Lokomotiv Gomel
1
Finished
-
3
Arsenal Dzyarzhynsk
1 | X | 2 | Handicap | Goals | Over | Under | Corners | Over | Under |
---|
Belarusian First League 2023/10/22 12:30:00
Overview
FT 1 - 3
94
Ivan Oreshkevich
Arseny Kontsedaylov
93
Ivan Oreshkevich
Arseny Kontsedaylov
85
Pavel Sushkov
Alexander Skshinetsky
Ivan Tikhonov
Egor Shedko
81
Maksim Tkatsevich
Evgeni Milevski
81
75
Dmitriy Bachek
Evgeni·Sakuta
74
Dmitriy Bachek
Evgeni·Sakuta
72
Andrey Levkovets
72
68
68
Arseniy Ageev
66
Vladislav Lyakh
66
Dmitri Krivosheev
Andrey Kukharenok
64
64
Dmitriy Nizhnikov
64
61
Vladislav Drapeza
Yury Muzychenka
51
HT 1 - 2
45
45
Matvey Gerasimov
43
Vladislav Rusenchik
43
Ivan Zhestkin
25
25
Ivan Zhestkin
24
20
Vladislav Rusenchik
19
Vladislav Rusenchik
15
15
Eduard Zhevnerov
Artur Chudukh
7
Figure legends:
Goal
Own Goal
Penalty
Penalty Missed
Assists
Yellow card
Red card
Substitution
Chatroom
1
Hide chat
Show chat
Stats
Lokomotiv Gomel
Arsenal Dzyarzhynsk
Ball Possession
0
Total Shots
0
0
Shots off target
0
0
Shots on target
0
0
Blocked shots
0
0
Corner Kicks
0
0
Offsides
0
3
Yellow Cards
4
0
Total Passes
0
0
Key Passes
0
0
Accurate Passes
0
0
Accurate Crosses
0
0
Accurate Long Balls
0
0
Tackles
0
0
Interceptions
0
0
Clearances
0
Match Info
About The Match
Lokomotiv Gomel vs Arsenal Dzyarzhynsk started on 2023/10/22 at 12:30:00 UTC in Stadyen DYuSSh-8 as part of Belarusian First League.
On SportScore.io you can watch and track Lokomotiv Gomel vs Arsenal Dzyarzhynsk's live score, timeline, odds and lineups as well as review competition standings and H2H.
Match details
Event: Belarusian First LeagueName: Lokomotiv Gomel vs Arsenal Dzyarzhynsk
Date: 2023/10/22
Time: 12:30:00 UTC
Stadium: Stadyen DYuSSh-8
Stadium capacity: 1003
Weather: Overcast
Air pressure: 759mmHg
Temperature: 12°C
Wind speed: 5.1m/s
Air humidity: 87%
Opening odds
Pre-match odds
1 | X | 2 | Handicap | Goals | Over | Under | Corners | Over | Under |
---|
Stadyen DYuSSh-8
Overcast 12°C
Lokomotiv Gomel
Arsenal Dzyarzhynsk
Coach: S. Yaskovich
Lokomotiv Gomel UnknownCoach | Arsenal Dzyarzhynsk Sergey YaskovichCoach |
---|---|
58 I. Novice G | 19 V. Lyakh 66' |
9 M. Tkatsevich | 39 M. Gerasimov F 45' |
15 E. Bondar F | 88 P. Sushkov M |
47 D. Nizhnikov M 64' | 8 V. Rusenchik M 19' 43' |
14 E. Shedko F | 1 I. Sanko G |
6 I. Tikhonov M | 11 D. Bachek M 74' |
7 P. Trofimchuk M | 77 Evgeni·Sakuta M 74' |
8 I. Zhestkin F 25' 61' | 21 A. Gonzhurov M |
2 N. Carenko D | 13 I. Oreshkevich |
26 Y. Azerski M | 35 A. Vasilyev G |
22 A. Chudukh D 7' | 23 A. Kontsedaylov M |
5 R. Danilkov M | 66 A. Ageev 68' |
11 D. Krivosheev M 64' | 5 E. Zhevnerov D 15' |
17 V. Drapeza M 51' | 7 R. Myalkovskiy M |
55 D. Kaplunov D | 51 A. Skshinetsky D |
10 A. Yanchenko F | 34 A. Soroko G |
1 A. Silivonchik G | 99 I. Tikhomirov M |
13 A. Kukharenok M 64' | 10 A. Levkovets M 72' |
97 Y. Muzychenka F 51' | 2 A. Fazylov D |
4 A. Kuchinskiy M | |
21 E. Milevski M |
Injuries and suspensions
Lokomotiv Gomel | Arsenal Dzyarzhynsk |
---|
H2H
W X0
X0
L X0
Lokomotiv Gomel
W X0
X0
L X0
Belarusian First League | HT | FT | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Sunday, Aug. 4, 2024 | BC Maxline | 0 | - | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Lokomotiv Gomel | 0 | - | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Wednesday, July 31, 2024 | Niva Dolbizno | 0 | - | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Lokomotiv Gomel | 0 | - | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Saturday, July 27, 2024 | Lokomotiv Gomel | 0 | - | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Volna Pinsk | 0 | - | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Saturday, July 20, 2024 | Torpedo-2 Zhodino | 0 | - | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Lokomotiv Gomel | 0 | - | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
L | Saturday, July 6, 2024 | Lokomotiv Gomel | 0 | 0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
FC Belshina Babruisk | 1 | 2 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Saturday, June 29, 2024 | FK BumProm Gomel | 0 | 0 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Lokomotiv Gomel | 0 | 0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
W | Saturday, June 22, 2024 | Lokomotiv Gomel | 1 | 3 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Belarus U17 | 1 | 2 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
L | Friday, June 14, 2024 | Kommunalnik Slonim | 0 | 1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Lokomotiv Gomel | 0 | 0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Sunday, June 9, 2024 | Lokomotiv Gomel | 1 | 1 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
FK Orsha | 1 | 1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
L | Sunday, June 2, 2024 | FK Lida | 1 | 2 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Lokomotiv Gomel | 0 | 1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Friday, May 24, 2024 | Lokomotiv Gomel | 1 | 1 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Dinamo-2 Minsk | 1 | 1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Sunday, May 19, 2024 | Lokomotiv Gomel | 0 | 1 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Energetik-BGU Minsk | 1 | 1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Sunday, May 12, 2024 | BATE-2 Borisov | 1 | 1 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Lokomotiv Gomel | 1 | 1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
W | Friday, May 3, 2024 | Lokomotiv Gomel | 1 | 4 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Shakhter Soligorsk II | 1 | 1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Sunday, April 28, 2024 | Ostrowitz | 0 | 1 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Lokomotiv Gomel | 1 | 1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Sunday, April 21, 2024 | Lokomotiv Gomel | 0 | 1 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
FC Molodechno | 1 | 1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
L | Sunday, April 14, 2024 | FC Baranovichi | 0 | 2 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Lokomotiv Gomel | 1 | 1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
L | Sunday, April 7, 2024 | Lokomotiv Gomel | 0 | 0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
BC Maxline | 2 | 3 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Belarusian Cup | HT | FT | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
L | Tuesday, June 18, 2024 | Lokomotiv Gomel | 0 | 0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
FK Isloch Minsk | 2 | 5 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
International Club Friendly | HT | FT | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Wednesday, Feb. 21, 2024 | FK Isloch Minsk | 0 | 0 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Lokomotiv Gomel | 0 | 0 |
Arsenal Dzyarzhynsk
W X0
X0
L X0
Belarusian Premier League | HT | FT | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Saturday, Aug. 3, 2024 | FC Torpedo Zhodino | 0 | - | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Arsenal Dzyarzhynsk | 0 | - | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
L | Saturday, July 6, 2024 | FC Gomel | 2 | 5 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Arsenal Dzyarzhynsk | 0 | 0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
L | Sunday, June 30, 2024 | Arsenal Dzyarzhynsk | 0 | 0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Naftan Novopolock | 3 | 3 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
W | Saturday, June 22, 2024 | FC Minsk | 0 | 1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Arsenal Dzyarzhynsk | 2 | 2 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
W | Sunday, June 16, 2024 | Arsenal Dzyarzhynsk | 0 | 2 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Smorgon FC | 0 | 0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
L | Saturday, June 1, 2024 | Dinamo Minsk | 1 | 2 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Arsenal Dzyarzhynsk | 1 | 1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
W | Sunday, May 26, 2024 | Arsenal Dzyarzhynsk | 2 | 2 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
BATE Borisov | 0 | 0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
L | Thursday, May 16, 2024 | Neman Grodno | 0 | 1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Arsenal Dzyarzhynsk | 0 | 0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
W | Saturday, May 11, 2024 | Arsenal Dzyarzhynsk | 1 | 1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Slutsksakhar Slutsk | 0 | 0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
L | Saturday, May 4, 2024 | Arsenal Dzyarzhynsk | 0 | 0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Dinamo Brest | 0 | 2 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
L | Sunday, April 28, 2024 | Slavia Mozyr | 1 | 3 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Arsenal Dzyarzhynsk | 0 | 0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
W | Saturday, April 20, 2024 | Arsenal Dzyarzhynsk | 2 | 2 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Shakhter Soligorsk | 0 | 0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
W | Saturday, April 13, 2024 | FK Isloch Minsk | 0 | 0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Arsenal Dzyarzhynsk | 1 | 2 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Friday, April 5, 2024 | Arsenal Dzyarzhynsk | 1 | 1 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
FK Vitebsk | 1 | 1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Friday, March 29, 2024 | Dnepr Mogilev | 0 | 0 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Arsenal Dzyarzhynsk | 0 | 0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
L | Sunday, March 17, 2024 | Arsenal Dzyarzhynsk | 0 | 0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
FC Torpedo Zhodino | 0 | 1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Belarusian Cup | HT | FT | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Friday, July 12, 2024 | FK Orsha | 0 | - | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Arsenal Dzyarzhynsk | 0 | - | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
International Club Friendly | HT | FT | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
L | Wednesday, Feb. 28, 2024 | FC Gomel | 0 | 3 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Arsenal Dzyarzhynsk | 1 | 2 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
W | Saturday, Feb. 24, 2024 | FC Belshina Babruisk | 0 | 1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Arsenal Dzyarzhynsk | 1 | 2 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
L | Wednesday, Feb. 7, 2024 | Shakhter Soligorsk | 1 | 1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Arsenal Dzyarzhynsk | 0 | 0 |
League
# | Team | P | W | D | L | Goals | ± | Pts | Form | Next | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Arsenal Dzyarzhynsk | 32 | 26 | 3 | 3 | 86-30 | 56 | 81 | W Oct. 28, 2023, 11 a.m. 3 - 0 W Nov. 4, 2023, 11 a.m. 1 - 5 L Nov. 11, 2023, 10 a.m. 1 - 4 W Nov. 18, 2023, 11 a.m. 2 - 4 W Nov. 25, 2023, 11 a.m. 6 - 0 | ||
2 | Dnepr Mogilev | 32 | 22 | 7 | 3 | 75-24 | 51 | 73 | W Oct. 29, 2023, 1 p.m. 2 - 1 D Nov. 3, 2023, noon 0 - 0 W Nov. 11, 2023, 1 p.m. 3 - 0 W Nov. 18, 2023, 11 a.m. 0 - 1 W Nov. 25, 2023, 11 a.m. 1 - 0 | ||
3 | FK Vitebsk | 32 | 23 | 4 | 5 | 68-22 | 46 | 73 | W Oct. 28, 2023, 2 p.m. 2 - 1 W Nov. 4, 2023, noon 0 - 4 W Nov. 11, 2023, 3 p.m. 3 - 2 W Nov. 18, 2023, 11 a.m. 0 - 1 W Nov. 25, 2023, 11 a.m. 3 - 0 | ||
4 | Lokomotiv Gomel | 32 | 19 | 5 | 8 | 55-40 | 15 | 62 | L Oct. 22, 2023, 12:30 p.m. 1 - 3 D Nov. 5, 2023, 10 a.m. 1 - 1 W Nov. 11, 2023, 11 a.m. 1 - 0 L Nov. 18, 2023, 10 a.m. 4 - 0 W Nov. 25, 2023, 11 a.m. 2 - 1 | ||
5 | BC Maxline | 32 | 19 | 4 | 9 | 84-52 | 32 | 61 | L Oct. 29, 2023, 1 p.m. 2 - 1 W Nov. 4, 2023, 10 a.m. 1 - 0 W Nov. 11, 2023, 10 a.m. 1 - 4 W Nov. 18, 2023, 10 a.m. 4 - 0 W Nov. 25, 2023, 11 a.m. 2 - 3 | ||
6 | FC Baranovichi | 32 | 14 | 6 | 12 | 46-49 | -3 | 48 | W Oct. 21, 2023, 12:30 p.m. 4 - 2 L Oct. 28, 2023, 11 a.m. 3 - 0 D Nov. 5, 2023, 10 a.m. 1 - 1 W Nov. 19, 2023, 11:30 a.m. 0 - 3 L Nov. 25, 2023, 11 a.m. 2 - 3 | ||
7 | Zhodino Yuzhnoe | 32 | 13 | 7 | 12 | 62-52 | 10 | 46 | W Oct. 28, 2023, 10 a.m. 5 - 1 W Nov. 5, 2023, noon 1 - 5 W Nov. 12, 2023, 11:30 a.m. 2 - 0 W Nov. 19, 2023, noon 2 - 5 L Nov. 25, 2023, 11 a.m. 2 - 3 | ||
8 | Volna Pinsk | 32 | 12 | 7 | 13 | 41-49 | -8 | 43 | L Oct. 21, 2023, 11:30 a.m. 2 - 1 W Oct. 29, 2023, noon 2 - 1 W Nov. 4, 2023, 1 p.m. 0 - 1 L Nov. 12, 2023, noon 1 - 4 L Nov. 25, 2023, 11 a.m. 3 - 0 | ||
9 | Niva Dolbizno | 32 | 12 | 5 | 15 | 53-66 | -13 | 41 | D Oct. 28, 2023, noon 1 - 1 W Nov. 5, 2023, 11 a.m. 1 - 2 L Nov. 12, 2023, 11 a.m. 1 - 3 W Nov. 19, 2023, 11 a.m. 1 - 4 W Nov. 25, 2023, 11 a.m. 3 - 1 | ||
10 | FK Lida | 32 | 12 | 5 | 15 | 44-48 | -4 | 41 | D Oct. 28, 2023, noon 2 - 2 L Nov. 4, 2023, 10 a.m. 1 - 0 W Nov. 12, 2023, 10 a.m. 4 - 0 W Nov. 19, 2023, 11 a.m. 2 - 3 W Nov. 25, 2023, 11 a.m. 3 - 1 | ||
11 | FC Molodechno | 32 | 11 | 8 | 13 | 51-56 | -5 | 41 | L Oct. 28, 2023, 10 a.m. 5 - 1 L Nov. 5, 2023, 11 a.m. 1 - 2 L Nov. 11, 2023, 1 p.m. 3 - 0 L Nov. 19, 2023, 11 a.m. 2 - 3 L Nov. 25, 2023, 11 a.m. 6 - 0 | ||
12 | Ostrowitz | 32 | 10 | 9 | 13 | 54-62 | -8 | 39 | D Oct. 28, 2023, noon 1 - 1 D Nov. 3, 2023, noon 0 - 0 L Nov. 12, 2023, 10 a.m. 4 - 0 L Nov. 18, 2023, 11 a.m. 2 - 4 L Nov. 25, 2023, 11 a.m. 2 - 1 | ||
13 | FK BumProm Gomel | 32 | 10 | 8 | 14 | 45-62 | -17 | 38 | W Oct. 22, 2023, 10 a.m. 0 - 1 D Oct. 29, 2023, 11 a.m. 2 - 2 W Nov. 12, 2023, noon 1 - 4 L Nov. 18, 2023, 11 a.m. 0 - 1 W Nov. 25, 2023, 11 a.m. 2 - 3 | ||
14 | FK Orsha | 32 | 8 | 7 | 17 | 50-62 | -12 | 31 | D Oct. 29, 2023, 11 a.m. 2 - 2 L Nov. 4, 2023, 1 p.m. 0 - 1 L Nov. 11, 2023, 3 p.m. 3 - 2 L Nov. 19, 2023, noon 2 - 5 L Nov. 25, 2023, 11 a.m. 3 - 1 | ||
15 | Kommunalnik Slonim | 32 | 5 | 7 | 20 | 26-63 | -37 | 22 | L Oct. 21, 2023, 10:30 a.m. 0 - 5 D Oct. 28, 2023, noon 2 - 2 L Nov. 4, 2023, 11 a.m. 1 - 5 L Nov. 11, 2023, 11 a.m. 1 - 0 L Nov. 19, 2023, 11:30 a.m. 0 - 3 | ||
16 | Shakhter Soligorsk II | 32 | 6 | 4 | 22 | 33-72 | -39 | 22 | L Oct. 28, 2023, 2 p.m. 2 - 1 L Nov. 5, 2023, noon 1 - 5 W Nov. 12, 2023, 11 a.m. 1 - 3 L Nov. 18, 2023, 11 a.m. 0 - 1 L Nov. 25, 2023, 11 a.m. 3 - 1 | ||
17 | Osipovichy | 32 | 1 | 2 | 29 | 21-85 | -64 | 5 | L Oct. 29, 2023, noon 2 - 1 L Nov. 4, 2023, noon 0 - 4 L Nov. 12, 2023, 11:30 a.m. 2 - 0 L Nov. 19, 2023, 11 a.m. 1 - 4 L Nov. 25, 2023, 11 a.m. 1 - 0 |
# | Team | P | W | D | L | Goals | ± | Pts | Form | Next | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Arsenal Dzyarzhynsk | 16 | 13 | 1 | 2 | 50-15 | 35 | 40 | W Oct. 28, 2023, 11 a.m. 3 - 0 L Nov. 11, 2023, 10 a.m. 1 - 4 W Nov. 25, 2023, 11 a.m. 6 - 0 | ||
2 | Dnepr Mogilev | 16 | 12 | 3 | 1 | 36-10 | 26 | 39 | W Oct. 29, 2023, 1 p.m. 2 - 1 W Nov. 11, 2023, 1 p.m. 3 - 0 W Nov. 25, 2023, 11 a.m. 1 - 0 | ||
3 | FK Vitebsk | 16 | 11 | 2 | 3 | 31-9 | 22 | 35 | W Oct. 28, 2023, 2 p.m. 2 - 1 W Nov. 11, 2023, 3 p.m. 3 - 2 W Nov. 25, 2023, 11 a.m. 3 - 0 | ||
4 | Lokomotiv Gomel | 16 | 11 | 1 | 4 | 33-18 | 15 | 34 | L Oct. 22, 2023, 12:30 p.m. 1 - 3 W Nov. 11, 2023, 11 a.m. 1 - 0 W Nov. 25, 2023, 11 a.m. 2 - 1 | ||
5 | BC Maxline | 16 | 10 | 3 | 3 | 42-23 | 19 | 33 | W Nov. 4, 2023, 10 a.m. 1 - 0 W Nov. 18, 2023, 10 a.m. 4 - 0 | ||
6 | Volna Pinsk | 16 | 9 | 2 | 5 | 27-26 | 1 | 29 | W Oct. 29, 2023, noon 2 - 1 L Nov. 12, 2023, noon 1 - 4 | ||
7 | FC Baranovichi | 16 | 8 | 4 | 4 | 27-25 | 2 | 28 | W Oct. 21, 2023, 12:30 p.m. 4 - 2 D Nov. 5, 2023, 10 a.m. 1 - 1 L Nov. 25, 2023, 11 a.m. 2 - 3 | ||
8 | FC Molodechno | 16 | 8 | 2 | 6 | 32-20 | 12 | 26 | L Nov. 5, 2023, 11 a.m. 1 - 2 L Nov. 19, 2023, 11 a.m. 2 - 3 | ||
9 | FK BumProm Gomel | 16 | 6 | 5 | 5 | 24-28 | -4 | 23 | D Oct. 29, 2023, 11 a.m. 2 - 2 L Nov. 18, 2023, 11 a.m. 0 - 1 | ||
10 | Zhodino Yuzhnoe | 16 | 6 | 4 | 6 | 31-25 | 6 | 22 | W Oct. 28, 2023, 10 a.m. 5 - 1 W Nov. 12, 2023, 11:30 a.m. 2 - 0 L Nov. 25, 2023, 11 a.m. 2 - 3 | ||
11 | FK Lida | 16 | 5 | 4 | 7 | 24-22 | 2 | 19 | D Oct. 28, 2023, noon 2 - 2 W Nov. 12, 2023, 10 a.m. 4 - 0 W Nov. 25, 2023, 11 a.m. 3 - 1 | ||
12 | Niva Dolbizno | 16 | 5 | 3 | 8 | 26-35 | -9 | 18 | D Oct. 28, 2023, noon 1 - 1 L Nov. 12, 2023, 11 a.m. 1 - 3 W Nov. 25, 2023, 11 a.m. 3 - 1 | ||
13 | Ostrowitz | 16 | 4 | 4 | 8 | 21-33 | -12 | 16 | D Nov. 3, 2023, noon 0 - 0 L Nov. 18, 2023, 11 a.m. 2 - 4 | ||
14 | FK Orsha | 16 | 4 | 3 | 9 | 20-29 | -9 | 15 | L Nov. 4, 2023, 1 p.m. 0 - 1 L Nov. 19, 2023, noon 2 - 5 | ||
15 | Kommunalnik Slonim | 16 | 3 | 3 | 10 | 13-36 | -23 | 12 | L Oct. 21, 2023, 10:30 a.m. 0 - 5 L Nov. 4, 2023, 11 a.m. 1 - 5 L Nov. 19, 2023, 11:30 a.m. 0 - 3 | ||
16 | Shakhter Soligorsk II | 16 | 2 | 4 | 10 | 17-35 | -18 | 10 | L Nov. 5, 2023, noon 1 - 5 L Nov. 18, 2023, 11 a.m. 0 - 1 | ||
17 | Osipovichy | 16 | 0 | 1 | 15 | 9-42 | -33 | 1 | L Nov. 4, 2023, noon 0 - 4 L Nov. 19, 2023, 11 a.m. 1 - 4 |
# | Team | P | W | D | L | Goals | ± | Pts | Form | Next | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Arsenal Dzyarzhynsk | 16 | 13 | 2 | 1 | 36-15 | 21 | 41 | W Nov. 4, 2023, 11 a.m. 1 - 5 W Nov. 18, 2023, 11 a.m. 2 - 4 | ||
2 | FK Vitebsk | 16 | 12 | 2 | 2 | 37-13 | 24 | 38 | W Nov. 4, 2023, noon 0 - 4 W Nov. 18, 2023, 11 a.m. 0 - 1 | ||
3 | Dnepr Mogilev | 16 | 10 | 4 | 2 | 39-14 | 25 | 34 | D Nov. 3, 2023, noon 0 - 0 W Nov. 18, 2023, 11 a.m. 0 - 1 | ||
4 | Lokomotiv Gomel | 16 | 8 | 4 | 4 | 22-22 | 0 | 28 | D Nov. 5, 2023, 10 a.m. 1 - 1 L Nov. 18, 2023, 10 a.m. 4 - 0 | ||
5 | BC Maxline | 16 | 9 | 1 | 6 | 42-29 | 13 | 28 | L Oct. 29, 2023, 1 p.m. 2 - 1 W Nov. 11, 2023, 10 a.m. 1 - 4 W Nov. 25, 2023, 11 a.m. 2 - 3 | ||
6 | Zhodino Yuzhnoe | 16 | 7 | 3 | 6 | 31-27 | 4 | 24 | W Nov. 5, 2023, noon 1 - 5 W Nov. 19, 2023, noon 2 - 5 | ||
7 | Niva Dolbizno | 16 | 7 | 2 | 7 | 27-31 | -4 | 23 | W Nov. 5, 2023, 11 a.m. 1 - 2 W Nov. 19, 2023, 11 a.m. 1 - 4 | ||
8 | Ostrowitz | 16 | 6 | 5 | 5 | 33-29 | 4 | 23 | D Oct. 28, 2023, noon 1 - 1 L Nov. 12, 2023, 10 a.m. 4 - 0 L Nov. 25, 2023, 11 a.m. 2 - 1 | ||
9 | FK Lida | 16 | 7 | 1 | 8 | 20-26 | -6 | 22 | L Nov. 4, 2023, 10 a.m. 1 - 0 W Nov. 19, 2023, 11 a.m. 2 - 3 | ||
10 | FC Baranovichi | 16 | 6 | 2 | 8 | 19-24 | -5 | 20 | L Oct. 28, 2023, 11 a.m. 3 - 0 W Nov. 19, 2023, 11:30 a.m. 0 - 3 | ||
11 | FK Orsha | 16 | 4 | 4 | 8 | 30-33 | -3 | 16 | D Oct. 29, 2023, 11 a.m. 2 - 2 L Nov. 11, 2023, 3 p.m. 3 - 2 L Nov. 25, 2023, 11 a.m. 3 - 1 | ||
12 | FC Molodechno | 16 | 3 | 6 | 7 | 19-36 | -17 | 15 | L Oct. 28, 2023, 10 a.m. 5 - 1 L Nov. 11, 2023, 1 p.m. 3 - 0 L Nov. 25, 2023, 11 a.m. 6 - 0 | ||
13 | FK BumProm Gomel | 16 | 4 | 3 | 9 | 21-34 | -13 | 15 | W Oct. 22, 2023, 10 a.m. 0 - 1 W Nov. 12, 2023, noon 1 - 4 W Nov. 25, 2023, 11 a.m. 2 - 3 | ||
14 | Volna Pinsk | 16 | 3 | 5 | 8 | 14-23 | -9 | 14 | L Oct. 21, 2023, 11:30 a.m. 2 - 1 W Nov. 4, 2023, 1 p.m. 0 - 1 L Nov. 25, 2023, 11 a.m. 3 - 0 | ||
15 | Shakhter Soligorsk II | 16 | 4 | 0 | 12 | 16-37 | -21 | 12 | L Oct. 28, 2023, 2 p.m. 2 - 1 W Nov. 12, 2023, 11 a.m. 1 - 3 L Nov. 25, 2023, 11 a.m. 3 - 1 | ||
16 | Kommunalnik Slonim | 16 | 2 | 4 | 10 | 13-27 | -14 | 10 | D Oct. 28, 2023, noon 2 - 2 L Nov. 11, 2023, 11 a.m. 1 - 0 | ||
17 | Osipovichy | 16 | 1 | 1 | 14 | 12-43 | -31 | 4 | L Oct. 29, 2023, noon 2 - 1 L Nov. 12, 2023, 11:30 a.m. 2 - 0 L Nov. 25, 2023, 11 a.m. 1 - 0 |