Salyut-Energia Belgorod
0
Finished
-
4
Metallurg Lipetsk
1 | X | 2 | Handicap | Goals | Over | Under | Corners | Over | Under |
---|
Russian National Football League 2023/11/04 11:00:00
Overview
FT 0 - 4
84
Ilya Polikutin
Aleksandr Krikunenko
83
Nikita Dorofeev
Artur Arustamyan
79
Evgeni Ushakov
Aleksey Rybin
Makar Makarov
73
68
Dmitry Pakhomov
Vyacheslav Vyunkov
Mikhail Krivoruchko
65
65
Roman Yanushkovskiy
Semin Denis
64
Kirill Zhukovskiy
Maksim Boldyrev
Mikhail Krivoruchko
62
Oleg Dolgalev
Denis Degtev
52
Timur Galimzyanov
Ilya Buryukin
46
Nikita Zheltikov
Ilya Vadimovich Eliseev
46
HT 0 - 4
43
Artur Arustamyan
43
Makar Makarov
Denis Belobaev
20
18
17
Semin Denis
17
12
12
Maksim Boldyrev
12
Daniil Cherniakov
Ilya Vadimovich Eliseev
9
7
7
Semin Denis
6
Semin Denis
6
5
Figure legends:
Goal
Own Goal
Penalty
Penalty Missed
Assists
Yellow card
Red card
Substitution
Chatroom
1
Hide chat
Show chat
Stats
Salyut-Energia Belgorod
Metallurg Lipetsk
Ball Possession
0
Total Shots
4
0
Shots off target
0
0
Shots on target
4
0
Blocked shots
0
4
Corner Kicks
2
0
Offsides
0
3
Yellow Cards
1
0
Total Passes
0
0
Key Passes
0
0
Accurate Passes
0
0
Accurate Crosses
0
0
Accurate Long Balls
0
0
Tackles
0
0
Interceptions
0
0
Clearances
0
Match Info
About The Match
Salyut-Energia Belgorod vs Metallurg Lipetsk started on 2023/11/04 at 11:00:00 UTC in Salyut Stadium as part of Russian National Football League.
On SportScore.io you can watch and track Salyut-Energia Belgorod vs Metallurg Lipetsk's live score, timeline, odds and lineups as well as review competition standings and H2H.
Match details
Event: Russian National Football LeagueName: Salyut-Energia Belgorod vs Metallurg Lipetsk
Date: 2023/11/04
Time: 11:00:00 UTC
Stadium: Salyut Stadium
Weather: Sunny
Air pressure: 762mmHg
Temperature: 20°C
Wind speed: 2.0m/s
Air humidity: 38%
Opening odds
Pre-match odds
1 | X | 2 | Handicap | Goals | Over | Under | Corners | Over | Under |
---|
Salyut Stadium
Sunny 20°C
Salyut-Energia Belgorod
Coach: S. Podpaliy
Metallurg Lipetsk
Coach: S. Mazhnin
Salyut-Energia Belgorod Sergey PodpaliyCoach | Metallurg Lipetsk Sergey MazhninCoach |
---|---|
12 V. Vyunkov D 65' | 8 D. Pakhomov M |
16 D. Gnedoy G | 4 D. Cherniakov D 12' |
7 A. Filippov M | 7 S. Denis F 6' 7' 17' 65' |
27 I. Buryukin F 46' | 11 M. Zabotkin |
17 A. Demchenko D | 5 A. Krikunenko D 84' |
9 A. Maksimchuk M | 9 K. Zhukovskiy M 64' |
2 I. Vadimovich Eliseev D 9' 46' | 3 I. Polikutin D 84' |
13 G. Soshnikov M | 24 R. Yanushkovskiy F 65' |
28 A. Semeykin D | 13 M. Boldyrev D 12' 64' |
22 D. Degtev F 52' | 16 A. Kobzev G |
8 N. Boyarkin M | 22 A. Rybin D 79' |
77 M. Makarov M 20' | 19 I. Glebov F |
31 K. Kasheutov G | 27 I. Korotkikh D |
72 N. Zheltikov D 46' | 15 E. Ushakov M 79' |
21 D. Belobaev M 20' | 2 M. Eleev D |
10 T. Galimzyanov F 46' | 20 R. Voydel M |
6 M. Krivoruchko D 65' | 6 N. Dorofeev M 83' |
15 O. Dolgalev M 52' | 30 D. Andreevich G |
14 N. Smirnykh D | |
77 A. Arustamyan F 43' 83' |
Injuries and suspensions
Salyut-Energia Belgorod | Metallurg Lipetsk |
---|
H2H
W X0
X0
L X0
Russian National Football League | HT | FT | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
L | Saturday, Nov. 4, 2023 | Salyut-Energia Belgorod | 0 | 0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Metallurg Lipetsk | 4 | 4 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Saturday, Sept. 9, 2023 | Metallurg Lipetsk | 0 | 2 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Salyut-Energia Belgorod | 1 | 2 |
Salyut-Energia Belgorod
W X0
X0
L X0
Russian Football National League 2 | HT | FT | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Sunday, Aug. 4, 2024 | Salyut-Energia Belgorod | 0 | - | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
FK Spartak Tambov | 0 | - | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Sunday, July 28, 2024 | Kompozit | 0 | - | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Salyut-Energia Belgorod | 0 | - | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
W | Sunday, July 7, 2024 | Salyut-Energia Belgorod | 0 | 4 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Dinamo Vladivostok | 0 | 1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Monday, July 1, 2024 | Strogino Moscow | 1 | 1 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Salyut-Energia Belgorod | 1 | 1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Tuesday, June 25, 2024 | Salyut-Energia Belgorod | 0 | 1 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Kvant Obninsk | 0 | 1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
W | Wednesday, June 19, 2024 | SKA Khabarovsk II | 0 | 0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Salyut-Energia Belgorod | 0 | 1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
W | Thursday, June 13, 2024 | Salyut-Energia Belgorod | 2 | 2 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
FK Oryol | 1 | 1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
W | Saturday, June 1, 2024 | FK Ryazan | 0 | 0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Salyut-Energia Belgorod | 2 | 2 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
W | Sunday, May 26, 2024 | Salyut-Energia Belgorod | 0 | 2 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
FK Kosmos Dolgoprudny | 0 | 1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Sunday, May 19, 2024 | FK Kolomna | 0 | 0 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Salyut-Energia Belgorod | 0 | 0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Sunday, May 12, 2024 | Salyut-Energia Belgorod | 0 | - | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
SY Sakhalinsk | 0 | - | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
L | Sunday, May 5, 2024 | Arsenal Tula II | 3 | 4 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Salyut-Energia Belgorod | 0 | 1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Sunday, April 28, 2024 | Salyut-Energia Belgorod | 0 | 1 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Zenit Penza | 0 | 1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
L | Sunday, April 21, 2024 | FK Spartak Tambov | 1 | 3 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Salyut-Energia Belgorod | 1 | 2 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
L | Sunday, April 14, 2024 | Salyut-Energia Belgorod | 0 | 0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Kompozit | 1 | 2 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Sunday, April 7, 2024 | FK Khimki B | 0 | 0 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Salyut-Energia Belgorod | 0 | 0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Russian National Football League | HT | FT | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
L | Saturday, Nov. 11, 2023 | Tekstilshchik Ivanovo | 1 | 4 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Salyut-Energia Belgorod | 0 | 0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
L | Saturday, Nov. 4, 2023 | Salyut-Energia Belgorod | 0 | 0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Metallurg Lipetsk | 4 | 4 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
L | Saturday, Oct. 28, 2023 | Amkar Perm | 0 | 5 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Salyut-Energia Belgorod | 0 | 1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
L | Saturday, Oct. 21, 2023 | Salyut-Energia Belgorod | 0 | 0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
FK Chelyabinsk | 0 | 3 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
L | Saturday, Oct. 14, 2023 | Sibir-M Novosibirsk | 1 | 3 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Salyut-Energia Belgorod | 0 | 2 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
L | Saturday, Oct. 7, 2023 | Chertanovo Moscow | 1 | 3 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Salyut-Energia Belgorod | 0 | 0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
L | Sunday, Oct. 1, 2023 | Salyut-Energia Belgorod | 0 | 0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Rodina Moskva II | 0 | 1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
L | Saturday, Sept. 23, 2023 | FC Avangard Kursk | 2 | 6 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Salyut-Energia Belgorod | 1 | 1 |
Metallurg Lipetsk
W X0
X0
L X0
Russian National Football League | HT | FT | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
W | Saturday, June 8, 2024 | FC Murom | 0 | 0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Metallurg Lipetsk | 0 | 1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
L | Monday, June 3, 2024 | Metallurg Lipetsk | 0 | 0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Veles | 0 | 3 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
L | Sunday, May 26, 2024 | FK Ufa | 2 | 6 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Metallurg Lipetsk | 0 | 0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Sunday, May 19, 2024 | Metallurg Lipetsk | 0 | 0 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Sibir-M Novosibirsk | 0 | 0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
L | Wednesday, May 15, 2024 | Chaika Peschanokopskoe | 0 | 1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Metallurg Lipetsk | 0 | 0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
L | Saturday, May 11, 2024 | Metallurg Lipetsk | 0 | 1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Rotor Volgograd | 1 | 2 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
L | Sunday, May 5, 2024 | FK Krasnodar 2 | 0 | 1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Metallurg Lipetsk | 0 | 0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
L | Sunday, April 28, 2024 | Rodina Moskva II | 2 | 5 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Metallurg Lipetsk | 1 | 1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Wednesday, April 24, 2024 | Metallurg Lipetsk | 0 | 2 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
FK Chelyabinsk | 0 | 2 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
W | Saturday, April 20, 2024 | Veles | 0 | 0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Metallurg Lipetsk | 0 | 2 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
L | Wednesday, April 17, 2024 | Metallurg Lipetsk | 0 | 0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
FK Krasnodar 2 | 1 | 2 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
W | Sunday, April 14, 2024 | Metallurg Lipetsk | 1 | 1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
FK Ufa | 0 | 0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
L | Sunday, April 7, 2024 | Sibir-M Novosibirsk | 0 | 1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Metallurg Lipetsk | 0 | 0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Wednesday, April 3, 2024 | Metallurg Lipetsk | 0 | 0 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Chaika Peschanokopskoe | 0 | 0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
L | Saturday, March 30, 2024 | Rotor Volgograd | 0 | 3 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Metallurg Lipetsk | 0 | 0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Monday, March 18, 2024 | Metallurg Lipetsk | 0 | 1 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Rodina Moskva II | 0 | 1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
L | Sunday, March 10, 2024 | FK Chelyabinsk | 0 | 1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Metallurg Lipetsk | 0 | 0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Sunday, March 3, 2024 | Metallurg Lipetsk | 0 | 0 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
FC Murom | 0 | 0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Saturday, Nov. 11, 2023 | Metallurg Lipetsk | 0 | 0 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Sibir-M Novosibirsk | 0 | 0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
W | Saturday, Nov. 4, 2023 | Salyut-Energia Belgorod | 0 | 0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Metallurg Lipetsk | 4 | 4 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
W | Saturday, Oct. 28, 2023 | Metallurg Lipetsk | 1 | 1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Rodina Moskva II | 0 | 0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
W | Saturday, Oct. 21, 2023 | FC Avangard Kursk | 0 | 1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Metallurg Lipetsk | 2 | 2 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
International Club Friendly | HT | FT | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
L | Sunday, Feb. 18, 2024 | Arsenal Tula | 1 | 1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Metallurg Lipetsk | 0 | 0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Wednesday, Feb. 14, 2024 | Irtysh 1946 Omsk | 0 | 0 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Metallurg Lipetsk | 0 | 0 |
Secondary Silver Group
# | Team | P | W | D | L | Goals | ± | Pts | Form | Next | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Sibir-M Novosibirsk | 18 | 10 | 5 | 3 | 22-13 | 9 | 35 | W Oct. 14, 2023, 10 a.m. 3 - 2 D Oct. 21, 2023, noon 1 - 1 L Oct. 28, 2023, 1 p.m. 1 - 0 W Nov. 4, 2023, 8 a.m. 2 - 0 D Nov. 11, 2023, 11 a.m. 0 - 0 | ||
2 | Rodina Moskva II | 18 | 9 | 5 | 4 | 17-13 | 4 | 32 | W Oct. 14, 2023, 10 a.m. 0 - 1 W Oct. 21, 2023, 11 a.m. 2 - 1 L Oct. 28, 2023, 12:45 p.m. 1 - 0 W Nov. 4, 2023, 11 a.m. 3 - 1 L Nov. 11, 2023, 11 a.m. 2 - 0 | ||
3 | Metallurg Lipetsk | 18 | 7 | 6 | 5 | 19-20 | -1 | 27 | W Oct. 14, 2023, noon 1 - 0 W Oct. 21, 2023, noon 1 - 2 W Oct. 28, 2023, 12:45 p.m. 1 - 0 W Nov. 4, 2023, 11 a.m. 0 - 4 D Nov. 11, 2023, 11 a.m. 0 - 0 | ||
4 | FK Chelyabinsk | 18 | 7 | 5 | 6 | 19-16 | 3 | 26 | L Oct. 14, 2023, 10 a.m. 0 - 1 W Oct. 21, 2023, noon 0 - 3 W Oct. 28, 2023, 1 p.m. 1 - 0 W Nov. 4, 2023, 10 a.m. 1 - 0 L Nov. 11, 2023, 11 a.m. 1 - 0 | ||
5 | Tekstilshchik Ivanovo | 18 | 6 | 7 | 5 | 25-18 | 7 | 25 | L Oct. 14, 2023, 11 a.m. 0 - 1 L Oct. 21, 2023, 11 a.m. 1 - 0 W Oct. 28, 2023, 3:30 p.m. 2 - 1 L Nov. 4, 2023, 11 a.m. 3 - 1 W Nov. 11, 2023, 11 a.m. 4 - 0 | ||
6 | FC Avangard Kursk | 18 | 7 | 4 | 7 | 27-19 | 8 | 25 | W Oct. 14, 2023, noon 0 - 1 L Oct. 21, 2023, noon 1 - 2 L Oct. 28, 2023, 3:30 p.m. 2 - 1 D Nov. 5, 2023, noon 1 - 1 L Nov. 11, 2023, 11 a.m. 2 - 1 | ||
7 | FK Forte Taganrog | 18 | 7 | 3 | 8 | 24-27 | -3 | 24 | L Oct. 14, 2023, noon 1 - 0 W Oct. 21, 2023, 11 a.m. 1 - 0 W Oct. 28, 2023, 11 a.m. 4 - 2 D Nov. 5, 2023, noon 1 - 1 W Nov. 11, 2023, 11 a.m. 2 - 0 | ||
8 | Amkar Perm | 18 | 6 | 6 | 6 | 19-17 | 2 | 24 | L Oct. 14, 2023, noon 0 - 1 L Oct. 21, 2023, 11 a.m. 2 - 1 W Oct. 28, 2023, 1 p.m. 5 - 1 L Nov. 4, 2023, 8 a.m. 2 - 0 W Nov. 11, 2023, 11 a.m. 1 - 0 | ||
9 | Chertanovo Moscow | 18 | 5 | 7 | 6 | 21-18 | 3 | 22 | W Oct. 14, 2023, 11 a.m. 0 - 1 D Oct. 21, 2023, noon 1 - 1 L Oct. 28, 2023, 11 a.m. 4 - 2 L Nov. 4, 2023, 10 a.m. 1 - 0 W Nov. 11, 2023, 11 a.m. 2 - 1 | ||
10 | Salyut-Energia Belgorod | 18 | 1 | 2 | 15 | 14-46 | -32 | 5 | L Oct. 14, 2023, 10 a.m. 3 - 2 L Oct. 21, 2023, noon 0 - 3 L Oct. 28, 2023, 1 p.m. 5 - 1 L Nov. 4, 2023, 11 a.m. 0 - 4 L Nov. 11, 2023, 11 a.m. 4 - 0 |
Relegation
Promotion
# | Team | P | W | D | L | Goals | ± | Pts | Form | Next | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Sibir-M Novosibirsk | 9 | 7 | 1 | 1 | 14-6 | 8 | 22 | W Oct. 14, 2023, 10 a.m. 3 - 2 W Nov. 4, 2023, 8 a.m. 2 - 0 | ||
2 | Rodina Moskva II | 9 | 7 | 1 | 1 | 14-5 | 9 | 22 | W Oct. 21, 2023, 11 a.m. 2 - 1 W Nov. 4, 2023, 11 a.m. 3 - 1 | ||
3 | FK Chelyabinsk | 9 | 6 | 1 | 2 | 13-8 | 5 | 19 | L Oct. 14, 2023, 10 a.m. 0 - 1 W Oct. 28, 2023, 1 p.m. 1 - 0 W Nov. 4, 2023, 10 a.m. 1 - 0 | ||
4 | FK Forte Taganrog | 9 | 6 | 1 | 2 | 15-9 | 6 | 19 | W Oct. 21, 2023, 11 a.m. 1 - 0 W Oct. 28, 2023, 11 a.m. 4 - 2 W Nov. 11, 2023, 11 a.m. 2 - 0 | ||
5 | Tekstilshchik Ivanovo | 9 | 5 | 3 | 1 | 18-5 | 13 | 18 | L Oct. 14, 2023, 11 a.m. 0 - 1 W Oct. 28, 2023, 3:30 p.m. 2 - 1 W Nov. 11, 2023, 11 a.m. 4 - 0 | ||
6 | Chertanovo Moscow | 9 | 4 | 4 | 1 | 15-5 | 10 | 16 | D Oct. 21, 2023, noon 1 - 1 W Nov. 11, 2023, 11 a.m. 2 - 1 | ||
7 | Metallurg Lipetsk | 9 | 3 | 5 | 1 | 7-6 | 1 | 14 | W Oct. 14, 2023, noon 1 - 0 W Oct. 28, 2023, 12:45 p.m. 1 - 0 D Nov. 11, 2023, 11 a.m. 0 - 0 | ||
8 | FC Avangard Kursk | 9 | 3 | 4 | 2 | 18-10 | 8 | 13 | L Oct. 21, 2023, noon 1 - 2 D Nov. 5, 2023, noon 1 - 1 | ||
9 | Amkar Perm | 9 | 3 | 4 | 2 | 9-5 | 4 | 13 | L Oct. 14, 2023, noon 0 - 1 W Oct. 28, 2023, 1 p.m. 5 - 1 W Nov. 11, 2023, 11 a.m. 1 - 0 | ||
10 | Salyut-Energia Belgorod | 9 | 1 | 1 | 7 | 7-18 | -11 | 4 | L Oct. 21, 2023, noon 0 - 3 L Nov. 4, 2023, 11 a.m. 0 - 4 |
Relegation
Promotion
# | Team | P | W | D | L | Goals | ± | Pts | Form | Next | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Sibir-M Novosibirsk | 9 | 3 | 4 | 2 | 8-7 | 1 | 13 | D Oct. 21, 2023, noon 1 - 1 L Oct. 28, 2023, 1 p.m. 1 - 0 D Nov. 11, 2023, 11 a.m. 0 - 0 | ||
2 | Metallurg Lipetsk | 9 | 4 | 1 | 4 | 12-14 | -2 | 13 | W Oct. 21, 2023, noon 1 - 2 W Nov. 4, 2023, 11 a.m. 0 - 4 | ||
3 | FC Avangard Kursk | 9 | 4 | 0 | 5 | 9-9 | 0 | 12 | W Oct. 14, 2023, noon 0 - 1 L Oct. 28, 2023, 3:30 p.m. 2 - 1 L Nov. 11, 2023, 11 a.m. 2 - 1 | ||
4 | Amkar Perm | 9 | 3 | 2 | 4 | 10-12 | -2 | 11 | L Oct. 21, 2023, 11 a.m. 2 - 1 L Nov. 4, 2023, 8 a.m. 2 - 0 | ||
5 | Rodina Moskva II | 9 | 2 | 4 | 3 | 3-8 | -5 | 10 | W Oct. 14, 2023, 10 a.m. 0 - 1 L Oct. 28, 2023, 12:45 p.m. 1 - 0 L Nov. 11, 2023, 11 a.m. 2 - 0 | ||
6 | FK Chelyabinsk | 9 | 1 | 4 | 4 | 6-8 | -2 | 7 | W Oct. 21, 2023, noon 0 - 3 L Nov. 11, 2023, 11 a.m. 1 - 0 | ||
7 | Tekstilshchik Ivanovo | 9 | 1 | 4 | 4 | 7-13 | -6 | 7 | L Oct. 21, 2023, 11 a.m. 1 - 0 L Nov. 4, 2023, 11 a.m. 3 - 1 | ||
8 | Chertanovo Moscow | 9 | 1 | 3 | 5 | 6-13 | -7 | 6 | W Oct. 14, 2023, 11 a.m. 0 - 1 L Oct. 28, 2023, 11 a.m. 4 - 2 L Nov. 4, 2023, 10 a.m. 1 - 0 | ||
9 | FK Forte Taganrog | 9 | 1 | 2 | 6 | 9-18 | -9 | 5 | L Oct. 14, 2023, noon 1 - 0 D Nov. 5, 2023, noon 1 - 1 | ||
10 | Salyut-Energia Belgorod | 9 | 0 | 1 | 8 | 7-28 | -21 | 1 | L Oct. 14, 2023, 10 a.m. 3 - 2 L Oct. 28, 2023, 1 p.m. 5 - 1 L Nov. 11, 2023, 11 a.m. 4 - 0 |
Relegation
Promotion