Salyut-Energia Belgorod
0
Finished
-
3
FK Chelyabinsk
1 | X | 2 | Handicap | Goals | Over | Under | Corners | Over | Under | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Opening odds | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Pre-match odds | 6.00 | 4.20 | 1.36 | - | - | 3 | 1.83 | 1.80 | - | - | - |
Russian National Football League 2023/10/21 12:00:00
Overview
FT 0 - 3
90
Maksim Mayrovich
89
87
Maksim Mayrovich
Olegovich Biblik
87
Efim Stanislavchuk
Aziz Gaziev
Nikita Zheltikov
Ilya Vadimovich Eliseev
84
Timur Galimzyanov
Ilya Buryukin
84
74
Nikita Zyryanov
Aleksandr Nosov
73
Viktor Kiselev
Nikita Pershin
56
Nikita Matskharashvili
Dmitriy Velikorodnyi
55
Aleksandr Nosov
52
Aziz Gaziev
HT 0 - 0
45
Ilya Vinnikov
45
Artem Semeykin
22
22
Figure legends:
Goal
Own Goal
Penalty
Penalty Missed
Assists
Yellow card
Red card
Substitution
Chatroom
1
Hide chat
Show chat
Stats
Salyut-Energia Belgorod
FK Chelyabinsk
Ball Possession
0
Total Shots
3
0
Shots off target
0
0
Shots on target
3
0
Blocked shots
0
8
Corner Kicks
11
0
Offsides
0
2
Yellow Cards
0
0
Total Passes
0
0
Key Passes
0
0
Accurate Passes
0
0
Accurate Crosses
0
0
Accurate Long Balls
0
0
Tackles
0
0
Interceptions
0
0
Clearances
0
Match Info
About The Match
Salyut-Energia Belgorod vs FK Chelyabinsk started on 2023/10/21 at 12:00:00 UTC in Salyut Stadium as part of Russian National Football League.
On SportScore.io you can watch and track Salyut-Energia Belgorod vs FK Chelyabinsk's live score, timeline, odds and lineups as well as review competition standings and H2H.
Match details
Event: Russian National Football LeagueName: Salyut-Energia Belgorod vs FK Chelyabinsk
Date: 2023/10/21
Time: 12:00:00 UTC
Stadium: Salyut Stadium
Weather: Cloudy with rain
Air pressure: 761mmHg
Temperature: 7°C
Wind speed: 5.8m/s
Air humidity: 98%
Salyut Stadium
Cloudy with rain 7°C
Salyut-Energia Belgorod
Coach: S. Podpaliy
FK Chelyabinsk
Salyut-Energia Belgorod Sergey PodpaliyCoach | FK Chelyabinsk UnknownCoach |
---|---|
6 M. Krivoruchko D | 1 D. Veselov G |
47 R. Shabanov M | 91 A. Gaziev F |
31 K. Kasheutov G | 20 O. Biblik F |
18 I. Vinnikov M 45' | 69 D. Kozlov M |
21 D. Belobaev M | 87 M. Mayrovich F |
8 N. Boyarkin M | 3 V. Kuryshev D |
16 D. Gnedoy G | 37 R. Kosyanchuk M |
13 G. Soshnikov M | 11 A. Nosov F |
10 T. Galimzyanov F | 6 K. Saraev D |
15 O. Dolgalev M | 27 V. Palkin D |
28 A. Semeykin D 22' | 8 V. Kiselev M |
72 N. Zheltikov D | 9 N. Zyryanov F |
17 A. Demchenko D | 74 E. Stanislavchuk M |
12 V. Vyunkov D | 10 N. Matskharashvili M |
77 M. Makarov M | 68 L. Gerchikov D |
27 I. Buryukin F | 16 S. Glazkov G |
7 A. Filippov M | 22 E. Cherkes M |
22 D. Degtev F | 63 A. Nikitenkov M |
2 I. Vadimovich Eliseev D | 26 D. Velikorodnyi M |
9 A. Maksimchuk M | 46 N. Pershin M |
Injuries and suspensions
Salyut-Energia Belgorod | FK Chelyabinsk |
---|
H2H
W X0
X0
L X0
Russian National Football League | HT | FT | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
L | Saturday, Oct. 21, 2023 | Salyut-Energia Belgorod | 0 | 0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
FK Chelyabinsk | 0 | 3 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
L | Sunday, Aug. 27, 2023 | FK Chelyabinsk | 0 | 2 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Salyut-Energia Belgorod | 1 | 1 |
Salyut-Energia Belgorod
W X0
X0
L X0
Russian Football National League 2 | HT | FT | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Sunday, Aug. 4, 2024 | Salyut-Energia Belgorod | 0 | - | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
FK Spartak Tambov | 0 | - | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Sunday, July 28, 2024 | Kompozit | 0 | - | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Salyut-Energia Belgorod | 0 | - | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
W | Sunday, July 7, 2024 | Salyut-Energia Belgorod | 0 | 4 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Dinamo Vladivostok | 0 | 1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Monday, July 1, 2024 | Strogino Moscow | 1 | 1 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Salyut-Energia Belgorod | 1 | 1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Tuesday, June 25, 2024 | Salyut-Energia Belgorod | 0 | 1 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Kvant Obninsk | 0 | 1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
W | Wednesday, June 19, 2024 | SKA Khabarovsk II | 0 | 0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Salyut-Energia Belgorod | 0 | 1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
W | Thursday, June 13, 2024 | Salyut-Energia Belgorod | 2 | 2 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
FK Oryol | 1 | 1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
W | Saturday, June 1, 2024 | FK Ryazan | 0 | 0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Salyut-Energia Belgorod | 2 | 2 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
W | Sunday, May 26, 2024 | Salyut-Energia Belgorod | 0 | 2 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
FK Kosmos Dolgoprudny | 0 | 1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Sunday, May 19, 2024 | FK Kolomna | 0 | 0 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Salyut-Energia Belgorod | 0 | 0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Sunday, May 12, 2024 | Salyut-Energia Belgorod | 0 | - | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
SY Sakhalinsk | 0 | - | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
L | Sunday, May 5, 2024 | Arsenal Tula II | 3 | 4 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Salyut-Energia Belgorod | 0 | 1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Sunday, April 28, 2024 | Salyut-Energia Belgorod | 0 | 1 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Zenit Penza | 0 | 1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
L | Sunday, April 21, 2024 | FK Spartak Tambov | 1 | 3 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Salyut-Energia Belgorod | 1 | 2 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
L | Sunday, April 14, 2024 | Salyut-Energia Belgorod | 0 | 0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Kompozit | 1 | 2 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Sunday, April 7, 2024 | FK Khimki B | 0 | 0 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Salyut-Energia Belgorod | 0 | 0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Russian National Football League | HT | FT | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
L | Saturday, Nov. 11, 2023 | Tekstilshchik Ivanovo | 1 | 4 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Salyut-Energia Belgorod | 0 | 0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
L | Saturday, Nov. 4, 2023 | Salyut-Energia Belgorod | 0 | 0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Metallurg Lipetsk | 4 | 4 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
L | Saturday, Oct. 28, 2023 | Amkar Perm | 0 | 5 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Salyut-Energia Belgorod | 0 | 1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
L | Saturday, Oct. 21, 2023 | Salyut-Energia Belgorod | 0 | 0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
FK Chelyabinsk | 0 | 3 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
L | Saturday, Oct. 14, 2023 | Sibir-M Novosibirsk | 1 | 3 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Salyut-Energia Belgorod | 0 | 2 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
L | Saturday, Oct. 7, 2023 | Chertanovo Moscow | 1 | 3 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Salyut-Energia Belgorod | 0 | 0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
L | Sunday, Oct. 1, 2023 | Salyut-Energia Belgorod | 0 | 0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Rodina Moskva II | 0 | 1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
L | Saturday, Sept. 23, 2023 | FC Avangard Kursk | 2 | 6 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Salyut-Energia Belgorod | 1 | 1 |
FK Chelyabinsk
W X0
X0
L X0
International Club Friendly | HT | FT | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Sunday, July 7, 2024 | Torpedo Moscow | 1 | 1 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
FK Chelyabinsk | 0 | 1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Wednesday, July 3, 2024 | Akhmat Grozny | 1 | 1 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
FK Chelyabinsk | 1 | 1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
W | Wednesday, Feb. 21, 2024 | Alania Vladikavkaz | 0 | 2 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
FK Chelyabinsk | 2 | 3 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
L | Wednesday, Feb. 7, 2024 | FK Chelyabinsk | 0 | 0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Volga Ulyanovsk | 0 | 1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
W | Monday, Feb. 5, 2024 | SKA Khabarovsk | 1 | 3 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
FK Chelyabinsk | 2 | 4 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Russian National Football League | HT | FT | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
W | Saturday, June 8, 2024 | Rodina Moskva II | 1 | 1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
FK Chelyabinsk | 1 | 3 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Monday, June 3, 2024 | FK Chelyabinsk | 1 | 1 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
FC Murom | 0 | 1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
L | Thursday, May 30, 2024 | FK Chelyabinsk | 1 | 1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
FK Krasnodar 2 | 0 | 2 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
W | Sunday, May 26, 2024 | Veles | 0 | 0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
FK Chelyabinsk | 0 | 1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
W | Wednesday, May 22, 2024 | FK Chelyabinsk | 1 | 2 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Rotor Volgograd | 0 | 1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Sunday, May 19, 2024 | FK Chelyabinsk | 0 | 0 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
FK Ufa | 0 | 0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Wednesday, May 15, 2024 | FK Chelyabinsk | 1 | 1 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Sibir-M Novosibirsk | 0 | 1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
W | Saturday, May 11, 2024 | FK Chelyabinsk | 2 | 5 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Chaika Peschanokopskoe | 0 | 0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
L | Sunday, May 5, 2024 | Rotor Volgograd | 0 | 1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
FK Chelyabinsk | 0 | 0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Sunday, April 28, 2024 | FK Krasnodar 2 | 0 | 0 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
FK Chelyabinsk | 0 | 0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Wednesday, April 24, 2024 | Metallurg Lipetsk | 0 | 2 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
FK Chelyabinsk | 0 | 2 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
L | Saturday, April 20, 2024 | FC Murom | 1 | 3 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
FK Chelyabinsk | 0 | 2 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Sunday, April 14, 2024 | FK Chelyabinsk | 0 | 0 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Veles | 0 | 0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
L | Sunday, April 7, 2024 | FK Ufa | 0 | 2 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
FK Chelyabinsk | 0 | 0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
L | Wednesday, April 3, 2024 | Sibir-M Novosibirsk | 1 | 3 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
FK Chelyabinsk | 0 | 1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Saturday, March 30, 2024 | Chaika Peschanokopskoe | 0 | 1 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
FK Chelyabinsk | 0 | 1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
W | Sunday, March 10, 2024 | FK Chelyabinsk | 0 | 1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Metallurg Lipetsk | 0 | 0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
W | Sunday, March 3, 2024 | FK Chelyabinsk | 0 | 2 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Rodina Moskva II | 0 | 1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
L | Saturday, Nov. 11, 2023 | Amkar Perm | 0 | 1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
FK Chelyabinsk | 0 | 0 |
Secondary Silver Group
# | Team | P | W | D | L | Goals | ± | Pts | Form | Next | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Sibir-M Novosibirsk | 18 | 10 | 5 | 3 | 22-13 | 9 | 35 | W Oct. 14, 2023, 10 a.m. 3 - 2 D Oct. 21, 2023, noon 1 - 1 L Oct. 28, 2023, 1 p.m. 1 - 0 W Nov. 4, 2023, 8 a.m. 2 - 0 D Nov. 11, 2023, 11 a.m. 0 - 0 | ||
2 | Rodina Moskva II | 18 | 9 | 5 | 4 | 17-13 | 4 | 32 | W Oct. 14, 2023, 10 a.m. 0 - 1 W Oct. 21, 2023, 11 a.m. 2 - 1 L Oct. 28, 2023, 12:45 p.m. 1 - 0 W Nov. 4, 2023, 11 a.m. 3 - 1 L Nov. 11, 2023, 11 a.m. 2 - 0 | ||
3 | Metallurg Lipetsk | 18 | 7 | 6 | 5 | 19-20 | -1 | 27 | W Oct. 14, 2023, noon 1 - 0 W Oct. 21, 2023, noon 1 - 2 W Oct. 28, 2023, 12:45 p.m. 1 - 0 W Nov. 4, 2023, 11 a.m. 0 - 4 D Nov. 11, 2023, 11 a.m. 0 - 0 | ||
4 | FK Chelyabinsk | 18 | 7 | 5 | 6 | 19-16 | 3 | 26 | L Oct. 14, 2023, 10 a.m. 0 - 1 W Oct. 21, 2023, noon 0 - 3 W Oct. 28, 2023, 1 p.m. 1 - 0 W Nov. 4, 2023, 10 a.m. 1 - 0 L Nov. 11, 2023, 11 a.m. 1 - 0 | ||
5 | Tekstilshchik Ivanovo | 18 | 6 | 7 | 5 | 25-18 | 7 | 25 | L Oct. 14, 2023, 11 a.m. 0 - 1 L Oct. 21, 2023, 11 a.m. 1 - 0 W Oct. 28, 2023, 3:30 p.m. 2 - 1 L Nov. 4, 2023, 11 a.m. 3 - 1 W Nov. 11, 2023, 11 a.m. 4 - 0 | ||
6 | FC Avangard Kursk | 18 | 7 | 4 | 7 | 27-19 | 8 | 25 | W Oct. 14, 2023, noon 0 - 1 L Oct. 21, 2023, noon 1 - 2 L Oct. 28, 2023, 3:30 p.m. 2 - 1 D Nov. 5, 2023, noon 1 - 1 L Nov. 11, 2023, 11 a.m. 2 - 1 | ||
7 | FK Forte Taganrog | 18 | 7 | 3 | 8 | 24-27 | -3 | 24 | L Oct. 14, 2023, noon 1 - 0 W Oct. 21, 2023, 11 a.m. 1 - 0 W Oct. 28, 2023, 11 a.m. 4 - 2 D Nov. 5, 2023, noon 1 - 1 W Nov. 11, 2023, 11 a.m. 2 - 0 | ||
8 | Amkar Perm | 18 | 6 | 6 | 6 | 19-17 | 2 | 24 | L Oct. 14, 2023, noon 0 - 1 L Oct. 21, 2023, 11 a.m. 2 - 1 W Oct. 28, 2023, 1 p.m. 5 - 1 L Nov. 4, 2023, 8 a.m. 2 - 0 W Nov. 11, 2023, 11 a.m. 1 - 0 | ||
9 | Chertanovo Moscow | 18 | 5 | 7 | 6 | 21-18 | 3 | 22 | W Oct. 14, 2023, 11 a.m. 0 - 1 D Oct. 21, 2023, noon 1 - 1 L Oct. 28, 2023, 11 a.m. 4 - 2 L Nov. 4, 2023, 10 a.m. 1 - 0 W Nov. 11, 2023, 11 a.m. 2 - 1 | ||
10 | Salyut-Energia Belgorod | 18 | 1 | 2 | 15 | 14-46 | -32 | 5 | L Oct. 14, 2023, 10 a.m. 3 - 2 L Oct. 21, 2023, noon 0 - 3 L Oct. 28, 2023, 1 p.m. 5 - 1 L Nov. 4, 2023, 11 a.m. 0 - 4 L Nov. 11, 2023, 11 a.m. 4 - 0 |
Relegation
Promotion
# | Team | P | W | D | L | Goals | ± | Pts | Form | Next | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Sibir-M Novosibirsk | 9 | 7 | 1 | 1 | 14-6 | 8 | 22 | W Oct. 14, 2023, 10 a.m. 3 - 2 W Nov. 4, 2023, 8 a.m. 2 - 0 | ||
2 | Rodina Moskva II | 9 | 7 | 1 | 1 | 14-5 | 9 | 22 | W Oct. 21, 2023, 11 a.m. 2 - 1 W Nov. 4, 2023, 11 a.m. 3 - 1 | ||
3 | FK Chelyabinsk | 9 | 6 | 1 | 2 | 13-8 | 5 | 19 | L Oct. 14, 2023, 10 a.m. 0 - 1 W Oct. 28, 2023, 1 p.m. 1 - 0 W Nov. 4, 2023, 10 a.m. 1 - 0 | ||
4 | FK Forte Taganrog | 9 | 6 | 1 | 2 | 15-9 | 6 | 19 | W Oct. 21, 2023, 11 a.m. 1 - 0 W Oct. 28, 2023, 11 a.m. 4 - 2 W Nov. 11, 2023, 11 a.m. 2 - 0 | ||
5 | Tekstilshchik Ivanovo | 9 | 5 | 3 | 1 | 18-5 | 13 | 18 | L Oct. 14, 2023, 11 a.m. 0 - 1 W Oct. 28, 2023, 3:30 p.m. 2 - 1 W Nov. 11, 2023, 11 a.m. 4 - 0 | ||
6 | Chertanovo Moscow | 9 | 4 | 4 | 1 | 15-5 | 10 | 16 | D Oct. 21, 2023, noon 1 - 1 W Nov. 11, 2023, 11 a.m. 2 - 1 | ||
7 | Metallurg Lipetsk | 9 | 3 | 5 | 1 | 7-6 | 1 | 14 | W Oct. 14, 2023, noon 1 - 0 W Oct. 28, 2023, 12:45 p.m. 1 - 0 D Nov. 11, 2023, 11 a.m. 0 - 0 | ||
8 | FC Avangard Kursk | 9 | 3 | 4 | 2 | 18-10 | 8 | 13 | L Oct. 21, 2023, noon 1 - 2 D Nov. 5, 2023, noon 1 - 1 | ||
9 | Amkar Perm | 9 | 3 | 4 | 2 | 9-5 | 4 | 13 | L Oct. 14, 2023, noon 0 - 1 W Oct. 28, 2023, 1 p.m. 5 - 1 W Nov. 11, 2023, 11 a.m. 1 - 0 | ||
10 | Salyut-Energia Belgorod | 9 | 1 | 1 | 7 | 7-18 | -11 | 4 | L Oct. 21, 2023, noon 0 - 3 L Nov. 4, 2023, 11 a.m. 0 - 4 |
Relegation
Promotion
# | Team | P | W | D | L | Goals | ± | Pts | Form | Next | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Sibir-M Novosibirsk | 9 | 3 | 4 | 2 | 8-7 | 1 | 13 | D Oct. 21, 2023, noon 1 - 1 L Oct. 28, 2023, 1 p.m. 1 - 0 D Nov. 11, 2023, 11 a.m. 0 - 0 | ||
2 | Metallurg Lipetsk | 9 | 4 | 1 | 4 | 12-14 | -2 | 13 | W Oct. 21, 2023, noon 1 - 2 W Nov. 4, 2023, 11 a.m. 0 - 4 | ||
3 | FC Avangard Kursk | 9 | 4 | 0 | 5 | 9-9 | 0 | 12 | W Oct. 14, 2023, noon 0 - 1 L Oct. 28, 2023, 3:30 p.m. 2 - 1 L Nov. 11, 2023, 11 a.m. 2 - 1 | ||
4 | Amkar Perm | 9 | 3 | 2 | 4 | 10-12 | -2 | 11 | L Oct. 21, 2023, 11 a.m. 2 - 1 L Nov. 4, 2023, 8 a.m. 2 - 0 | ||
5 | Rodina Moskva II | 9 | 2 | 4 | 3 | 3-8 | -5 | 10 | W Oct. 14, 2023, 10 a.m. 0 - 1 L Oct. 28, 2023, 12:45 p.m. 1 - 0 L Nov. 11, 2023, 11 a.m. 2 - 0 | ||
6 | FK Chelyabinsk | 9 | 1 | 4 | 4 | 6-8 | -2 | 7 | W Oct. 21, 2023, noon 0 - 3 L Nov. 11, 2023, 11 a.m. 1 - 0 | ||
7 | Tekstilshchik Ivanovo | 9 | 1 | 4 | 4 | 7-13 | -6 | 7 | L Oct. 21, 2023, 11 a.m. 1 - 0 L Nov. 4, 2023, 11 a.m. 3 - 1 | ||
8 | Chertanovo Moscow | 9 | 1 | 3 | 5 | 6-13 | -7 | 6 | W Oct. 14, 2023, 11 a.m. 0 - 1 L Oct. 28, 2023, 11 a.m. 4 - 2 L Nov. 4, 2023, 10 a.m. 1 - 0 | ||
9 | FK Forte Taganrog | 9 | 1 | 2 | 6 | 9-18 | -9 | 5 | L Oct. 14, 2023, noon 1 - 0 D Nov. 5, 2023, noon 1 - 1 | ||
10 | Salyut-Energia Belgorod | 9 | 0 | 1 | 8 | 7-28 | -21 | 1 | L Oct. 14, 2023, 10 a.m. 3 - 2 L Oct. 28, 2023, 1 p.m. 5 - 1 L Nov. 11, 2023, 11 a.m. 4 - 0 |
Relegation
Promotion