal Tula II | 0 | 2 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
L | Sunday, April 7, 2024 | Zenit Penza | 0 | 3 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
FK Kolomna | 1 | 1 |
Zenit Penza
W X0
X0
L X0
Russian Football National League 2 | HT | FT | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Sunday, July 28, 2024 | Zenit Penza | 0 | - | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
FK Kosmos Dolgoprudny | 0 | - | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Sunday, July 7, 2024 | SY Sakhalinsk | 0 | - | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Zenit Penza | 0 | - | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Sunday, July 7, 2024 | Zenit Penza | 0 | - | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
SY Sakhalinsk | 0 | - | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Monday, July 1, 2024 | Zenit Penza | 0 | 2 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Arsenal Tula II | 1 | 2 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
W | Wednesday, June 19, 2024 | FK Spartak Tambov | 1 | 2 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Zenit Penza | 2 | 5 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
L | Thursday, June 13, 2024 | Zenit Penza | 0 | 0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Kompozit | 1 | 3 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
L | Friday, June 7, 2024 | FK Khimki B | 1 | 2 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Zenit Penza | 0 | 0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
L | Saturday, June 1, 2024 | Zenit Penza | 0 | 0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Dinamo Vladivostok | 1 | 3 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
W | Sunday, May 26, 2024 | Strogino Moscow | 0 | 0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Zenit Penza | 0 | 1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
W | Sunday, May 19, 2024 | Zenit Penza | 2 | 3 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Kvant Obninsk | 0 | 0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Sunday, May 12, 2024 | SKA Khabarovsk II | 0 | 0 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Zenit Penza | 0 | 0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
L | Sunday, May 5, 2024 | Zenit Penza | 0 | 0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
FK Oryol | 1 | 1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Sunday, April 28, 2024 | Salyut-Energia Belgorod | 0 | 1 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Zenit Penza | 0 | 1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
L | Sunday, April 21, 2024 | Zenit Penza | 0 | 0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
FK Ryazan | 0 | 1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Sunday, April 14, 2024 | FK Kosmos Dolgoprudny | 0 | 1 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Zenit Penza | 0 | 1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
W | Sunday, April 7, 2024 | Zenit Penza | 0 | 3 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
FK Kolomna | 1 | 1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
International Club Friendly | HT | FT | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
L | Tuesday, July 2, 2024 | Yenisey Krasnoyarsk | 2 | 3 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Zenit Penza | 0 | 0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Russian Cup | HT | FT | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
L | Wednesday, Aug. 23, 2023 | FK Khimik-Avgust | 1 | 5 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Zenit Penza | 0 | 4 |
Central
# | Team | P | W | D | L | Goals | ± | Pts | Form | Next | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | FK Kaluga | 17 | 12 | 3 | 2 | 50-6 | 44 | 39 | L Oct. 15, 2023, 3 a.m. 1 - 0 W Oct. 22, 2023, 11 a.m. 5 - 0 D Oct. 28, 2023, 11 a.m. 0 - 0 W Nov. 5, 2023, 11 a.m. 6 - 0 W Nov. 12, 2023, 10 a.m. 0 - 5 | ||
2 | FK Sakhalinets | 17 | 11 | 3 | 3 | 38-21 | 17 | 36 | L Oct. 15, 2023, 5 p.m. 0 - 2 W Oct. 23, 2023, 3:30 p.m. 1 - 2 W Oct. 29, 2023, 11 a.m. 3 - 1 W Nov. 5, 2023, 10 a.m. 1 - 2 W Nov. 12, 2023, 10 a.m. 2 - 1 | ||
3 | FK Spartak Tambov | 17 | 10 | 3 | 4 | 26-22 | 4 | 33 | L Oct. 14, 2023, 2 p.m. 0 - 3 W Oct. 23, 2023, 4 p.m. 1 - 2 W Oct. 28, 2023, noon 2 - 0 W Nov. 6, 2023, noon 1 - 2 W Nov. 12, 2023, 10 a.m. 2 - 0 | ||
4 | Dinamo Vladivostok | 17 | 10 | 0 | 7 | 30-21 | 9 | 30 | L Oct. 14, 2023, 9 a.m. 1 - 2 W Oct. 21, 2023, 8 a.m. 2 - 1 L Oct. 29, 2023, 11 a.m. 3 - 1 W Nov. 5, 2023, 7 a.m. 1 - 0 L Nov. 12, 2023, 10 a.m. 2 - 0 | ||
5 | Arsenal Tula II | 17 | 8 | 6 | 3 | 24-16 | 8 | 30 | W Oct. 15, 2023, noon 3 - 2 D Oct. 21, 2023, 11 a.m. 0 - 0 W Oct. 29, 2023, 11 a.m. 2 - 0 L Nov. 5, 2023, 7 a.m. 1 - 0 D Nov. 12, 2023, 10 a.m. 2 - 2 | ||
6 | FC Saturn Ramenskoe | 17 | 9 | 2 | 6 | 30-18 | 12 | 29 | L Oct. 15, 2023, noon 3 - 2 L Oct. 23, 2023, 4 p.m. 1 - 2 D Oct. 29, 2023, 3 a.m. 1 - 1 W Nov. 5, 2023, noon 3 - 1 L Nov. 12, 2023, 10 a.m. 4 - 0 | ||
7 | Kompozit | 17 | 8 | 5 | 4 | 28-20 | 8 | 29 | W Oct. 15, 2023, 11 a.m. 2 - 0 L Oct. 21, 2023, 9 a.m. 3 - 0 D Oct. 28, 2023, 11 a.m. 0 - 0 D Nov. 5, 2023, 11 a.m. 1 - 1 W Nov. 12, 2023, 10 a.m. 4 - 0 | ||
8 | SKA Khabarovsk II | 17 | 8 | 1 | 8 | 30-29 | 1 | 25 | L Oct. 15, 2023, 11 a.m. 2 - 0 W Oct. 22, 2023, 3 a.m. 4 - 1 W Oct. 29, 2023, 11 a.m. 2 - 3 L Nov. 5, 2023, 11 a.m. 1 - 0 L Nov. 12, 2023, 3 a.m. 0 - 1 | ||
9 | Zenit Penza | 17 | 7 | 4 | 6 | 22-26 | -4 | 25 | D Oct. 14, 2023, noon 2 - 2 L Oct. 22, 2023, 11 a.m. 2 - 1 L Oct. 29, 2023, 11 a.m. 2 - 3 W Nov. 5, 2023, 10 a.m. 1 - 3 L Nov. 12, 2023, 10 a.m. 0 - 5 | ||
10 | SY Sakhalinsk | 17 | 7 | 2 | 8 | 16-19 | -3 | 23 | W Oct. 15, 2023, 3 a.m. 1 - 0 L Oct. 22, 2023, 11 a.m. 1 - 0 D Oct. 29, 2023, 3 a.m. 1 - 1 W Nov. 5, 2023, 11 a.m. 2 - 3 W Nov. 12, 2023, 3 a.m. 2 - 0 | ||
11 | FK Kosmos Dolgoprudny | 17 | 6 | 5 | 6 | 24-28 | -4 | 23 | W Oct. 14, 2023, 2 p.m. 0 - 3 W Oct. 22, 2023, 11 a.m. 1 - 0 W Oct. 28, 2023, 11 a.m. 1 - 2 D Nov. 5, 2023, 11 a.m. 1 - 1 W Nov. 12, 2023, 10 a.m. 2 - 4 | ||
12 | Kvant Obninsk | 17 | 6 | 5 | 6 | 19-27 | -8 | 23 | W Oct. 14, 2023, 9 a.m. 1 - 2 W Oct. 22, 2023, 11 a.m. 2 - 1 L Oct. 29, 2023, 10 a.m. 5 - 1 W Nov. 5, 2023, 11 a.m. 1 - 0 L Nov. 12, 2023, 10 a.m. 2 - 1 | ||
13 | FK Znamya Noginsk | 17 | 6 | 4 | 7 | 18-26 | -8 | 22 | W Oct. 15, 2023, 5 p.m. 0 - 2 D Oct. 21, 2023, 11 a.m. 0 - 0 L Oct. 28, 2023, noon 2 - 0 L Nov. 5, 2023, 11 a.m. 2 - 3 W Nov. 11, 2023, noon 1 - 2 | ||
14 | FK Khimki B | 17 | 6 | 1 | 10 | 20-28 | -8 | 19 | W Oct. 16, 2023, 11 a.m. 1 - 3 W Oct. 21, 2023, 9 a.m. 3 - 0 L Oct. 28, 2023, 10 a.m. 3 - 1 L Nov. 5, 2023, 10 a.m. 1 - 3 W Nov. 12, 2023, 3 a.m. 0 - 1 | ||
15 | FK Ryazan | 17 | 4 | 3 | 10 | 24-27 | -3 | 15 | L Oct. 15, 2023, 1 p.m. 2 - 1 L Oct. 23, 2023, 3:30 p.m. 1 - 2 L Oct. 29, 2023, 11 a.m. 2 - 0 L Nov. 6, 2023, noon 1 - 2 L Nov. 12, 2023, 3 a.m. 2 - 0 | ||
16 | Strogino Moscow | 17 | 3 | 5 | 9 | 28-36 | -8 | 14 | W Oct. 15, 2023, 1 p.m. 2 - 1 L Oct. 21, 2023, 8 a.m. 2 - 1 W Oct. 29, 2023, 10 a.m. 5 - 1 L Nov. 5, 2023, 10 a.m. 1 - 2 D Nov. 12, 2023, 10 a.m. 2 - 2 | ||
17 | FK Kolomna | 17 | 1 | 5 | 11 | 17-41 | -24 | 8 | D Oct. 14, 2023, noon 2 - 2 L Oct. 22, 2023, 3 a.m. 4 - 1 W Oct. 28, 2023, 10 a.m. 3 - 1 L Nov. 5, 2023, 11 a.m. 6 - 0 L Nov. 12, 2023, 10 a.m. 2 - 4 | ||
18 | Peresvet Podolsk | 17 | 2 | 1 | 14 | 21-54 | -33 | 7 | L Oct. 16, 2023, 11 a.m. 1 - 3 L Oct. 22, 2023, 11 a.m. 5 - 0 L Oct. 28, 2023, 11 a.m. 1 - 2 L Nov. 5, 2023, noon 3 - 1 L Nov. 11, 2023, noon 1 - 2 |
# | Team | P | W | D | L | Goals | ± | Pts | Form | Next | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | FK Kaluga | 9 | 8 | 1 | 0 | 36-3 | 33 | 25 | W Oct. 22, 2023, 11 a.m. 5 - 0 W Nov. 5, 2023, 11 a.m. 6 - 0 | ||
2 | Arsenal Tula II | 8 | 6 | 2 | 0 | 18-8 | 10 | 20 | W Oct. 15, 2023, noon 3 - 2 W Oct. 29, 2023, 11 a.m. 2 - 0 D Nov. 12, 2023, 10 a.m. 2 - 2 | ||
3 | FK Sakhalinets | 9 | 6 | 0 | 3 | 18-13 | 5 | 18 | L Oct. 15, 2023, 5 p.m. 0 - 2 W Oct. 29, 2023, 11 a.m. 3 - 1 W Nov. 12, 2023, 10 a.m. 2 - 1 | ||
4 | Dinamo Vladivostok | 9 | 6 | 0 | 3 | 19-10 | 9 | 18 | L Oct. 14, 2023, 9 a.m. 1 - 2 W Oct. 21, 2023, 8 a.m. 2 - 1 W Nov. 5, 2023, 7 a.m. 1 - 0 | ||
5 | Kompozit | 8 | 5 | 3 | 0 | 16-5 | 11 | 18 | W Oct. 15, 2023, 11 a.m. 2 - 0 D Oct. 28, 2023, 11 a.m. 0 - 0 W Nov. 12, 2023, 10 a.m. 4 - 0 | ||
6 | FK Spartak Tambov | 8 | 5 | 2 | 1 | 11-6 | 5 | 17 | L Oct. 14, 2023, 2 p.m. 0 - 3 W Oct. 28, 2023, noon 2 - 0 W Nov. 12, 2023, 10 a.m. 2 - 0 | ||
7 | FC Saturn Ramenskoe | 9 | 5 | 1 | 3 | 16-7 | 9 | 16 | L Oct. 23, 2023, 4 p.m. 1 - 2 W Nov. 5, 2023, noon 3 - 1 | ||
8 | SY Sakhalinsk | 8 | 4 | 2 | 2 | 9-6 | 3 | 14 | W Oct. 15, 2023, 3 a.m. 1 - 0 D Oct. 29, 2023, 3 a.m. 1 - 1 W Nov. 12, 2023, 3 a.m. 2 - 0 | ||
9 | SKA Khabarovsk II | 8 | 4 | 1 | 3 | 18-11 | 7 | 13 | W Oct. 22, 2023, 3 a.m. 4 - 1 L Nov. 12, 2023, 3 a.m. 0 - 1 | ||
10 | Kvant Obninsk | 8 | 3 | 3 | 2 | 9-8 | 1 | 12 | W Oct. 22, 2023, 11 a.m. 2 - 1 W Nov. 5, 2023, 11 a.m. 1 - 0 | ||
11 | Zenit Penza | 8 | 3 | 1 | 4 | 8-15 | -7 | 10 | L Oct. 29, 2023, 11 a.m. 2 - 3 L Nov. 12, 2023, 10 a.m. 0 - 5 | ||
12 | FK Kosmos Dolgoprudny | 9 | 2 | 4 | 3 | 10-13 | -3 | 10 | W Oct. 22, 2023, 11 a.m. 1 - 0 D Nov. 5, 2023, 11 a.m. 1 - 1 | ||
13 | FK Khimki B | 9 | 3 | 1 | 5 | 10-14 | -4 | 10 | W Oct. 21, 2023, 9 a.m. 3 - 0 L Nov. 5, 2023, 10 a.m. 1 - 3 | ||
14 | FK Znamya Noginsk | 9 | 2 | 3 | 4 | 9-11 | -2 | 9 | D Oct. 21, 2023, 11 a.m. 0 - 0 L Nov. 5, 2023, 11 a.m. 2 - 3 | ||
15 | FK Ryazan | 9 | 2 | 1 | 6 | 15-17 | -2 | 7 | L Oct. 23, 2023, 3:30 p.m. 1 - 2 L Nov. 6, 2023, noon 1 - 2 | ||
16 | Strogino Moscow | 9 | 2 | 1 | 6 | 17-24 | -7 | 7 | W Oct. 15, 2023, 1 p.m. 2 - 1 W Oct. 29, 2023, 10 a.m. 5 - 1 L Nov. 5, 2023, 10 a.m. 1 - 2 | ||
17 | FK Kolomna | 8 | 1 | 3 | 4 | 11-16 | -5 | 6 | D Oct. 14, 2023, noon 2 - 2 W Oct. 28, 2023, 10 a.m. 3 - 1 L Nov. 12, 2023, 10 a.m. 2 - 4 | ||
18 | Peresvet Podolsk | 8 | 0 | 0 | 8 | 6-22 | -16 | 0 | L Oct. 16, 2023, 11 a.m. 1 - 3 L Oct. 28, 2023, 11 a.m. 1 - 2 L Nov. 11, 2023, noon 1 - 2 |
# | Team | P | W | D | L | Goals | ± | Pts | Form | Next | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | FK Sakhalinets | 8 | 5 | 3 | 0 | 20-8 | 12 | 18 | W Oct. 23, 2023, 3:30 p.m. 1 - 2 W Nov. 5, 2023, 10 a.m. 1 - 2 | ||
2 | FK Spartak Tambov | 9 | 5 | 1 | 3 | 15-16 | -1 | 16 | W Oct. 23, 2023, 4 p.m. 1 - 2 W Nov. 6, 2023, noon 1 - 2 | ||
3 | Zenit Penza | 9 | 4 | 3 | 2 | 14-11 | 3 | 15 | D Oct. 14, 2023, noon 2 - 2 L Oct. 22, 2023, 11 a.m. 2 - 1 W Nov. 5, 2023, 10 a.m. 1 - 3 | ||
4 | FK Kaluga | 8 | 4 | 2 | 2 | 14-3 | 11 | 14 | L Oct. 15, 2023, 3 a.m. 1 - 0 D Oct. 28, 2023, 11 a.m. 0 - 0 W Nov. 12, 2023, 10 a.m. 0 - 5 | ||
5 | FC Saturn Ramenskoe | 8 | 4 | 1 | 3 | 14-11 | 3 | 13 | L Oct. 15, 2023, noon 3 - 2 D Oct. 29, 2023, 3 a.m. 1 - 1 L Nov. 12, 2023, 10 a.m. 4 - 0 | ||
6 | FK Kosmos Dolgoprudny | 8 | 4 | 1 | 3 | 14-15 | -1 | 13 | W Oct. 14, 2023, 2 p.m. 0 - 3 W Oct. 28, 2023, 11 a.m. 1 - 2 W Nov. 12, 2023, 10 a.m. 2 - 4 | ||
7 | FK Znamya Noginsk | 8 | 4 | 1 | 3 | 9-15 | -6 | 13 | W Oct. 15, 2023, 5 p.m. 0 - 2 L Oct. 28, 2023, noon 2 - 0 W Nov. 11, 2023, noon 1 - 2 | ||
8 | Dinamo Vladivostok | 8 | 4 | 0 | 4 | 11-11 | 0 | 12 | L Oct. 29, 2023, 11 a.m. 3 - 1 L Nov. 12, 2023, 10 a.m. 2 - 0 | ||
9 | SKA Khabarovsk II | 9 | 4 | 0 | 5 | 12-18 | -6 | 12 | L Oct. 15, 2023, 11 a.m. 2 - 0 W Oct. 29, 2023, 11 a.m. 2 - 3 L Nov. 5, 2023, 11 a.m. 1 - 0 | ||
10 | Kompozit | 9 | 3 | 2 | 4 | 12-15 | -3 | 11 | L Oct. 21, 2023, 9 a.m. 3 - 0 D Nov. 5, 2023, 11 a.m. 1 - 1 | ||
11 | Kvant Obninsk | 9 | 3 | 2 | 4 | 10-19 | -9 | 11 | W Oct. 14, 2023, 9 a.m. 1 - 2 L Oct. 29, 2023, 10 a.m. 5 - 1 L Nov. 12, 2023, 10 a.m. 2 - 1 | ||
12 | Arsenal Tula II | 9 | 2 | 4 | 3 | 6-8 | -2 | 10 | D Oct. 21, 2023, 11 a.m. 0 - 0 L Nov. 5, 2023, 7 a.m. 1 - 0 | ||
13 | SY Sakhalinsk | 9 | 3 | 0 | 6 | 7-13 | -6 | 9 | L Oct. 22, 2023, 11 a.m. 1 - 0 W Nov. 5, 2023, 11 a.m. 2 - 3 | ||
14 | FK Khimki B | 8 | 3 | 0 | 5 | 10-14 | -4 | 9 | W Oct. 16, 2023, 11 a.m. 1 - 3 L Oct. 28, 2023, 10 a.m. 3 - 1 W Nov. 12, 2023, 3 a.m. 0 - 1 | ||
15 | FK Ryazan | 8 | 2 | 2 | 4 | 9-10 | -1 | 8 | L Oct. 15, 2023, 1 p.m. 2 - 1 L Oct. 29, 2023, 11 a.m. 2 - 0 L Nov. 12, 2023, 3 a.m. 2 - 0 | ||
16 | Strogino Moscow | 8 | 1 | 4 | 3 | 11-12 | -1 | 7 | L Oct. 21, 2023, 8 a.m. 2 - 1 D Nov. 12, 2023, 10 a.m. 2 - 2 | ||
17 | Peresvet Podolsk | 9 | 2 | 1 | 6 | 15-32 | -17 | 7 | L Oct. 22, 2023, 11 a.m. 5 - 0 L Nov. 5, 2023, noon 3 - 1 | ||
18 | FK Kolomna | 9 | 0 | 2 | 7 | 6-25 | -19 | 2 | L Oct. 22, 2023, 3 a.m. 4 - 1 L Nov. 5, 2023, 11 a.m. 6 - 0 |