Kommunalnik Slonim
1
Finished
-
5
Arsenal Dzyarzhynsk
1 | X | 2 | Handicap | Goals | Over | Under | Corners | Over | Under | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Opening odds | 11.00 | 4.60 | 1.19 | +1.5/21.99 | -1.5/21.77 | 3/3.5 | 1.97 | 1.79 | - | - | - | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Pre-match odds | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - |
Belarusian First League 2023/11/04 11:00:00
Overview
FT 1 - 5
91
Kirill Karpenko
Ilya Lebedev
85
79
Aleksey Klachkevich
Timofey Anisimov
77
77
72
Pavel Sushkov
Alexander Skshinetsky
70
Alikhan Fazylov
Vladislav Lyakh
69
69
Dmitri Matiash
Ilya Lebedev
Dmitri Tikhomirov
69
62
Dmitri Matiash
Matvey Gerasimov
62
Ruslan Myalkovskiy
Evgeni·Sakuta
62
Aleksey Klachkevich
Arseny Kontsedaylov
61
Matvey Gerasimov
61
Egor Malatkov
Maksim Lotysh
59
HT 0 - 3
39
Alexander Skshinetsky
38
13
Andrey Levkovets
6
Matvey Gerasimov
5
Figure legends:
Goal
Own Goal
Penalty
Penalty Missed
Assists
Yellow card
Red card
Substitution
Chatroom
1
Hide chat
Show chat
Stats
Kommunalnik Slonim
Arsenal Dzyarzhynsk
Ball Possession
5
Total Shots
19
2
Shots off target
3
3
Shots on target
16
0
Blocked shots
0
3
Corner Kicks
3
0
Offsides
0
0
Yellow Cards
1
0
Total Passes
0
0
Key Passes
0
0
Accurate Passes
0
0
Accurate Crosses
0
0
Accurate Long Balls
0
0
Tackles
0
0
Interceptions
0
0
Clearances
0
Match Info
About The Match
Kommunalnik Slonim vs Arsenal Dzyarzhynsk started on 2023/11/04 at 11:00:00 UTC in Youth Stadium as part of Belarusian First League.
On SportScore.io you can watch and track Kommunalnik Slonim vs Arsenal Dzyarzhynsk's live score, timeline, odds and lineups as well as review competition standings and H2H.
Match details
Event: Belarusian First LeagueName: Kommunalnik Slonim vs Arsenal Dzyarzhynsk
Date: 2023/11/04
Time: 11:00:00 UTC
Stadium: Youth Stadium
Stadium capacity: 15000
Weather: Partially cloudy
Air pressure: 750mmHg
Temperature: 11°C
Wind speed: 4.5m/s
Air humidity: 68%
Youth Stadium
Partially cloudy 11°C
Kommunalnik Slonim
Coach: L. Lagun
Arsenal Dzyarzhynsk
Coach: S. Yaskovich
Kommunalnik Slonim Leonid LagunCoach | Arsenal Dzyarzhynsk Sergey YaskovichCoach |
---|---|
4 T. Adamchik D | 39 M. Gerasimov F 6' 61' 62' |
10 A. Puzach D | 11 D. Bachek M |
22 D. Tikhomirov F 69' | 88 P. Sushkov M 72' |
88 I. Lebedev M 69' | 7 R. Myalkovskiy M 62' |
16 D. Sai G | 25 D. Matiash F 62' 69' |
5 V. Puninsky M | 1 I. Sanko G |
77 S. Lazarchik D | 66 A. Ageev |
21 M. Lotysh F 59' | 2 A. Fazylov D 70' |
7 K. Karpenko D | 51 A. Skshinetsky D 39' 72' |
44 A. Agapov G | 13 I. Oreshkevich |
91 E. Malatkov D 59' | 23 A. Kontsedaylov M 62' |
11 T. Jr Yormi M | 21 A. Gonzhurov M |
6 T. Anisimov 77' | 19 V. Lyakh 70' |
17 A. Tolkin D | 8 V. Rusenchik M |
9 D. Makaev F | 99 I. Tikhomirov M |
77 Evgeni·Sakuta M 62' | |
35 A. Vasilyev G | |
10 A. Levkovets M 13' | |
5 E. Zhevnerov D | |
9 A. Klachkevich M 62' 79' | |
34 A. Soroko G |
Injuries and suspensions
Kommunalnik Slonim | Arsenal Dzyarzhynsk |
---|
H2H
W X0
X0
L X0
Kommunalnik Slonim
W X0
X0
L X0
Belarusian First League | HT | FT | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Sunday, Aug. 4, 2024 | FC Belshina Babruisk | 0 | - | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Kommunalnik Slonim | 0 | - | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Wednesday, July 31, 2024 | FK BumProm Gomel | 0 | - | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Kommunalnik Slonim | 0 | - | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Saturday, July 27, 2024 | Kommunalnik Slonim | 0 | - | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Belarus U17 | 0 | - | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Saturday, July 20, 2024 | Kommunalnik Slonim | 0 | - | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Energetik-BGU Minsk | 0 | - | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
L | Sunday, July 7, 2024 | FK Orsha | 1 | 2 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Kommunalnik Slonim | 0 | 0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Saturday, June 29, 2024 | Kommunalnik Slonim | 2 | 2 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
FK Lida | 0 | 2 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
L | Saturday, June 22, 2024 | Dinamo-2 Minsk | 1 | 2 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Kommunalnik Slonim | 0 | 0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
W | Friday, June 14, 2024 | Kommunalnik Slonim | 0 | 1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Lokomotiv Gomel | 0 | 0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Saturday, June 8, 2024 | BATE-2 Borisov | 0 | 0 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Kommunalnik Slonim | 0 | 0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
L | Sunday, June 2, 2024 | Kommunalnik Slonim | 0 | 1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Shakhter Soligorsk II | 1 | 2 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
L | Saturday, May 25, 2024 | Ostrowitz | 2 | 3 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Kommunalnik Slonim | 2 | 2 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
L | Saturday, May 18, 2024 | Kommunalnik Slonim | 0 | 2 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
FC Molodechno | 1 | 3 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Sunday, May 12, 2024 | FC Baranovichi | 0 | 0 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Kommunalnik Slonim | 0 | 0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
L | Saturday, May 4, 2024 | Kommunalnik Slonim | 0 | 1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
BC Maxline | 2 | 4 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Saturday, April 27, 2024 | Niva Dolbizno | 0 | 0 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Kommunalnik Slonim | 0 | 0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
L | Saturday, April 20, 2024 | Kommunalnik Slonim | 1 | 2 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Volna Pinsk | 2 | 3 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
W | Sunday, April 14, 2024 | Torpedo-2 Zhodino | 1 | 2 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Kommunalnik Slonim | 1 | 3 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
L | Saturday, April 6, 2024 | Kommunalnik Slonim | 0 | 0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
FC Belshina Babruisk | 1 | 2 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Belarusian Cup | HT | FT | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Friday, July 12, 2024 | Kommunalnik Slonim | 0 | - | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Dinamo Brest | 0 | - |
Arsenal Dzyarzhynsk
W X0
X0
L X0
Belarusian Premier League | HT | FT | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Saturday, Aug. 3, 2024 | FC Torpedo Zhodino | 0 | - | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Arsenal Dzyarzhynsk | 0 | - | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
L | Saturday, July 6, 2024 | FC Gomel | 2 | 5 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Arsenal Dzyarzhynsk | 0 | 0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
L | Sunday, June 30, 2024 | Arsenal Dzyarzhynsk | 0 | 0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Naftan Novopolock | 3 | 3 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
W | Saturday, June 22, 2024 | FC Minsk | 0 | 1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Arsenal Dzyarzhynsk | 2 | 2 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
W | Sunday, June 16, 2024 | Arsenal Dzyarzhynsk | 0 | 2 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Smorgon FC | 0 | 0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
L | Saturday, June 1, 2024 | Dinamo Minsk | 1 | 2 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Arsenal Dzyarzhynsk | 1 | 1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
W | Sunday, May 26, 2024 | Arsenal Dzyarzhynsk | 2 | 2 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
BATE Borisov | 0 | 0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
L | Thursday, May 16, 2024 | Neman Grodno | 0 | 1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Arsenal Dzyarzhynsk | 0 | 0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
W | Saturday, May 11, 2024 | Arsenal Dzyarzhynsk | 1 | 1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Slutsksakhar Slutsk | 0 | 0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
L | Saturday, May 4, 2024 | Arsenal Dzyarzhynsk | 0 | 0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Dinamo Brest | 0 | 2 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
L | Sunday, April 28, 2024 | Slavia Mozyr | 1 | 3 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Arsenal Dzyarzhynsk | 0 | 0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
W | Saturday, April 20, 2024 | Arsenal Dzyarzhynsk | 2 | 2 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Shakhter Soligorsk | 0 | 0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
W | Saturday, April 13, 2024 | FK Isloch Minsk | 0 | 0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Arsenal Dzyarzhynsk | 1 | 2 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Friday, April 5, 2024 | Arsenal Dzyarzhynsk | 1 | 1 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
FK Vitebsk | 1 | 1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Friday, March 29, 2024 | Dnepr Mogilev | 0 | 0 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Arsenal Dzyarzhynsk | 0 | 0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
L | Sunday, March 17, 2024 | Arsenal Dzyarzhynsk | 0 | 0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
FC Torpedo Zhodino | 0 | 1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Belarusian Cup | HT | FT | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Friday, July 12, 2024 | FK Orsha | 0 | - | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Arsenal Dzyarzhynsk | 0 | - | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
International Club Friendly | HT | FT | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
L | Wednesday, Feb. 28, 2024 | FC Gomel | 0 | 3 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Arsenal Dzyarzhynsk | 1 | 2 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
W | Saturday, Feb. 24, 2024 | FC Belshina Babruisk | 0 | 1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Arsenal Dzyarzhynsk | 1 | 2 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
L | Wednesday, Feb. 7, 2024 | Shakhter Soligorsk | 1 | 1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Arsenal Dzyarzhynsk | 0 | 0 |
League
# | Team | P | W | D | L | Goals | ± | Pts | Form | Next | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Arsenal Dzyarzhynsk | 32 | 26 | 3 | 3 | 86-30 | 56 | 81 | W Oct. 28, 2023, 11 a.m. 3 - 0 W Nov. 4, 2023, 11 a.m. 1 - 5 L Nov. 11, 2023, 10 a.m. 1 - 4 W Nov. 18, 2023, 11 a.m. 2 - 4 W Nov. 25, 2023, 11 a.m. 6 - 0 | ||
2 | Dnepr Mogilev | 32 | 22 | 7 | 3 | 75-24 | 51 | 73 | W Oct. 29, 2023, 1 p.m. 2 - 1 D Nov. 3, 2023, noon 0 - 0 W Nov. 11, 2023, 1 p.m. 3 - 0 W Nov. 18, 2023, 11 a.m. 0 - 1 W Nov. 25, 2023, 11 a.m. 1 - 0 | ||
3 | FK Vitebsk | 32 | 23 | 4 | 5 | 68-22 | 46 | 73 | W Oct. 28, 2023, 2 p.m. 2 - 1 W Nov. 4, 2023, noon 0 - 4 W Nov. 11, 2023, 3 p.m. 3 - 2 W Nov. 18, 2023, 11 a.m. 0 - 1 W Nov. 25, 2023, 11 a.m. 3 - 0 | ||
4 | Lokomotiv Gomel | 32 | 19 | 5 | 8 | 55-40 | 15 | 62 | L Oct. 22, 2023, 12:30 p.m. 1 - 3 D Nov. 5, 2023, 10 a.m. 1 - 1 W Nov. 11, 2023, 11 a.m. 1 - 0 L Nov. 18, 2023, 10 a.m. 4 - 0 W Nov. 25, 2023, 11 a.m. 2 - 1 | ||
5 | BC Maxline | 32 | 19 | 4 | 9 | 84-52 | 32 | 61 | L Oct. 29, 2023, 1 p.m. 2 - 1 W Nov. 4, 2023, 10 a.m. 1 - 0 W Nov. 11, 2023, 10 a.m. 1 - 4 W Nov. 18, 2023, 10 a.m. 4 - 0 W Nov. 25, 2023, 11 a.m. 2 - 3 | ||
6 | FC Baranovichi | 32 | 14 | 6 | 12 | 46-49 | -3 | 48 | W Oct. 21, 2023, 12:30 p.m. 4 - 2 L Oct. 28, 2023, 11 a.m. 3 - 0 D Nov. 5, 2023, 10 a.m. 1 - 1 W Nov. 19, 2023, 11:30 a.m. 0 - 3 L Nov. 25, 2023, 11 a.m. 2 - 3 | ||
7 | Zhodino Yuzhnoe | 32 | 13 | 7 | 12 | 62-52 | 10 | 46 | W Oct. 28, 2023, 10 a.m. 5 - 1 W Nov. 5, 2023, noon 1 - 5 W Nov. 12, 2023, 11:30 a.m. 2 - 0 W Nov. 19, 2023, noon 2 - 5 L Nov. 25, 2023, 11 a.m. 2 - 3 | ||
8 | Volna Pinsk | 32 | 12 | 7 | 13 | 41-49 | -8 | 43 | L Oct. 21, 2023, 11:30 a.m. 2 - 1 W Oct. 29, 2023, noon 2 - 1 W Nov. 4, 2023, 1 p.m. 0 - 1 L Nov. 12, 2023, noon 1 - 4 L Nov. 25, 2023, 11 a.m. 3 - 0 | ||
9 | Niva Dolbizno | 32 | 12 | 5 | 15 | 53-66 | -13 | 41 | D Oct. 28, 2023, noon 1 - 1 W Nov. 5, 2023, 11 a.m. 1 - 2 L Nov. 12, 2023, 11 a.m. 1 - 3 W Nov. 19, 2023, 11 a.m. 1 - 4 W Nov. 25, 2023, 11 a.m. 3 - 1 | ||
10 | FK Lida | 32 | 12 | 5 | 15 | 44-48 | -4 | 41 | D Oct. 28, 2023, noon 2 - 2 L Nov. 4, 2023, 10 a.m. 1 - 0 W Nov. 12, 2023, 10 a.m. 4 - 0 W Nov. 19, 2023, 11 a.m. 2 - 3 W Nov. 25, 2023, 11 a.m. 3 - 1 | ||
11 | FC Molodechno | 32 | 11 | 8 | 13 | 51-56 | -5 | 41 | L Oct. 28, 2023, 10 a.m. 5 - 1 L Nov. 5, 2023, 11 a.m. 1 - 2 L Nov. 11, 2023, 1 p.m. 3 - 0 L Nov. 19, 2023, 11 a.m. 2 - 3 L Nov. 25, 2023, 11 a.m. 6 - 0 | ||
12 | Ostrowitz | 32 | 10 | 9 | 13 | 54-62 | -8 | 39 | D Oct. 28, 2023, noon 1 - 1 D Nov. 3, 2023, noon 0 - 0 L Nov. 12, 2023, 10 a.m. 4 - 0 L Nov. 18, 2023, 11 a.m. 2 - 4 L Nov. 25, 2023, 11 a.m. 2 - 1 | ||
13 | FK BumProm Gomel | 32 | 10 | 8 | 14 | 45-62 | -17 | 38 | W Oct. 22, 2023, 10 a.m. 0 - 1 D Oct. 29, 2023, 11 a.m. 2 - 2 W Nov. 12, 2023, noon 1 - 4 L Nov. 18, 2023, 11 a.m. 0 - 1 W Nov. 25, 2023, 11 a.m. 2 - 3 | ||
14 | FK Orsha | 32 | 8 | 7 | 17 | 50-62 | -12 | 31 | D Oct. 29, 2023, 11 a.m. 2 - 2 L Nov. 4, 2023, 1 p.m. 0 - 1 L Nov. 11, 2023, 3 p.m. 3 - 2 L Nov. 19, 2023, noon 2 - 5 L Nov. 25, 2023, 11 a.m. 3 - 1 | ||
15 | Kommunalnik Slonim | 32 | 5 | 7 | 20 | 26-63 | -37 | 22 | L Oct. 21, 2023, 10:30 a.m. 0 - 5 D Oct. 28, 2023, noon 2 - 2 L Nov. 4, 2023, 11 a.m. 1 - 5 L Nov. 11, 2023, 11 a.m. 1 - 0 L Nov. 19, 2023, 11:30 a.m. 0 - 3 | ||
16 | Shakhter Soligorsk II | 32 | 6 | 4 | 22 | 33-72 | -39 | 22 | L Oct. 28, 2023, 2 p.m. 2 - 1 L Nov. 5, 2023, noon 1 - 5 W Nov. 12, 2023, 11 a.m. 1 - 3 L Nov. 18, 2023, 11 a.m. 0 - 1 L Nov. 25, 2023, 11 a.m. 3 - 1 | ||
17 | Osipovichy | 32 | 1 | 2 | 29 | 21-85 | -64 | 5 | L Oct. 29, 2023, noon 2 - 1 L Nov. 4, 2023, noon 0 - 4 L Nov. 12, 2023, 11:30 a.m. 2 - 0 L Nov. 19, 2023, 11 a.m. 1 - 4 L Nov. 25, 2023, 11 a.m. 1 - 0 |
# | Team | P | W | D | L | Goals | ± | Pts | Form | Next | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Arsenal Dzyarzhynsk | 16 | 13 | 1 | 2 | 50-15 | 35 | 40 | W Oct. 28, 2023, 11 a.m. 3 - 0 L Nov. 11, 2023, 10 a.m. 1 - 4 W Nov. 25, 2023, 11 a.m. 6 - 0 | ||
2 | Dnepr Mogilev | 16 | 12 | 3 | 1 | 36-10 | 26 | 39 | W Oct. 29, 2023, 1 p.m. 2 - 1 W Nov. 11, 2023, 1 p.m. 3 - 0 W Nov. 25, 2023, 11 a.m. 1 - 0 | ||
3 | FK Vitebsk | 16 | 11 | 2 | 3 | 31-9 | 22 | 35 | W Oct. 28, 2023, 2 p.m. 2 - 1 W Nov. 11, 2023, 3 p.m. 3 - 2 W Nov. 25, 2023, 11 a.m. 3 - 0 | ||
4 | Lokomotiv Gomel | 16 | 11 | 1 | 4 | 33-18 | 15 | 34 | L Oct. 22, 2023, 12:30 p.m. 1 - 3 W Nov. 11, 2023, 11 a.m. 1 - 0 W Nov. 25, 2023, 11 a.m. 2 - 1 | ||
5 | BC Maxline | 16 | 10 | 3 | 3 | 42-23 | 19 | 33 | W Nov. 4, 2023, 10 a.m. 1 - 0 W Nov. 18, 2023, 10 a.m. 4 - 0 | ||
6 | Volna Pinsk | 16 | 9 | 2 | 5 | 27-26 | 1 | 29 | W Oct. 29, 2023, noon 2 - 1 L Nov. 12, 2023, noon 1 - 4 | ||
7 | FC Baranovichi | 16 | 8 | 4 | 4 | 27-25 | 2 | 28 | W Oct. 21, 2023, 12:30 p.m. 4 - 2 D Nov. 5, 2023, 10 a.m. 1 - 1 L Nov. 25, 2023, 11 a.m. 2 - 3 | ||
8 | FC Molodechno | 16 | 8 | 2 | 6 | 32-20 | 12 | 26 | L Nov. 5, 2023, 11 a.m. 1 - 2 L Nov. 19, 2023, 11 a.m. 2 - 3 | ||
9 | FK BumProm Gomel | 16 | 6 | 5 | 5 | 24-28 | -4 | 23 | D Oct. 29, 2023, 11 a.m. 2 - 2 L Nov. 18, 2023, 11 a.m. 0 - 1 | ||
10 | Zhodino Yuzhnoe | 16 | 6 | 4 | 6 | 31-25 | 6 | 22 | W Oct. 28, 2023, 10 a.m. 5 - 1 W Nov. 12, 2023, 11:30 a.m. 2 - 0 L Nov. 25, 2023, 11 a.m. 2 - 3 | ||
11 | FK Lida | 16 | 5 | 4 | 7 | 24-22 | 2 | 19 | D Oct. 28, 2023, noon 2 - 2 W Nov. 12, 2023, 10 a.m. 4 - 0 W Nov. 25, 2023, 11 a.m. 3 - 1 | ||
12 | Niva Dolbizno | 16 | 5 | 3 | 8 | 26-35 | -9 | 18 | D Oct. 28, 2023, noon 1 - 1 L Nov. 12, 2023, 11 a.m. 1 - 3 W Nov. 25, 2023, 11 a.m. 3 - 1 | ||
13 | Ostrowitz | 16 | 4 | 4 | 8 | 21-33 | -12 | 16 | D Nov. 3, 2023, noon 0 - 0 L Nov. 18, 2023, 11 a.m. 2 - 4 | ||
14 | FK Orsha | 16 | 4 | 3 | 9 | 20-29 | -9 | 15 | L Nov. 4, 2023, 1 p.m. 0 - 1 L Nov. 19, 2023, noon 2 - 5 | ||
15 | Kommunalnik Slonim | 16 | 3 | 3 | 10 | 13-36 | -23 | 12 | L Oct. 21, 2023, 10:30 a.m. 0 - 5 L Nov. 4, 2023, 11 a.m. 1 - 5 L Nov. 19, 2023, 11:30 a.m. 0 - 3 | ||
16 | Shakhter Soligorsk II | 16 | 2 | 4 | 10 | 17-35 | -18 | 10 | L Nov. 5, 2023, noon 1 - 5 L Nov. 18, 2023, 11 a.m. 0 - 1 | ||
17 | Osipovichy | 16 | 0 | 1 | 15 | 9-42 | -33 | 1 | L Nov. 4, 2023, noon 0 - 4 L Nov. 19, 2023, 11 a.m. 1 - 4 |
# | Team | P | W | D | L | Goals | ± | Pts | Form | Next | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Arsenal Dzyarzhynsk | 16 | 13 | 2 | 1 | 36-15 | 21 | 41 | W Nov. 4, 2023, 11 a.m. 1 - 5 W Nov. 18, 2023, 11 a.m. 2 - 4 | ||
2 | FK Vitebsk | 16 | 12 | 2 | 2 | 37-13 | 24 | 38 | W Nov. 4, 2023, noon 0 - 4 W Nov. 18, 2023, 11 a.m. 0 - 1 | ||
3 | Dnepr Mogilev | 16 | 10 | 4 | 2 | 39-14 | 25 | 34 | D Nov. 3, 2023, noon 0 - 0 W Nov. 18, 2023, 11 a.m. 0 - 1 | ||
4 | Lokomotiv Gomel | 16 | 8 | 4 | 4 | 22-22 | 0 | 28 | D Nov. 5, 2023, 10 a.m. 1 - 1 L Nov. 18, 2023, 10 a.m. 4 - 0 | ||
5 | BC Maxline | 16 | 9 | 1 | 6 | 42-29 | 13 | 28 | L Oct. 29, 2023, 1 p.m. 2 - 1 W Nov. 11, 2023, 10 a.m. 1 - 4 W Nov. 25, 2023, 11 a.m. 2 - 3 | ||
6 | Zhodino Yuzhnoe | 16 | 7 | 3 | 6 | 31-27 | 4 | 24 | W Nov. 5, 2023, noon 1 - 5 W Nov. 19, 2023, noon 2 - 5 | ||
7 | Niva Dolbizno | 16 | 7 | 2 | 7 | 27-31 | -4 | 23 | W Nov. 5, 2023, 11 a.m. 1 - 2 W Nov. 19, 2023, 11 a.m. 1 - 4 | ||
8 | Ostrowitz | 16 | 6 | 5 | 5 | 33-29 | 4 | 23 | D Oct. 28, 2023, noon 1 - 1 L Nov. 12, 2023, 10 a.m. 4 - 0 L Nov. 25, 2023, 11 a.m. 2 - 1 | ||
9 | FK Lida | 16 | 7 | 1 | 8 | 20-26 | -6 | 22 | L Nov. 4, 2023, 10 a.m. 1 - 0 W Nov. 19, 2023, 11 a.m. 2 - 3 | ||
10 | FC Baranovichi | 16 | 6 | 2 | 8 | 19-24 | -5 | 20 | L Oct. 28, 2023, 11 a.m. 3 - 0 W Nov. 19, 2023, 11:30 a.m. 0 - 3 | ||
11 | FK Orsha | 16 | 4 | 4 | 8 | 30-33 | -3 | 16 | D Oct. 29, 2023, 11 a.m. 2 - 2 L Nov. 11, 2023, 3 p.m. 3 - 2 L Nov. 25, 2023, 11 a.m. 3 - 1 | ||
12 | FC Molodechno | 16 | 3 | 6 | 7 | 19-36 | -17 | 15 | L Oct. 28, 2023, 10 a.m. 5 - 1 L Nov. 11, 2023, 1 p.m. 3 - 0 L Nov. 25, 2023, 11 a.m. 6 - 0 | ||
13 | FK BumProm Gomel | 16 | 4 | 3 | 9 | 21-34 | -13 | 15 | W Oct. 22, 2023, 10 a.m. 0 - 1 W Nov. 12, 2023, noon 1 - 4 W Nov. 25, 2023, 11 a.m. 2 - 3 | ||
14 | Volna Pinsk | 16 | 3 | 5 | 8 | 14-23 | -9 | 14 | L Oct. 21, 2023, 11:30 a.m. 2 - 1 W Nov. 4, 2023, 1 p.m. 0 - 1 L Nov. 25, 2023, 11 a.m. 3 - 0 | ||
15 | Shakhter Soligorsk II | 16 | 4 | 0 | 12 | 16-37 | -21 | 12 | L Oct. 28, 2023, 2 p.m. 2 - 1 W Nov. 12, 2023, 11 a.m. 1 - 3 L Nov. 25, 2023, 11 a.m. 3 - 1 | ||
16 | Kommunalnik Slonim | 16 | 2 | 4 | 10 | 13-27 | -14 | 10 | D Oct. 28, 2023, noon 2 - 2 L Nov. 11, 2023, 11 a.m. 1 - 0 | ||
17 | Osipovichy | 16 | 1 | 1 | 14 | 12-43 | -31 | 4 | L Oct. 29, 2023, noon 2 - 1 L Nov. 12, 2023, 11:30 a.m. 2 - 0 L Nov. 25, 2023, 11 a.m. 1 - 0 |