Kommunalnik Slonim
0
Finished
-
5
Dnepr Mogilev
1 | X | 2 | Handicap | Goals | Over | Under | Corners | Over | Under |
---|
Belarusian First League 2023/10/21 10:30:00
Overview
FT 0 - 5
85
Krasimir Kapov
73
Dmytro Tereshchenko
Kirill Zabelin
65
Pavel Bordukov
Daniil Vigovskiy
64
Pavel Bordukov
Daniil Vigovskiy
Kirill Karpenko
58
58
Krasimir Kapov
Martin Artyukh
53
Aleksandr Aleksandrovich
53
50
Krasimir Kapov
Martin Artyukh
46
Vladislav Stepanenko
Nikita Khlusov
46
Aleksandr Aleksandrovich
Nikita Krasnov
HT 0 - 3
21
Nikita Krasnov
19
18
Martin Artyukh
13
Kirill Zabelin
13
Figure legends:
Goal
Own Goal
Penalty
Penalty Missed
Assists
Yellow card
Red card
Substitution
Chatroom
1
Hide chat
Show chat
Stats
Kommunalnik Slonim
Dnepr Mogilev
Ball Possession
6
Total Shots
5
4
Shots off target
1
2
Shots on target
4
0
Blocked shots
0
3
Corner Kicks
3
0
Offsides
0
0
Yellow Cards
0
0
Total Passes
0
0
Key Passes
0
0
Accurate Passes
0
0
Accurate Crosses
0
0
Accurate Long Balls
0
0
Tackles
0
0
Interceptions
0
0
Clearances
0
Match Info
About The Match
Kommunalnik Slonim vs Dnepr Mogilev started on 2023/10/21 at 10:30:00 UTC in Youth Stadium as part of Belarusian First League.
On SportScore.io you can watch and track Kommunalnik Slonim vs Dnepr Mogilev's live score, timeline, odds and lineups as well as review competition standings and H2H.
Match details
Event: Belarusian First LeagueName: Kommunalnik Slonim vs Dnepr Mogilev
Date: 2023/10/21
Time: 10:30:00 UTC
Stadium: Youth Stadium
Stadium capacity: 15000
Weather: Overcast
Air pressure: 756mmHg
Temperature: 6°C
Wind speed: 5.8m/s
Air humidity: 95%
Opening odds
Pre-match odds
1 | X | 2 | Handicap | Goals | Over | Under | Corners | Over | Under |
---|
Youth Stadium
Overcast 6°C
Kommunalnik Slonim
Coach: L. Lagun
Dnepr Mogilev
Coach: E. Molchan
Kommunalnik Slonim Leonid LagunCoach | Dnepr Mogilev Evgeniy MolchanCoach |
---|---|
6 T. Anisimov | 30 A. Ignatovich G |
17 A. Tolkin D | 4 A. Aleksandrovich M 53' |
44 A. Agapov G | 7 Y. Klochkov M |
21 M. Lotysh F | 88 F. Yurkevich D |
9 D. Makaev F | 22 A. Lukashov M |
7 K. Karpenko D | 55 N. Krasnov M 21' |
11 T. Jr Yormi M | 99 P. Tseslyukevich M |
33 A. Kolomatski D | 18 N. Khlusov F 46' |
88 I. Lebedev M | 10 K. Zabelin M 13' |
10 A. Puzach D | 91 M. Artyukh M 18' 58' |
22 D. Tikhomirov F | 11 D. Tereshchenko M |
77 S. Lazarchik D | 21 G. Vershinin M |
16 D. Sai G | 9 V. Stepanenko F 46' |
70 G. Martyanov D | |
33 K. Kapov F 58' | |
17 P. Markov M | |
3 D. Vigovskiy 65' | |
20 P. Bordukov M 65' | |
54 E. Generalov G | |
23 A. Dunaev D |
Injuries and suspensions
Kommunalnik Slonim | Dnepr Mogilev |
---|
H2H
W X0
X0
L X0
Kommunalnik Slonim
W X0
X0
L X0
Belarusian First League | HT | FT | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Sunday, Aug. 4, 2024 | FC Belshina Babruisk | 0 | - | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Kommunalnik Slonim | 0 | - | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Wednesday, July 31, 2024 | FK BumProm Gomel | 0 | - | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Kommunalnik Slonim | 0 | - | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Saturday, July 27, 2024 | Kommunalnik Slonim | 0 | - | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Belarus U17 | 0 | - | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Saturday, July 20, 2024 | Kommunalnik Slonim | 0 | - | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Energetik-BGU Minsk | 0 | - | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
L | Sunday, July 7, 2024 | FK Orsha | 1 | 2 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Kommunalnik Slonim | 0 | 0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Saturday, June 29, 2024 | Kommunalnik Slonim | 2 | 2 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
FK Lida | 0 | 2 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
L | Saturday, June 22, 2024 | Dinamo-2 Minsk | 1 | 2 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Kommunalnik Slonim | 0 | 0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
W | Friday, June 14, 2024 | Kommunalnik Slonim | 0 | 1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Lokomotiv Gomel | 0 | 0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Saturday, June 8, 2024 | BATE-2 Borisov | 0 | 0 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Kommunalnik Slonim | 0 | 0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
L | Sunday, June 2, 2024 | Kommunalnik Slonim | 0 | 1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Shakhter Soligorsk II | 1 | 2 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
L | Saturday, May 25, 2024 | Ostrowitz | 2 | 3 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Kommunalnik Slonim | 2 | 2 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
L | Saturday, May 18, 2024 | Kommunalnik Slonim | 0 | 2 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
FC Molodechno | 1 | 3 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Sunday, May 12, 2024 | FC Baranovichi | 0 | 0 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Kommunalnik Slonim | 0 | 0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
L | Saturday, May 4, 2024 | Kommunalnik Slonim | 0 | 1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
BC Maxline | 2 | 4 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Saturday, April 27, 2024 | Niva Dolbizno | 0 | 0 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Kommunalnik Slonim | 0 | 0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
L | Saturday, April 20, 2024 | Kommunalnik Slonim | 1 | 2 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Volna Pinsk | 2 | 3 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
W | Sunday, April 14, 2024 | Torpedo-2 Zhodino | 1 | 2 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Kommunalnik Slonim | 1 | 3 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
L | Saturday, April 6, 2024 | Kommunalnik Slonim | 0 | 0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
FC Belshina Babruisk | 1 | 2 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Belarusian Cup | HT | FT | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Friday, July 12, 2024 | Kommunalnik Slonim | 0 | - | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Dinamo Brest | 0 | - |
Dnepr Mogilev
W X0
X0
L X0
Belarusian Premier League | HT | FT | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Saturday, Aug. 3, 2024 | Dnepr Mogilev | 0 | - | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Slavia Mozyr | 0 | - | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
L | Sunday, July 7, 2024 | Dnepr Mogilev | 1 | 2 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Shakhter Soligorsk | 1 | 3 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Sunday, June 30, 2024 | FK Isloch Minsk | 0 | 1 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Dnepr Mogilev | 0 | 1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
L | Sunday, June 23, 2024 | Dnepr Mogilev | 0 | 1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
FK Vitebsk | 1 | 2 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
L | Saturday, June 15, 2024 | Dinamo Brest | 2 | 6 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Dnepr Mogilev | 0 | 1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
L | Sunday, June 2, 2024 | FC Torpedo Zhodino | 1 | 4 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Dnepr Mogilev | 1 | 2 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
L | Monday, May 27, 2024 | Dnepr Mogilev | 0 | 0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
FC Gomel | 0 | 1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
L | Saturday, May 18, 2024 | Naftan Novopolock | 0 | 2 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Dnepr Mogilev | 0 | 1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Friday, May 10, 2024 | Dnepr Mogilev | 0 | 1 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
FC Minsk | 1 | 1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Wednesday, May 1, 2024 | Smorgon FC | 0 | 0 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Dnepr Mogilev | 0 | 0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
L | Saturday, April 27, 2024 | Dnepr Mogilev | 0 | 0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Dinamo Minsk | 0 | 2 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Friday, April 19, 2024 | BATE Borisov | 0 | 1 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Dnepr Mogilev | 0 | 1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
L | Saturday, April 13, 2024 | Dnepr Mogilev | 0 | 0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Neman Grodno | 1 | 2 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
W | Saturday, April 6, 2024 | Slutsksakhar Slutsk | 0 | 0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Dnepr Mogilev | 1 | 1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Friday, March 29, 2024 | Dnepr Mogilev | 0 | 0 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Arsenal Dzyarzhynsk | 0 | 0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
L | Friday, March 15, 2024 | Slavia Mozyr | 1 | 2 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Dnepr Mogilev | 0 | 0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Belarusian Cup | HT | FT | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Friday, July 12, 2024 | Krumkachy Minsk | 0 | - | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Dnepr Mogilev | 0 | - | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
International Club Friendly | HT | FT | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
L | Saturday, Feb. 17, 2024 | FC Minsk | 2 | 3 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Dnepr Mogilev | 1 | 2 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Saturday, Feb. 3, 2024 | Dnepr Mogilev | 0 | 0 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Shakhter Soligorsk | 0 | 0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
W | Saturday, Jan. 27, 2024 | Dnepr Mogilev | 1 | 3 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
FC Gomel | 0 | 0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
L | Thursday, Jan. 25, 2024 | Dnepr Mogilev | 0 | 0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Dinamo Minsk | 1 | 1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
L | Tuesday, Jan. 23, 2024 | Dnepr Mogilev | 0 | 1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Neman Grodno | 2 | 2 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Friday, Jan. 19, 2024 | Dnepr Mogilev | 0 | 0 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Naftan Novopolock | 0 | 0 |
League
# | Team | P | W | D | L | Goals | ± | Pts | Form | Next | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Arsenal Dzyarzhynsk | 32 | 26 | 3 | 3 | 86-30 | 56 | 81 | W Oct. 28, 2023, 11 a.m. 3 - 0 W Nov. 4, 2023, 11 a.m. 1 - 5 L Nov. 11, 2023, 10 a.m. 1 - 4 W Nov. 18, 2023, 11 a.m. 2 - 4 W Nov. 25, 2023, 11 a.m. 6 - 0 | ||
2 | Dnepr Mogilev | 32 | 22 | 7 | 3 | 75-24 | 51 | 73 | W Oct. 29, 2023, 1 p.m. 2 - 1 D Nov. 3, 2023, noon 0 - 0 W Nov. 11, 2023, 1 p.m. 3 - 0 W Nov. 18, 2023, 11 a.m. 0 - 1 W Nov. 25, 2023, 11 a.m. 1 - 0 | ||
3 | FK Vitebsk | 32 | 23 | 4 | 5 | 68-22 | 46 | 73 | W Oct. 28, 2023, 2 p.m. 2 - 1 W Nov. 4, 2023, noon 0 - 4 W Nov. 11, 2023, 3 p.m. 3 - 2 W Nov. 18, 2023, 11 a.m. 0 - 1 W Nov. 25, 2023, 11 a.m. 3 - 0 | ||
4 | Lokomotiv Gomel | 32 | 19 | 5 | 8 | 55-40 | 15 | 62 | L Oct. 22, 2023, 12:30 p.m. 1 - 3 D Nov. 5, 2023, 10 a.m. 1 - 1 W Nov. 11, 2023, 11 a.m. 1 - 0 L Nov. 18, 2023, 10 a.m. 4 - 0 W Nov. 25, 2023, 11 a.m. 2 - 1 | ||
5 | BC Maxline | 32 | 19 | 4 | 9 | 84-52 | 32 | 61 | L Oct. 29, 2023, 1 p.m. 2 - 1 W Nov. 4, 2023, 10 a.m. 1 - 0 W Nov. 11, 2023, 10 a.m. 1 - 4 W Nov. 18, 2023, 10 a.m. 4 - 0 W Nov. 25, 2023, 11 a.m. 2 - 3 | ||
6 | FC Baranovichi | 32 | 14 | 6 | 12 | 46-49 | -3 | 48 | W Oct. 21, 2023, 12:30 p.m. 4 - 2 L Oct. 28, 2023, 11 a.m. 3 - 0 D Nov. 5, 2023, 10 a.m. 1 - 1 W Nov. 19, 2023, 11:30 a.m. 0 - 3 L Nov. 25, 2023, 11 a.m. 2 - 3 | ||
7 | Zhodino Yuzhnoe | 32 | 13 | 7 | 12 | 62-52 | 10 | 46 | W Oct. 28, 2023, 10 a.m. 5 - 1 W Nov. 5, 2023, noon 1 - 5 W Nov. 12, 2023, 11:30 a.m. 2 - 0 W Nov. 19, 2023, noon 2 - 5 L Nov. 25, 2023, 11 a.m. 2 - 3 | ||
8 | Volna Pinsk | 32 | 12 | 7 | 13 | 41-49 | -8 | 43 | L Oct. 21, 2023, 11:30 a.m. 2 - 1 W Oct. 29, 2023, noon 2 - 1 W Nov. 4, 2023, 1 p.m. 0 - 1 L Nov. 12, 2023, noon 1 - 4 L Nov. 25, 2023, 11 a.m. 3 - 0 | ||
9 | Niva Dolbizno | 32 | 12 | 5 | 15 | 53-66 | -13 | 41 | D Oct. 28, 2023, noon 1 - 1 W Nov. 5, 2023, 11 a.m. 1 - 2 L Nov. 12, 2023, 11 a.m. 1 - 3 W Nov. 19, 2023, 11 a.m. 1 - 4 W Nov. 25, 2023, 11 a.m. 3 - 1 | ||
10 | FK Lida | 32 | 12 | 5 | 15 | 44-48 | -4 | 41 | D Oct. 28, 2023, noon 2 - 2 L Nov. 4, 2023, 10 a.m. 1 - 0 W Nov. 12, 2023, 10 a.m. 4 - 0 W Nov. 19, 2023, 11 a.m. 2 - 3 W Nov. 25, 2023, 11 a.m. 3 - 1 | ||
11 | FC Molodechno | 32 | 11 | 8 | 13 | 51-56 | -5 | 41 | L Oct. 28, 2023, 10 a.m. 5 - 1 L Nov. 5, 2023, 11 a.m. 1 - 2 L Nov. 11, 2023, 1 p.m. 3 - 0 L Nov. 19, 2023, 11 a.m. 2 - 3 L Nov. 25, 2023, 11 a.m. 6 - 0 | ||
12 | Ostrowitz | 32 | 10 | 9 | 13 | 54-62 | -8 | 39 | D Oct. 28, 2023, noon 1 - 1 D Nov. 3, 2023, noon 0 - 0 L Nov. 12, 2023, 10 a.m. 4 - 0 L Nov. 18, 2023, 11 a.m. 2 - 4 L Nov. 25, 2023, 11 a.m. 2 - 1 | ||
13 | FK BumProm Gomel | 32 | 10 | 8 | 14 | 45-62 | -17 | 38 | W Oct. 22, 2023, 10 a.m. 0 - 1 D Oct. 29, 2023, 11 a.m. 2 - 2 W Nov. 12, 2023, noon 1 - 4 L Nov. 18, 2023, 11 a.m. 0 - 1 W Nov. 25, 2023, 11 a.m. 2 - 3 | ||
14 | FK Orsha | 32 | 8 | 7 | 17 | 50-62 | -12 | 31 | D Oct. 29, 2023, 11 a.m. 2 - 2 L Nov. 4, 2023, 1 p.m. 0 - 1 L Nov. 11, 2023, 3 p.m. 3 - 2 L Nov. 19, 2023, noon 2 - 5 L Nov. 25, 2023, 11 a.m. 3 - 1 | ||
15 | Kommunalnik Slonim | 32 | 5 | 7 | 20 | 26-63 | -37 | 22 | L Oct. 21, 2023, 10:30 a.m. 0 - 5 D Oct. 28, 2023, noon 2 - 2 L Nov. 4, 2023, 11 a.m. 1 - 5 L Nov. 11, 2023, 11 a.m. 1 - 0 L Nov. 19, 2023, 11:30 a.m. 0 - 3 | ||
16 | Shakhter Soligorsk II | 32 | 6 | 4 | 22 | 33-72 | -39 | 22 | L Oct. 28, 2023, 2 p.m. 2 - 1 L Nov. 5, 2023, noon 1 - 5 W Nov. 12, 2023, 11 a.m. 1 - 3 L Nov. 18, 2023, 11 a.m. 0 - 1 L Nov. 25, 2023, 11 a.m. 3 - 1 | ||
17 | Osipovichy | 32 | 1 | 2 | 29 | 21-85 | -64 | 5 | L Oct. 29, 2023, noon 2 - 1 L Nov. 4, 2023, noon 0 - 4 L Nov. 12, 2023, 11:30 a.m. 2 - 0 L Nov. 19, 2023, 11 a.m. 1 - 4 L Nov. 25, 2023, 11 a.m. 1 - 0 |
# | Team | P | W | D | L | Goals | ± | Pts | Form | Next | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Arsenal Dzyarzhynsk | 16 | 13 | 1 | 2 | 50-15 | 35 | 40 | W Oct. 28, 2023, 11 a.m. 3 - 0 L Nov. 11, 2023, 10 a.m. 1 - 4 W Nov. 25, 2023, 11 a.m. 6 - 0 | ||
2 | Dnepr Mogilev | 16 | 12 | 3 | 1 | 36-10 | 26 | 39 | W Oct. 29, 2023, 1 p.m. 2 - 1 W Nov. 11, 2023, 1 p.m. 3 - 0 W Nov. 25, 2023, 11 a.m. 1 - 0 | ||
3 | FK Vitebsk | 16 | 11 | 2 | 3 | 31-9 | 22 | 35 | W Oct. 28, 2023, 2 p.m. 2 - 1 W Nov. 11, 2023, 3 p.m. 3 - 2 W Nov. 25, 2023, 11 a.m. 3 - 0 | ||
4 | Lokomotiv Gomel | 16 | 11 | 1 | 4 | 33-18 | 15 | 34 | L Oct. 22, 2023, 12:30 p.m. 1 - 3 W Nov. 11, 2023, 11 a.m. 1 - 0 W Nov. 25, 2023, 11 a.m. 2 - 1 | ||
5 | BC Maxline | 16 | 10 | 3 | 3 | 42-23 | 19 | 33 | W Nov. 4, 2023, 10 a.m. 1 - 0 W Nov. 18, 2023, 10 a.m. 4 - 0 | ||
6 | Volna Pinsk | 16 | 9 | 2 | 5 | 27-26 | 1 | 29 | W Oct. 29, 2023, noon 2 - 1 L Nov. 12, 2023, noon 1 - 4 | ||
7 | FC Baranovichi | 16 | 8 | 4 | 4 | 27-25 | 2 | 28 | W Oct. 21, 2023, 12:30 p.m. 4 - 2 D Nov. 5, 2023, 10 a.m. 1 - 1 L Nov. 25, 2023, 11 a.m. 2 - 3 | ||
8 | FC Molodechno | 16 | 8 | 2 | 6 | 32-20 | 12 | 26 | L Nov. 5, 2023, 11 a.m. 1 - 2 L Nov. 19, 2023, 11 a.m. 2 - 3 | ||
9 | FK BumProm Gomel | 16 | 6 | 5 | 5 | 24-28 | -4 | 23 | D Oct. 29, 2023, 11 a.m. 2 - 2 L Nov. 18, 2023, 11 a.m. 0 - 1 | ||
10 | Zhodino Yuzhnoe | 16 | 6 | 4 | 6 | 31-25 | 6 | 22 | W Oct. 28, 2023, 10 a.m. 5 - 1 W Nov. 12, 2023, 11:30 a.m. 2 - 0 L Nov. 25, 2023, 11 a.m. 2 - 3 | ||
11 | FK Lida | 16 | 5 | 4 | 7 | 24-22 | 2 | 19 | D Oct. 28, 2023, noon 2 - 2 W Nov. 12, 2023, 10 a.m. 4 - 0 W Nov. 25, 2023, 11 a.m. 3 - 1 | ||
12 | Niva Dolbizno | 16 | 5 | 3 | 8 | 26-35 | -9 | 18 | D Oct. 28, 2023, noon 1 - 1 L Nov. 12, 2023, 11 a.m. 1 - 3 W Nov. 25, 2023, 11 a.m. 3 - 1 | ||
13 | Ostrowitz | 16 | 4 | 4 | 8 | 21-33 | -12 | 16 | D Nov. 3, 2023, noon 0 - 0 L Nov. 18, 2023, 11 a.m. 2 - 4 | ||
14 | FK Orsha | 16 | 4 | 3 | 9 | 20-29 | -9 | 15 | L Nov. 4, 2023, 1 p.m. 0 - 1 L Nov. 19, 2023, noon 2 - 5 | ||
15 | Kommunalnik Slonim | 16 | 3 | 3 | 10 | 13-36 | -23 | 12 | L Oct. 21, 2023, 10:30 a.m. 0 - 5 L Nov. 4, 2023, 11 a.m. 1 - 5 L Nov. 19, 2023, 11:30 a.m. 0 - 3 | ||
16 | Shakhter Soligorsk II | 16 | 2 | 4 | 10 | 17-35 | -18 | 10 | L Nov. 5, 2023, noon 1 - 5 L Nov. 18, 2023, 11 a.m. 0 - 1 | ||
17 | Osipovichy | 16 | 0 | 1 | 15 | 9-42 | -33 | 1 | L Nov. 4, 2023, noon 0 - 4 L Nov. 19, 2023, 11 a.m. 1 - 4 |
# | Team | P | W | D | L | Goals | ± | Pts | Form | Next | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Arsenal Dzyarzhynsk | 16 | 13 | 2 | 1 | 36-15 | 21 | 41 | W Nov. 4, 2023, 11 a.m. 1 - 5 W Nov. 18, 2023, 11 a.m. 2 - 4 | ||
2 | FK Vitebsk | 16 | 12 | 2 | 2 | 37-13 | 24 | 38 | W Nov. 4, 2023, noon 0 - 4 W Nov. 18, 2023, 11 a.m. 0 - 1 | ||
3 | Dnepr Mogilev | 16 | 10 | 4 | 2 | 39-14 | 25 | 34 | D Nov. 3, 2023, noon 0 - 0 W Nov. 18, 2023, 11 a.m. 0 - 1 | ||
4 | Lokomotiv Gomel | 16 | 8 | 4 | 4 | 22-22 | 0 | 28 | D Nov. 5, 2023, 10 a.m. 1 - 1 L Nov. 18, 2023, 10 a.m. 4 - 0 | ||
5 | BC Maxline | 16 | 9 | 1 | 6 | 42-29 | 13 | 28 | L Oct. 29, 2023, 1 p.m. 2 - 1 W Nov. 11, 2023, 10 a.m. 1 - 4 W Nov. 25, 2023, 11 a.m. 2 - 3 | ||
6 | Zhodino Yuzhnoe | 16 | 7 | 3 | 6 | 31-27 | 4 | 24 | W Nov. 5, 2023, noon 1 - 5 W Nov. 19, 2023, noon 2 - 5 | ||
7 | Niva Dolbizno | 16 | 7 | 2 | 7 | 27-31 | -4 | 23 | W Nov. 5, 2023, 11 a.m. 1 - 2 W Nov. 19, 2023, 11 a.m. 1 - 4 | ||
8 | Ostrowitz | 16 | 6 | 5 | 5 | 33-29 | 4 | 23 | D Oct. 28, 2023, noon 1 - 1 L Nov. 12, 2023, 10 a.m. 4 - 0 L Nov. 25, 2023, 11 a.m. 2 - 1 | ||
9 | FK Lida | 16 | 7 | 1 | 8 | 20-26 | -6 | 22 | L Nov. 4, 2023, 10 a.m. 1 - 0 W Nov. 19, 2023, 11 a.m. 2 - 3 | ||
10 | FC Baranovichi | 16 | 6 | 2 | 8 | 19-24 | -5 | 20 | L Oct. 28, 2023, 11 a.m. 3 - 0 W Nov. 19, 2023, 11:30 a.m. 0 - 3 | ||
11 | FK Orsha | 16 | 4 | 4 | 8 | 30-33 | -3 | 16 | D Oct. 29, 2023, 11 a.m. 2 - 2 L Nov. 11, 2023, 3 p.m. 3 - 2 L Nov. 25, 2023, 11 a.m. 3 - 1 | ||
12 | FC Molodechno | 16 | 3 | 6 | 7 | 19-36 | -17 | 15 | L Oct. 28, 2023, 10 a.m. 5 - 1 L Nov. 11, 2023, 1 p.m. 3 - 0 L Nov. 25, 2023, 11 a.m. 6 - 0 | ||
13 | FK BumProm Gomel | 16 | 4 | 3 | 9 | 21-34 | -13 | 15 | W Oct. 22, 2023, 10 a.m. 0 - 1 W Nov. 12, 2023, noon 1 - 4 W Nov. 25, 2023, 11 a.m. 2 - 3 | ||
14 | Volna Pinsk | 16 | 3 | 5 | 8 | 14-23 | -9 | 14 | L Oct. 21, 2023, 11:30 a.m. 2 - 1 W Nov. 4, 2023, 1 p.m. 0 - 1 L Nov. 25, 2023, 11 a.m. 3 - 0 | ||
15 | Shakhter Soligorsk II | 16 | 4 | 0 | 12 | 16-37 | -21 | 12 | L Oct. 28, 2023, 2 p.m. 2 - 1 W Nov. 12, 2023, 11 a.m. 1 - 3 L Nov. 25, 2023, 11 a.m. 3 - 1 | ||
16 | Kommunalnik Slonim | 16 | 2 | 4 | 10 | 13-27 | -14 | 10 | D Oct. 28, 2023, noon 2 - 2 L Nov. 11, 2023, 11 a.m. 1 - 0 | ||
17 | Osipovichy | 16 | 1 | 1 | 14 | 12-43 | -31 | 4 | L Oct. 29, 2023, noon 2 - 1 L Nov. 12, 2023, 11:30 a.m. 2 - 0 L Nov. 25, 2023, 11 a.m. 1 - 0 |