Zenit Penza
2
Finished
-
3
SKA Khabarovsk II
1 | X | 2 | Handicap | Goals | Over | Under | Corners | Over | Under |
---|
Russian Football National League 2 2023/10/29 11:00:00
Overview
FT 2 - 3
84
83
Grigorievich Ignat Polishchuk
79
Astemir Khashkulov
79
56
Astemir Khashkulov
HT 2 - 0
24
Ruslan Levkin
23
15
1
Aleksandr Ocheredin
1
Figure legends:
Goal
Own Goal
Penalty
Penalty Missed
Assists
Yellow card
Red card
Substitution
Chatroom
1
Hide chat
Show chat
Match Info
About The Match
Zenit Penza vs SKA Khabarovsk II started on 2023/10/29 at 11:00:00 UTC in Stadion Pervomajskij as part of Russian Football National League 2.
On SportScore.io you can watch and track Zenit Penza vs SKA Khabarovsk II's live score, timeline, odds and lineups as well as review competition standings and H2H.
Match details
Event: Russian Football National League 2Name: Zenit Penza vs SKA Khabarovsk II
Date: 2023/10/29
Time: 11:00:00 UTC
Stadium: Stadion Pervomajskij
Weather: Snow
Air pressure: 752mmHg
Temperature: 2°C
Wind speed: 7.0m/s
Air humidity: 97%
Opening odds
Pre-match odds
1 | X | 2 | Handicap | Goals | Over | Under | Corners | Over | Under |
---|
Stadion Pervomajskij
Snow 2°C
Zenit Penza
SKA Khabarovsk II
Zenit Penza UnknownCoach | SKA Khabarovsk II UnknownCoach |
---|
Injuries and suspensions
Zenit Penza | SKA Khabarovsk II |
---|
H2H
W X0
X0
L X0
Russian Football National League 2 | HT | FT | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Sunday, May 12, 2024 | SKA Khabarovsk II | 0 | 0 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Zenit Penza | 0 | 0 |
Zenit Penza
W X0
X0
L X0
Russian Football National League 2 | HT | FT | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Sunday, July 28, 2024 | Zenit Penza | 0 | - | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
FK Kosmos Dolgoprudny | 0 | - | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Sunday, July 7, 2024 | SY Sakhalinsk | 0 | - | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Zenit Penza | 0 | - | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Sunday, July 7, 2024 | Zenit Penza | 0 | - | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
SY Sakhalinsk | 0 | - | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Monday, July 1, 2024 | Zenit Penza | 0 | 2 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Arsenal Tula II | 1 | 2 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
W | Wednesday, June 19, 2024 | FK Spartak Tambov | 1 | 2 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Zenit Penza | 2 | 5 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
L | Thursday, June 13, 2024 | Zenit Penza | 0 | 0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Kompozit | 1 | 3 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
L | Friday, June 7, 2024 | FK Khimki B | 1 | 2 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Zenit Penza | 0 | 0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
L | Saturday, June 1, 2024 | Zenit Penza | 0 | 0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Dinamo Vladivostok | 1 | 3 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
W | Sunday, May 26, 2024 | Strogino Moscow | 0 | 0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Zenit Penza | 0 | 1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
W | Sunday, May 19, 2024 | Zenit Penza | 2 | 3 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Kvant Obninsk | 0 | 0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Sunday, May 12, 2024 | SKA Khabarovsk II | 0 | 0 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Zenit Penza | 0 | 0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
L | Sunday, May 5, 2024 | Zenit Penza | 0 | 0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
FK Oryol | 1 | 1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Sunday, April 28, 2024 | Salyut-Energia Belgorod | 0 | 1 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Zenit Penza | 0 | 1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
L | Sunday, April 21, 2024 | Zenit Penza | 0 | 0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
FK Ryazan | 0 | 1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Sunday, April 14, 2024 | FK Kosmos Dolgoprudny | 0 | 1 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Zenit Penza | 0 | 1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
W | Sunday, April 7, 2024 | Zenit Penza | 0 | 3 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
FK Kolomna | 1 | 1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
International Club Friendly | HT | FT | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
L | Tuesday, July 2, 2024 | Yenisey Krasnoyarsk | 2 | 3 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Zenit Penza | 0 | 0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Russian Cup | HT | FT | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
L | Wednesday, Aug. 23, 2023 | FK Khimik-Avgust | 1 | 5 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Zenit Penza | 0 | 4 |
SKA Khabarovsk II
W X0
X0
L X0
Russian Football National League 2 | HT | FT | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Sunday, July 28, 2024 | Dinamo Vladivostok | 0 | - | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
SKA Khabarovsk II | 0 | - | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Sunday, July 7, 2024 | Kvant Obninsk | 0 | - | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
SKA Khabarovsk II | 0 | - | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Sunday, July 7, 2024 | SKA Khabarovsk II | 0 | - | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Kvant Obninsk | 0 | - | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
W | Tuesday, June 25, 2024 | FK Oryol | 3 | 3 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
SKA Khabarovsk II | 2 | 5 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
L | Wednesday, June 19, 2024 | SKA Khabarovsk II | 0 | 0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Salyut-Energia Belgorod | 0 | 1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
L | Thursday, June 13, 2024 | FK Ryazan | 0 | 2 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
SKA Khabarovsk II | 1 | 1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Friday, June 7, 2024 | SKA Khabarovsk II | 0 | - | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
FK Kosmos Dolgoprudny | 0 | - | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
L | Friday, June 7, 2024 | FK Kosmos Dolgoprudny | 2 | 3 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
SKA Khabarovsk II | 0 | 2 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Saturday, June 1, 2024 | FK Kolomna | 2 | 3 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
SKA Khabarovsk II | 1 | 3 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Sunday, May 26, 2024 | SKA Khabarovsk II | 0 | - | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
SY Sakhalinsk | 0 | - | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Sunday, May 26, 2024 | SY Sakhalinsk | 0 | 0 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
SKA Khabarovsk II | 0 | 0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Sunday, May 19, 2024 | Arsenal Tula II | 0 | 0 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
SKA Khabarovsk II | 0 | 0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Sunday, May 12, 2024 | SKA Khabarovsk II | 0 | 0 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Zenit Penza | 0 | 0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
L | Saturday, May 4, 2024 | FK Spartak Tambov | 0 | 2 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
SKA Khabarovsk II | 0 | 1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
L | Sunday, April 28, 2024 | SKA Khabarovsk II | 0 | 2 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Kompozit | 1 | 3 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
L | Sunday, April 21, 2024 | FK Khimki B | 0 | 1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
SKA Khabarovsk II | 0 | 0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
W | Sunday, April 14, 2024 | SKA Khabarovsk II | 1 | 3 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Dinamo Vladivostok | 0 | 0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
L | Sunday, April 7, 2024 | Strogino Moscow | 2 | 2 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
SKA Khabarovsk II | 1 | 1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
International Club Friendly | HT | FT | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
L | Wednesday, Feb. 7, 2024 | FC Avangard Kursk | 2 | 3 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
SKA Khabarovsk II | 0 | 0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
L | Sunday, Jan. 28, 2024 | Khimki | 1 | 5 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
SKA Khabarovsk II | 0 | 0 |
Central
# | Team | P | W | D | L | Goals | ± | Pts | Form | Next | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | FK Kaluga | 17 | 12 | 3 | 2 | 50-6 | 44 | 39 | L Oct. 15, 2023, 3 a.m. 1 - 0 W Oct. 22, 2023, 11 a.m. 5 - 0 D Oct. 28, 2023, 11 a.m. 0 - 0 W Nov. 5, 2023, 11 a.m. 6 - 0 W Nov. 12, 2023, 10 a.m. 0 - 5 | ||
2 | FK Sakhalinets | 17 | 11 | 3 | 3 | 38-21 | 17 | 36 | L Oct. 15, 2023, 5 p.m. 0 - 2 W Oct. 23, 2023, 3:30 p.m. 1 - 2 W Oct. 29, 2023, 11 a.m. 3 - 1 W Nov. 5, 2023, 10 a.m. 1 - 2 W Nov. 12, 2023, 10 a.m. 2 - 1 | ||
3 | FK Spartak Tambov | 17 | 10 | 3 | 4 | 26-22 | 4 | 33 | L Oct. 14, 2023, 2 p.m. 0 - 3 W Oct. 23, 2023, 4 p.m. 1 - 2 W Oct. 28, 2023, noon 2 - 0 W Nov. 6, 2023, noon 1 - 2 W Nov. 12, 2023, 10 a.m. 2 - 0 | ||
4 | Dinamo Vladivostok | 17 | 10 | 0 | 7 | 30-21 | 9 | 30 | L Oct. 14, 2023, 9 a.m. 1 - 2 W Oct. 21, 2023, 8 a.m. 2 - 1 L Oct. 29, 2023, 11 a.m. 3 - 1 W Nov. 5, 2023, 7 a.m. 1 - 0 L Nov. 12, 2023, 10 a.m. 2 - 0 | ||
5 | Arsenal Tula II | 17 | 8 | 6 | 3 | 24-16 | 8 | 30 | W Oct. 15, 2023, noon 3 - 2 D Oct. 21, 2023, 11 a.m. 0 - 0 W Oct. 29, 2023, 11 a.m. 2 - 0 L Nov. 5, 2023, 7 a.m. 1 - 0 D Nov. 12, 2023, 10 a.m. 2 - 2 | ||
6 | FC Saturn Ramenskoe | 17 | 9 | 2 | 6 | 30-18 | 12 | 29 | L Oct. 15, 2023, noon 3 - 2 L Oct. 23, 2023, 4 p.m. 1 - 2 D Oct. 29, 2023, 3 a.m. 1 - 1 W Nov. 5, 2023, noon 3 - 1 L Nov. 12, 2023, 10 a.m. 4 - 0 | ||
7 | Kompozit | 17 | 8 | 5 | 4 | 28-20 | 8 | 29 | W Oct. 15, 2023, 11 a.m. 2 - 0 L Oct. 21, 2023, 9 a.m. 3 - 0 D Oct. 28, 2023, 11 a.m. 0 - 0 D Nov. 5, 2023, 11 a.m. 1 - 1 W Nov. 12, 2023, 10 a.m. 4 - 0 | ||
8 | SKA Khabarovsk II | 17 | 8 | 1 | 8 | 30-29 | 1 | 25 | L Oct. 15, 2023, 11 a.m. 2 - 0 W Oct. 22, 2023, 3 a.m. 4 - 1 W Oct. 29, 2023, 11 a.m. 2 - 3 L Nov. 5, 2023, 11 a.m. 1 - 0 L Nov. 12, 2023, 3 a.m. 0 - 1 | ||
9 | Zenit Penza | 17 | 7 | 4 | 6 | 22-26 | -4 | 25 | D Oct. 14, 2023, noon 2 - 2 L Oct. 22, 2023, 11 a.m. 2 - 1 L Oct. 29, 2023, 11 a.m. 2 - 3 W Nov. 5, 2023, 10 a.m. 1 - 3 L Nov. 12, 2023, 10 a.m. 0 - 5 | ||
10 | SY Sakhalinsk | 17 | 7 | 2 | 8 | 16-19 | -3 | 23 | W Oct. 15, 2023, 3 a.m. 1 - 0 L Oct. 22, 2023, 11 a.m. 1 - 0 D Oct. 29, 2023, 3 a.m. 1 - 1 W Nov. 5, 2023, 11 a.m. 2 - 3 W Nov. 12, 2023, 3 a.m. 2 - 0 | ||
11 | FK Kosmos Dolgoprudny | 17 | 6 | 5 | 6 | 24-28 | -4 | 23 | W Oct. 14, 2023, 2 p.m. 0 - 3 W Oct. 22, 2023, 11 a.m. 1 - 0 W Oct. 28, 2023, 11 a.m. 1 - 2 D Nov. 5, 2023, 11 a.m. 1 - 1 W Nov. 12, 2023, 10 a.m. 2 - 4 | ||
12 | Kvant Obninsk | 17 | 6 | 5 | 6 | 19-27 | -8 | 23 | W Oct. 14, 2023, 9 a.m. 1 - 2 W Oct. 22, 2023, 11 a.m. 2 - 1 L Oct. 29, 2023, 10 a.m. 5 - 1 W Nov. 5, 2023, 11 a.m. 1 - 0 L Nov. 12, 2023, 10 a.m. 2 - 1 | ||
13 | FK Znamya Noginsk | 17 | 6 | 4 | 7 | 18-26 | -8 | 22 | W Oct. 15, 2023, 5 p.m. 0 - 2 D Oct. 21, 2023, 11 a.m. 0 - 0 L Oct. 28, 2023, noon 2 - 0 L Nov. 5, 2023, 11 a.m. 2 - 3 W Nov. 11, 2023, noon 1 - 2 | ||
14 | FK Khimki B | 17 | 6 | 1 | 10 | 20-28 | -8 | 19 | W Oct. 16, 2023, 11 a.m. 1 - 3 W Oct. 21, 2023, 9 a.m. 3 - 0 L Oct. 28, 2023, 10 a.m. 3 - 1 L Nov. 5, 2023, 10 a.m. 1 - 3 W Nov. 12, 2023, 3 a.m. 0 - 1 | ||
15 | FK Ryazan | 17 | 4 | 3 | 10 | 24-27 | -3 | 15 | L Oct. 15, 2023, 1 p.m. 2 - 1 L Oct. 23, 2023, 3:30 p.m. 1 - 2 L Oct. 29, 2023, 11 a.m. 2 - 0 L Nov. 6, 2023, noon 1 - 2 L Nov. 12, 2023, 3 a.m. 2 - 0 | ||
16 | Strogino Moscow | 17 | 3 | 5 | 9 | 28-36 | -8 | 14 | W Oct. 15, 2023, 1 p.m. 2 - 1 L Oct. 21, 2023, 8 a.m. 2 - 1 W Oct. 29, 2023, 10 a.m. 5 - 1 L Nov. 5, 2023, 10 a.m. 1 - 2 D Nov. 12, 2023, 10 a.m. 2 - 2 | ||
17 | FK Kolomna | 17 | 1 | 5 | 11 | 17-41 | -24 | 8 | D Oct. 14, 2023, noon 2 - 2 L Oct. 22, 2023, 3 a.m. 4 - 1 W Oct. 28, 2023, 10 a.m. 3 - 1 L Nov. 5, 2023, 11 a.m. 6 - 0 L Nov. 12, 2023, 10 a.m. 2 - 4 | ||
18 | Peresvet Podolsk | 17 | 2 | 1 | 14 | 21-54 | -33 | 7 | L Oct. 16, 2023, 11 a.m. 1 - 3 L Oct. 22, 2023, 11 a.m. 5 - 0 L Oct. 28, 2023, 11 a.m. 1 - 2 L Nov. 5, 2023, noon 3 - 1 L Nov. 11, 2023, noon 1 - 2 |
# | Team | P | W | D | L | Goals | ± | Pts | Form | Next | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | FK Kaluga | 9 | 8 | 1 | 0 | 36-3 | 33 | 25 | W Oct. 22, 2023, 11 a.m. 5 - 0 W Nov. 5, 2023, 11 a.m. 6 - 0 | ||
2 | Arsenal Tula II | 8 | 6 | 2 | 0 | 18-8 | 10 | 20 | W Oct. 15, 2023, noon 3 - 2 W Oct. 29, 2023, 11 a.m. 2 - 0 D Nov. 12, 2023, 10 a.m. 2 - 2 | ||
3 | FK Sakhalinets | 9 | 6 | 0 | 3 | 18-13 | 5 | 18 | L Oct. 15, 2023, 5 p.m. 0 - 2 W Oct. 29, 2023, 11 a.m. 3 - 1 W Nov. 12, 2023, 10 a.m. 2 - 1 | ||
4 | Dinamo Vladivostok | 9 | 6 | 0 | 3 | 19-10 | 9 | 18 | L Oct. 14, 2023, 9 a.m. 1 - 2 W Oct. 21, 2023, 8 a.m. 2 - 1 W Nov. 5, 2023, 7 a.m. 1 - 0 | ||
5 | Kompozit | 8 | 5 | 3 | 0 | 16-5 | 11 | 18 | W Oct. 15, 2023, 11 a.m. 2 - 0 D Oct. 28, 2023, 11 a.m. 0 - 0 W Nov. 12, 2023, 10 a.m. 4 - 0 | ||
6 | FK Spartak Tambov | 8 | 5 | 2 | 1 | 11-6 | 5 | 17 | L Oct. 14, 2023, 2 p.m. 0 - 3 W Oct. 28, 2023, noon 2 - 0 W Nov. 12, 2023, 10 a.m. 2 - 0 | ||
7 | FC Saturn Ramenskoe | 9 | 5 | 1 | 3 | 16-7 | 9 | 16 | L Oct. 23, 2023, 4 p.m. 1 - 2 W Nov. 5, 2023, noon 3 - 1 | ||
8 | SY Sakhalinsk | 8 | 4 | 2 | 2 | 9-6 | 3 | 14 | W Oct. 15, 2023, 3 a.m. 1 - 0 D Oct. 29, 2023, 3 a.m. 1 - 1 W Nov. 12, 2023, 3 a.m. 2 - 0 | ||
9 | SKA Khabarovsk II | 8 | 4 | 1 | 3 | 18-11 | 7 | 13 | W Oct. 22, 2023, 3 a.m. 4 - 1 L Nov. 12, 2023, 3 a.m. 0 - 1 | ||
10 | Kvant Obninsk | 8 | 3 | 3 | 2 | 9-8 | 1 | 12 | W Oct. 22, 2023, 11 a.m. 2 - 1 W Nov. 5, 2023, 11 a.m. 1 - 0 | ||
11 | Zenit Penza | 8 | 3 | 1 | 4 | 8-15 | -7 | 10 | L Oct. 29, 2023, 11 a.m. 2 - 3 L Nov. 12, 2023, 10 a.m. 0 - 5 | ||
12 | FK Kosmos Dolgoprudny | 9 | 2 | 4 | 3 | 10-13 | -3 | 10 | W Oct. 22, 2023, 11 a.m. 1 - 0 D Nov. 5, 2023, 11 a.m. 1 - 1 | ||
13 | FK Khimki B | 9 | 3 | 1 | 5 | 10-14 | -4 | 10 | W Oct. 21, 2023, 9 a.m. 3 - 0 L Nov. 5, 2023, 10 a.m. 1 - 3 | ||
14 | FK Znamya Noginsk | 9 | 2 | 3 | 4 | 9-11 | -2 | 9 | D Oct. 21, 2023, 11 a.m. 0 - 0 L Nov. 5, 2023, 11 a.m. 2 - 3 | ||
15 | FK Ryazan | 9 | 2 | 1 | 6 | 15-17 | -2 | 7 | L Oct. 23, 2023, 3:30 p.m. 1 - 2 L Nov. 6, 2023, noon 1 - 2 | ||
16 | Strogino Moscow | 9 | 2 | 1 | 6 | 17-24 | -7 | 7 | W Oct. 15, 2023, 1 p.m. 2 - 1 W Oct. 29, 2023, 10 a.m. 5 - 1 L Nov. 5, 2023, 10 a.m. 1 - 2 | ||
17 | FK Kolomna | 8 | 1 | 3 | 4 | 11-16 | -5 | 6 | D Oct. 14, 2023, noon 2 - 2 W Oct. 28, 2023, 10 a.m. 3 - 1 L Nov. 12, 2023, 10 a.m. 2 - 4 | ||
18 | Peresvet Podolsk | 8 | 0 | 0 | 8 | 6-22 | -16 | 0 | L Oct. 16, 2023, 11 a.m. 1 - 3 L Oct. 28, 2023, 11 a.m. 1 - 2 L Nov. 11, 2023, noon 1 - 2 |
# | Team | P | W | D | L | Goals | ± | Pts | Form | Next | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | FK Sakhalinets | 8 | 5 | 3 | 0 | 20-8 | 12 | 18 | W Oct. 23, 2023, 3:30 p.m. 1 - 2 W Nov. 5, 2023, 10 a.m. 1 - 2 | ||
2 | FK Spartak Tambov | 9 | 5 | 1 | 3 | 15-16 | -1 | 16 | W Oct. 23, 2023, 4 p.m. 1 - 2 W Nov. 6, 2023, noon 1 - 2 | ||
3 | Zenit Penza | 9 | 4 | 3 | 2 | 14-11 | 3 | 15 | D Oct. 14, 2023, noon 2 - 2 L Oct. 22, 2023, 11 a.m. 2 - 1 W Nov. 5, 2023, 10 a.m. 1 - 3 | ||
4 | FK Kaluga | 8 | 4 | 2 | 2 | 14-3 | 11 | 14 | L Oct. 15, 2023, 3 a.m. 1 - 0 D Oct. 28, 2023, 11 a.m. 0 - 0 W Nov. 12, 2023, 10 a.m. 0 - 5 | ||
5 | FC Saturn Ramenskoe | 8 | 4 | 1 | 3 | 14-11 | 3 | 13 | L Oct. 15, 2023, noon 3 - 2 D Oct. 29, 2023, 3 a.m. 1 - 1 L Nov. 12, 2023, 10 a.m. 4 - 0 | ||
6 | FK Kosmos Dolgoprudny | 8 | 4 | 1 | 3 | 14-15 | -1 | 13 | W Oct. 14, 2023, 2 p.m. 0 - 3 W Oct. 28, 2023, 11 a.m. 1 - 2 W Nov. 12, 2023, 10 a.m. 2 - 4 | ||
7 | FK Znamya Noginsk | 8 | 4 | 1 | 3 | 9-15 | -6 | 13 | W Oct. 15, 2023, 5 p.m. 0 - 2 L Oct. 28, 2023, noon 2 - 0 W Nov. 11, 2023, noon 1 - 2 | ||
8 | Dinamo Vladivostok | 8 | 4 | 0 | 4 | 11-11 | 0 | 12 | L Oct. 29, 2023, 11 a.m. 3 - 1 L Nov. 12, 2023, 10 a.m. 2 - 0 | ||
9 | SKA Khabarovsk II | 9 | 4 | 0 | 5 | 12-18 | -6 | 12 | L Oct. 15, 2023, 11 a.m. 2 - 0 W Oct. 29, 2023, 11 a.m. 2 - 3 L Nov. 5, 2023, 11 a.m. 1 - 0 | ||
10 | Kompozit | 9 | 3 | 2 | 4 | 12-15 | -3 | 11 | L Oct. 21, 2023, 9 a.m. 3 - 0 D Nov. 5, 2023, 11 a.m. 1 - 1 | ||
11 | Kvant Obninsk | 9 | 3 | 2 | 4 | 10-19 | -9 | 11 | W Oct. 14, 2023, 9 a.m. 1 - 2 L Oct. 29, 2023, 10 a.m. 5 - 1 L Nov. 12, 2023, 10 a.m. 2 - 1 | ||
12 | Arsenal Tula II | 9 | 2 | 4 | 3 | 6-8 | -2 | 10 | D Oct. 21, 2023, 11 a.m. 0 - 0 L Nov. 5, 2023, 7 a.m. 1 - 0 | ||
13 | SY Sakhalinsk | 9 | 3 | 0 | 6 | 7-13 | -6 | 9 | L Oct. 22, 2023, 11 a.m. 1 - 0 W Nov. 5, 2023, 11 a.m. 2 - 3 | ||
14 | FK Khimki B | 8 | 3 | 0 | 5 | 10-14 | -4 | 9 | W Oct. 16, 2023, 11 a.m. 1 - 3 L Oct. 28, 2023, 10 a.m. 3 - 1 W Nov. 12, 2023, 3 a.m. 0 - 1 | ||
15 | FK Ryazan | 8 | 2 | 2 | 4 | 9-10 | -1 | 8 | L Oct. 15, 2023, 1 p.m. 2 - 1 L Oct. 29, 2023, 11 a.m. 2 - 0 L Nov. 12, 2023, 3 a.m. 2 - 0 | ||
16 | Strogino Moscow | 8 | 1 | 4 | 3 | 11-12 | -1 | 7 | L Oct. 21, 2023, 8 a.m. 2 - 1 D Nov. 12, 2023, 10 a.m. 2 - 2 | ||
17 | Peresvet Podolsk | 9 | 2 | 1 | 6 | 15-32 | -17 | 7 | L Oct. 22, 2023, 11 a.m. 5 - 0 L Nov. 5, 2023, noon 3 - 1 | ||
18 | FK Kolomna | 9 | 0 | 2 | 7 | 6-25 | -19 | 2 | L Oct. 22, 2023, 3 a.m. 4 - 1 L Nov. 5, 2023, 11 a.m. 6 - 0 |